Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
12 kwietnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Raport: Polscy wystawcy w czołówce na FIBO 2018

Polska na 5 miejscu listy najliczniej reprezentowanych krajów!

Wielki SHOW i największe światowe marki: tak wyglądają targi FIBO, które odbyły się na terenie targów w Kolonii w dniach 12-15 kwietnia 2018 roku. Największe na świecie targi fitness, wellness i zdrowia. Jesteście gotowi na gorąca relację?

FIBO z jednej strony to wielka fiesta: ciał, uśmiechniętych twarzy, niekończących się rozmów, suto zaprawiana zdrowymi napojami i odżywczymi koktajlami. Półnagie mistrzynie fitness, opalone męskie torsy, pokazy taneczne na mistrzowskim poziomie, głośna muzyka, ciągły ruch i action… Na FIBO najważniejsi są ludzie. W końcu przyjechali tu, by prezentować swoje ciała.

FIBO z drugiej strony to akcesoria do fitnessów, skomplikowane urządzenia, które przyciągają klientów do centrów Spa&Fitness i akcesoria do siłowni. Siłowni, których marki są rozpoznawalne na świecie, ale też tych bardziej elitarnych, których akcesoria wyglądają jak biżuteria.

A oba te światy łączy rozwijający się z roku na rok wielki biznes. Liczby nie kłamią!

- FIBO 2012: 586 wystawców z całego świata, w tym 14 firm z Polski.

- FIBO 2018: 1133 wystawców z całego świata, w tym 46 firm z Polski. Jesteśmy tym samym na 5 miejscu listy najliczniej reprezentowanych krajów wśród wystawców. Wyprzedzają nas Niemcy (488 wystawców), Chiny (92), USA (68) i Wielka Brytania (50).

-------------------------
StandOUT. FIBO 2018 >>> Tradycyjnie już po największych targach w Europie portal Exspace organizuje StandOUT. - plebiscyt na polskie stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Zapraszamy do głosowania na ulubionych nominowanych!

Redakcja Exspace.pl targi FIBO odwiedza od kilkunastu lat. Pierwsze edycje wydarzenia odbywały się w Essen. I to z targów FIBO 2012, odbywających się jeszcze w Essen, zorganizowaliśmy jedną z pierwszych edycji StandOUT. FIBO 2012. A ponieważ dzięki StandOUT. udział w targach to nie jednorazowe odwiedziny stoiska zapraszamy Państwa do odwiedzenia najciekawszych stoisk FIBO 2012 >>>

6 lat to dobry czas, żeby zobaczyć jak rozwinęła się branża fitness, wellness i zdrowia. Co się zmieniło w ofercie firm i jak zmieniły się trendy w designie wystawienniczym. Wśród 46 polskich wystawców FIBO 2018 było wiele rozpoznawalnych na świecie polskich marek, które zajmują ważne miejsce w globalnym świecie.

Poniżej prezentujemy kilkudziesięciu Wystawców z Polski na FIBO 2018. Więcej zdjęć znajdzie Państwo w Galerii.

Fitness Club 24 Hall 9 C39

Fitness Club 24 to jedna najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Fitness Club 24 dysponuje w Polsce magazynem o powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych, gdzie znajdują się maszyny sportowe różnych marek min.: Matrix, Life Fitness TechnoGym, L+K, Cybex, Precor, Stair Master, Schwinn oraz wiele innych. Ponadto Fitness Club 24 jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu sportowego FREEMOTION, maszyn siłowych NPG S-Line, NPG E-Line, NPG P-Line.

MARBO Hall 6 C79

Marka Marbo, założona ponad 30 lat temu w Starachowicach, dzisiaj jest czołowym producentem sprzętu kulturystycznego w Polsce, oferującym sprzęt światowej jakości.

