wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
18 marca 2018
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

ABB Living Space® Experience najlepszym showroomem w Polsce!

Nowy apartament pokazowy ABB uhonorowany został tytułem „Najlepszy showroom w Polsce” w konkursie Złote Ville 2018!

Redakcja miesięcznika „Villa” po raz ósmy zorganizowała konkurs na najlepsze produkty branży wnętrzarskiej, miejsca związane z designem oraz inwestycje mieszkaniowe. W skład jury weszli przedstawiciele redakcji i eksperci związani z architekturą, wzornictwem i projektowaniem. Wręczenie nagród „Złote Ville” odbyło się 14 marca br. w Warszawie na uroczystej gali, która zgromadziła ponad 150 osób. Wśród gości znajdowali się przedstawiciele świata biznesu oraz laureaci poprzednich edycji. Takie wyróżnienie i dostrzeżenie innowacyjności projektu, po zaledwie sześciu miesiącach od otwarcia, napawa nas wielką dumą. Cieszę się, że wysiłek włożony w prezentację w realnym wnętrzu mieszkalnym najnowszych systemów inteligentnego zarządzania budynkiem został doceniony. W ABB Living Space® Experience połączyliśmy i centralnie zarządzamy oświetleniem, żaluzjami, temperaturą jak i jakością powietrza, alarmem, dźwiękiem i obrazem. Odwiedzający nas goście spacerując po kolejnych pomieszczeniach, doświadczają komfortu związanego z użytkowaniem systemu inteligentnego domu, eksplorują działanie przycisków, tworzą swoje spersonalizowane scenariusze zdarzeń. Cyklicznie odbywają się u nas również spotkania z największymi osobistościami ze świata architektury, kultury, sztuki i designu”- mówi Monika Komalska, kierownik projektu ABB Living Space® Experience.

ABB Living Space Experience to miejsce, w którym można się przekonać, jak działa i jakie korzyści daje spersonalizowane sterowanie funkcjami domu: oświetleniem, temperaturą, czy wentylacją.

Apartament pokazowy ABB Living Space® Experience rozpoczął działalność w 2017 roku, jako pierwsze w tej części Europy miejsce, pokazujące najnowsze rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. W 170-metrowej realnej przestrzeni mieszkalnej można doświadczyć, jak funkcjonuje  prawdziwy inteligentny dom. Zaprogramowane, wybrane przez użytkowników „sceny” pokazują komfort, bezpieczeństwo i realne oszczędności, które można uzyskać, decydując się na centralny system sterujący domem.

Przestrzeń oraz ekspozycja zostały zaprojektowane przez Magdalenę Czernik i Przemysława Strzałkowskiego – architektów ze studia Megart Design, przy wsparciu partnerów projektu: Philips Lighting, Modular Lighting Instruments, Rolety Bubendorff, Kinnarps, Saint-Gobain Building Glass Polska, Daikin, Miele, Bang & Olufsen, Hypnos Beds, Zajc Kuchnie i Decoflame.

 

Architekci postawili na oszczędne i czyste formy, które dobrze korespondują z ultranowoczesnym standardem zastosowanych technologii KNX i ABB-free@home. 170-metrową powierzchnię zaaranżowano w formie apartamentu mieszkalnego, stanowiącego otwartą przestrzeń. Znalazło się w niej miejsce na w pełni wyposażoną kuchnię, jadalnię, salon ze sprzętem multimedialnym i sypialnię z pokojem kąpielowym. Jest również druga łazienka, gabinet, pomieszczenie techniczne i dodatkowe miejsce do pracy.

„W naszym apartamencie już od wejścia wita gości przyjazna i łatwa w obsłudze automatyka sterująca funkcjami wyposażenia. Zastosowaliśmy najnowocześniejsze programatory „reagujące” na odwiedzających i oferujące w pełni spersonalizowane scenariusze zdarzeń – mówi Krzysztof Sasin, specjalista ds. nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej ABB. „Połączyliśmy elementy sterowania oświetleniem, żaluzjami, ustawienia optymalnej temperatury, wentylacji, systemów alarmowych, dźwięku i obrazu. To unikatowe na polskim rynku rozwiązanie pozwala naszym klientom w pełni zapoznać się ze wszystkimi możliwościami technologii KNX. W apartamencie ABB Living Space Experience można intuicyjnie sterować przestrzenią, nie tylko za pomocą zainstalowanych w ścianach paneli dotykowych, ale również z urządzeń mobilnych” – objaśnia Krzysztof Sasin.

Wewnętrzna komunikacja pomiędzy urządzeniami pozwala na bieżące monitorowanie i prognozowanie zużycia wszystkich mediów oraz dostrojenie funkcjonowania apartamentu do rytmu dnia użytkownika, ilości naturalnego światła, czy jakości powietrza, pozwalając tym samym oszczędniej gospodarować wodą i energią.

Apartament pokazowy ABB Living Space Experience mieści się w pofabrycznym sercu Żoliborza, przy ul. Duchnickiej 3, w dawnej Fabryce Wynalazków Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, przywróconej do życia pod nazwą Defabryka. Dzięki dbałości o walory architektoniczne, to poindustrialne wnętrze skupia pod swoim dachem twórców oryginalnych projektów i idei, tworząc dobre miejsce do kreatywnych spotkań.

--------

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w produktach elektryfikacji, robotyce i systemach napędowych, automatyce przemysłowej i sieciach energetycznych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 130-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji przemysłu odgrywając kluczową rolę w rewolucji energetycznej i czwartej rewolucji przemysłowej. Jako sponsor tytularny i technologiczny partner Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 136 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Fot. Urszula Czapla/ Arch. ABB
Źródło: ABB www.abb.pl  

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.