Bauer Fitness Hall 5.2 A68

Dynamiczny rozwój treningu siłowego zainspirował producenta do zaprojektowania jedynego w Polsce i Europie urządzenia siłowego z automatyczną zmianą obciążenia DROPSET. Sztandarowy produkt Bauer Fitness stworzony został ze stali nierdzewnej, łożysk linowych, elektromagnesów i wyposażony w system sterowania obsługiwany za pomocą panelu dotykowego. Powyższe zalety czynią DROPSET idealnym rozwiązaniem do osiągnięcia najlepszych rezultatów dla fanów treningu siłowego.

Ćwiczenia jakie można wykonać przy użyciu  DROPSET pozwalają prawidłowo i skutecznie rozwijać mięśnie rąk, klatki piersiowej, obręczy barkowe, nóg i pośladków. DROPSET to wydajność, efektywność treningu, szereg ćwiczeń bez potrzeby ręcznej zmiany obciążenia. Przerwy między seriami przeznaczone zostały na odpoczynek a  nie na zmianę obciążenia i utratę energii ćwiczącego. 

Użytkownik obsługuje maszynę za pomocą panelu dotykowego, na którym programuje trening podając ciężar, ilość serii i ilość powtórzeń a także długość przerwy. Minimalne obciążenie to 20 kg, maksymalne 215 kg. Podczas treningu sygnalizator dźwiękowy informuje ćwiczącego o zmianie ciężaru, przejściu do kolejnej serii i zakończeniu treningu. Otwory w prowadnicy znajdują się na różnej wysokości co pozwala precyzyjnie dopasować wysokość gryfu dla pozycji startowej. Do wyboru użytkownika w standardzie są trzy wersje językowe: polski, niemiecki, angielski.

Urządzenie posiada dwa pateny i jest w całości produkowane w Polsce.

Oprócz urządzenia DROPSET firma Bauer Fitness produkuje ze stali nierdzewnej wysokiej jakości bramy wielofunkcyjne, stojaki, hantle, maszyny na wolny ciężar oraz stosowe.

MEX Nutrition Hall 10.2 A17

MEX Nutrition założono w 2010 roku, w Nowym Jorku, kolebce kulturystyki. To tam zzespół zyskał wiedzę i warsztat pozwalające nam na produkcję wysokiej jakości suplementów. Misją MEX Nutrition jest dostarczenie najwyższej jakości odżywek sportowych, suplementów diety oraz akcesoriów treningowych w konkurencyjnych cenach. Profesjonalnie, przy pełnej transparencji, bez ściemy.W 2014 roku wiceprezesem i doradcą naszej firmy został Flex Wheeler, legenda kulturystyki. To równocześnie zaszczyt i dowód, że jakość naszych produktów jest wystarczająco dobra, nawet dla profesjonalistów z najwyższej półki.Od niedawna marka rozwija się także na nowym polu. MEX Wear to linia produktów stworzonych do trenowania. Wygodne, przemyślane, wysokiej jakości. Od praktyków i profesjonalistów - dla Ciebie. 

Gipara Fitness / IMG Quality Design Hall 6 A61

Marka IMG SA to producent akcesoriów i urządzeń fitnessowych Gipara Fitness oraz generalny przedstawiciel na Polskę firmy SportsArt. Gipara Fitness to młoda marka, stworzona przez pasjonatów i praktyków sportu. Akcesoria Gipara, to suma najlepszych pomysłów, wnikliwego badania potrzeb i dziesiątek testów, które potwierdziły ich bezpieczeństwo, ergonomię i osiąganie maksymalnych efektów treningowych. Bogata oferta Gipara Fitness oferuje pełne wyposażenie każdej siłowni, studia jogi, pilatesu, sali do aerobiku czy strefy funkcjonalnej.

Naomi Fitness Design Hall 9 C20

Marka Naomi Fitness Design stworzyła pełną gamę klatek funkcjonalnych oraz Power Rack'ów w pełni przystosowanych do potrzeb klienta. Na targach FIBO 2018 zaprezentowała linię CUBE, gdzie w pełni modyfikowana klatka dopasuje się do każdej przestrzeni, czy będzie to 12 czy 120 mkw.

THORN+fit Hall 5.2 A66

Wszyscy w zespole THORN+fit są multi-sportowymi entuzjastami: crossfiterami, narciarzami, snowboardzistami, surferami, wspinaczami i rowerzystami. Chcą być fizycznie sprawni i przygotowani kondycyjnie aby móc uprawiać te dyscypliny sportu. THORN+fit wie, że jeśli chodzi o trening, nie ma miejsca na skróty i doraźne rozwiązania. Dlatego wyseklecjonowali grupę produktów, które pozwolą zwiększyć stabilność, poprawić równowagę oraz pracować nad siłą, wytrzymałością i szybkością. Wszystkie produkty THORN+fit wyróżnia ponadczasowe, czyste wzornictwo.

THORN+fit  jest własnością popularnej i nagradzanej marki Majesty, stuprocentowo polskiej firmy, która podbiła serca freeskierów z Europy i nie tylko. Twórcą Majesty jest Janusz Borowiec. Tutaj możecie przeczytać wywiad z Januszem dla portalu Sport.pl >>>

NRGBOX Hall 5.2 D55

NRGBOXto Twój prywatny treningowy świat, w którym Ty ustalasz reguły i zasady. NRGBOX jest produktem wyjątkowym, stworzonym do szerokorozumianej aktywności fizycznej, między innymi takiej jak: trening siłowy, core training , cross training, trening funkcjonalny, trening aerobowy, taniec, czy też zajęć rehabilitacyjnych i wielu innych. NRGBOX pozwala na przeprowadzenie różnorodnych planów treningowych czy też indywidualnych koncepcji związanych z aktywnym wypoczynkiem. Projektantem /mobilnej/ siłowni jest Leszek Filipiak CEO NRGBOX. (photo NRGBOX)

OLIMP SPORT NUTRITION Hall 10.1 A15 Hall Hall 10.2 Hall ...

OLIMP SPORT NUTRITION, posiadający ponad 28 lat doświadczeń w produkcji odżywek, to marka znana i rozpoznawalna na całym świecie. Największy producentem suplement diety i odżywek w Polsce oraz czołowy producentem w Europie i na świecie.

photo OLIMP SPORT NUTRITION

Trec Nutrition Hall 10.2 G06 Hall 4.2 B70

Trec Nutrition to firma oferująca szeroki wybór preparatów dla sportowców. Produkty tej marki to między innymi odżywki węglowodanowo-białkowe, proteinowe i energetyczne. W ofercie znajdują się również suplementy aminokwasowe, keratyna, HMB, spalacze tłuszczu, termogeniki, preparaty wspomagające metabolizm oraz przyspieszające regenerację stawów.

Hall 10.2 G06

Hall 4.2 B70

Apus Sports i Total Fitness Concept Hall 6 D56 E57 Hall 9 E33

Total Fitness Concept to firma, która pomaga zaplanować i zrealizować inwestycję, jaką jest klub fitness. Zapewnia doradztwo, dystrybucję sprzętu. Apus Sports, marka należąca do Total Fitness Concept, zapewnia profesjonalny sprzęt do siłowni oraz pełne wyposażenie klubów fitness.

Hall 6 D56 E57

Hall 9 E33

Innwell Hall 5.2 D19

Innwell zajmuje się kompleksową obsługą klubów fitness. W swojej ofercie posiada sprzęt fitness renomowanych marek, akcesoria fitness, sprzęt cardio, maszyny siłowe, urządzenia do treningu EMS. Innwell oferuje również szkolenia fitness. Strategią firmy jest wdrażanie nowej technologii EMS elektrostymulacji mięśniowej na rynek fitness. Trening EMS jest najnowszym  trendem w treningu sportowym. Korzystają z niego sportowcy, amatorzy, ludzie w okresie rehabilitacji. Krótki 25 minutowy trening EMS gwarantuje bardzo dużą efektywność i skuteczność.Badania dowiodły, że już 4 treningi wykazują efekty w postaci poprawy siły mięśniowej, wytrzymałości, wymodelowania sylwetki.  

CryoSpace Hall 8

JUMPit Hall 4.1 B38

JUMPit to profesjonalna marka na rynku fitness w Polsce, która jest producentem najbardziej wytrzymałych trampolin oraz autorem innowacyjnego programu szkoleniowego dla trenerów we współpracy ze szkołą IFAA Poland. Trampoliny fitness JUMPit to najlepszy sprzęt na rynku. Mata do skoków została wykonana z niezniszczalnego tworzywa PP Mesh. Guma w porównaniu z innymi jest grubsza i wytrzymalsza. Jej odpowiednie naciągnięcie sprawia, że stawy osoby skaczącej są bezpieczne (nawet przy codziennych i intensywnych skokach). Sześciokątna konstrukcja posiada grube stalowe ścianki, które zapewniają stabilność i przyczepność do podłoża. Zamontowana rączka urozmaica ćwiczenia. Skoki na JUMPit są wysokie, komfortowe i miękkie, a sam sprzęt służy przez wiele lat. (photo JUMPit)


Activlab Hall 4.2 B39

Wysokiej jakości odżywki i suplementy diety przeznaczone dla sportowców oraz osób aktywnych.

Perfect Gym Software Hall 8 E40

Perfect Gym Software oferuje pakiet narzędzi IT w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), ułatwiających zarządzanie klubami fitness, obiektami sportowymi czy szkołami pływania. Korzysta z nich w tym momencie ponad tysiąc klubów sportowych w 38 krajach (m.in. Australia, Rosja, ZAE, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Litwa, Łotwa, kraje nordyckie, Czechy, Bułgaria, Rumunia, Indonezja, Malezja, Tajlandia czy Indie). To m.in. znane w Polsce sieci jak McFit czy Anytime Fitness oraz Gold's Gym, World Class i Fitness World. (photo Perfect Gym Software)

eFitness Hall 8 B31

Automatyzacja nabiera rozpędu w branży fitness. System eFitness to doskonała integracja nowoczesnej technologii i urządzeń gwarantująca nieprzerwane skuteczne działanie i zysk. Wygodne oprogramowanie do obsługi siłowni i klubu. Dopracowane rozwiązanie w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa),do zarządzania obiektem fitness.

FeelJ! Advanced Sportswear Hall 4.2 B28

Feel J! to jedna z najlepszych polskich marek produkujących odzież dla aktywnych. Liczne medale i wyróżnienia jakie otrzymuje FeelJ!, w tym cztery złote medale kieleckich targów branży sportowej oraz złoty medal targów poznańskich to kolejne dowody sukcesu marki.

Herkules Outdoor Gym Hall 5.2 D51

Firma Herkules to największy producent profesjonalnego wyposażenia w kategorii siłowni zewnętrznych (outdoor fitness). Zajmujemy się przede wszystkim budową i urządzaniem siłowni zewnętrznych, popularnie zwanych siłowniami pod chmurką lub placem zabaw i ćwiczeń dla dorosłych i seniorów. Zewnętrzna siłownia outdoor fitness na świeżym powietrzu to także ścieżka zdrowia, przygotowana również dla seniorów 50 plus. Zewnętrzna formuła ścieżki zdrowia to nowoczesne i modne rozwiązanie ćwiczeń na świeżym powietrzu, które staje się coraz popularniejsze w całej Europie.

Aroma Trend Hall 8 C58

Aroma Trend to pierwsza w Polsce firma, która stworzyła markę produktów do opalania - Soleo, stając się liderem w branży solaryjnej. Twórcy innowacyjnej marki FITiN, kosmetyków dedykowanych branży fitness. Aroma Trend od ponad 15 lat oferujemy swoim Klientom także usługi Private Label – od wizji marki i produktu do realizacji. Dodatkowo, Aroma Trend to wyłączny dystrybutor kalifornijskiej marki Super Tan oraz Tan Desire.

ATEPAA Hall 8 D48

ATEPAAto marka projektująca i produkująca wyjątkowe przedmioty do bardzo obecnie popularnej sfery sportowej, jaką jest fitness. To polska manufaktura z pasją do piękna i sportu wytwarzająca unikalny sprzęt do ćwiczeń fitness, których głównym surowcem jest drewno z orzecha europejskiego oraz chromowana stal.

Vacu Activ Hall 6 D11

Vacu Activ zajmuje się produkcją innowacyjnych urządzeń odchudzających od 2002 roku. Misją firmy jest tworzenie wysokiej jakości urządzeń z wykorzystaniem najnowszej technologii i wyzwalanie aktywności. Vacu oferuje urządzenia fitness - body space, rolletic (rollmasaż) oraz vacu step. Vacu Activ to marka nagradzana na krajowych i międzynarodowych targach i konkursach. (photo Vacu Activ)

PROUD Fitness Hall 9 C72

PROUD jest jednym z największych i najbardziej zaufanych producentów sprzętu treningowego w Polsce. Krok po kroku firma realizuje swój cel, jakim jest dostarczenie wszystkim Crossfiterom najwyższej jakości podczas wykonywania ćwiczeń. Produkty firmy PROUD możesz znaleźć wszędzie - począwszy od boxów CrossFitowych, przez siłownie, skończywszy na ośrodkach motoryki. To marka reprezentowana przez sportowców, którzy rywalizują na najwyższym poziomie i wspólnie tworzą produkty, które wspomagają Twój trening każdego dnia.

Fitness Authority Hall 20.2 A36

FA SPORTSWEAR to marka odzieży sportowej, stworzona przez profesjonalistów na bazie wielu lat doświadczeń. Prawdziwa esencja sportowej pasji, dobrego stylu, komfortu i jakości. Jej odbiorcami są nie tylko pełni pasji miłośnicy treningów i osoby będące w ciągłym ruchu, ale także ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem! Oni także mają szansę na start w najlepszym wydaniu! FA SPORTSWEAR to także nowoczesne stylizacje, modne fasony i funkcjonalne rozwiązania.

na zdjęciu u góry Harry Lehner FA SPORSWEAR

na zdjęciu na dole Paulina Lubczyńska, Brand Manager FA SPORSWEAR

BODYPAK Hall 10.1 F34

BODYPAK to solidna marka, która powstała z ambicji i ciężkiej pracy. Założycielem firmy jest Tomasz Kopeć, który od wielu lat działa w branży suplementów diety i odżywek dla sportowców. Jego wiedza, umiejętności i zaangażowanie dały początek założonemu w 2006 r. sklepowi internetowemu BODYPAK.PL. Z początku działalności BODYPAK prowadził głównie sprzedaż suplementów diety i odżywek. Wraz z rozwojem potrzeb klientów wprowadzono także do oferty liczne akcesoria i gadżety, odzież sportową, zdrową żywność i superfoods, posiłki funkcjonalne, a nawet kosmetyki dla sportowców. Na chwilę obecną BODYPAK  oferuje ponad 8 tys. produktów. Od 2012 r. prowadzi jedną z największych w Polsce hurtowni odżywek.

Więcej stoisk Wystawców z Polski znajduje się w Galerii!

Wróciliśmy z FIBO naładowani pozytywną energią z postanowieniem: od dzisiaj regularnie: fitness, basen, ćwiczenia, sauna i … solarium. To ostatnie może niekoniecznie. Zapowiada się piękne lato tej wiosny. Czy nam się uda? Wierzymy, że tak… 

Kolejna edycja FIBO 2018: 4-7 kwietnia 2029 roku

© Exspace

grafika zapowiedzi StandOUT. FIBO 2018: materiały prasowe FIBO 2018

photos: © Exspace i materiały prasowe wystawców


 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.