Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
17 kwietnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Z zakładu produkcyjnego na targi. Laufen na Salone Internazionale del Bagno 2018

Znani na całym świecie szwajcarscy architekci Gabrielle Hächler i Andreas Fuhrimann z AFGH są pomysłodawcami stoiska Laufen dla Salone del Bagno 2018, wydarzeniu towarzyszącemu Salone del Mobile.

57. edycja Salone del Mobile (iSaloni), odbywająca się w Mediolanie w dniach 17-22 kwietnia 2018 roku, to ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i blisko 2000 wystawców i projektantów. Salone del Mobile w roku 2018 towarzyszą targi Internazionale Salone del Bagno. W ramach iSaloni odbywają się dwie imprezy w cyklu dwuletnim – Internazionale Salone del Bagno w latach parzystych na przemian z wystawą Euroluce organizowaną w latach nieparzystych.

Tegoroczna edycja Internazionale Salone del Bagno jest już siódmą. Firmy łazienkowe wystawią się, jak zazwyczaj w pawilonie 22-24. Na powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych pokaże się 228 producentów wyposażenia łazienek. Może wydawać się to liczbą niewielką wobec firm z branży meblowej, których na liście wystawców iSaloni 2018 jest ponad 1300. Ale w Mediolanie pokazują się najbardziej renomowani producenci, którzy wyznaczają trendy w łazienkowym designie. Nie mogło więc zabraknąć marki Laufen.

Pomysł projektantów stoiska Laufen - architektów z AFGH brzmi: "W kierunku sceny! Prezentując w zabawny sposób publiczności Salone produkty Laufen z wszystkimi ich zaletami podkreślamy: tradycję, kunszt, historię i piękno codziennych spraw"

Gabrielle Hächler i Andreas Fuhrimann zainspirowani nagradzanym filmem wizerunkowym Laufen stworzyli przestrzeń odzwierciedlającą szwajcarskie korzenie marki. Zewnętrzne „chropowate” fasady przenoszą skalę przemysłową ceramiki sanitarnej z zakładu produkcyjnego na targi. W jaskrawym kontraście pozostają gładkie i lśniące, a mimo to prawie rzeźbione przestrzenie, dla różnych kolekcji łazienkowych. To wyjątkowo silna prezentacja marki jednego z wiodących producentów wyposażenia łazienek.

Na Salone del Bagno 2018 Laufen prezentuje kolekcje: New Classic zaprojektowaną przez Marcela Wandersa, Kartell by Laufen autorstwa Ludovica+Roberto Palomba, Sonar Patricii Urquiola, Ino Toana Nguyena, Val Konstantina Grcica, Cleanet Riva i Navia autorstwa Peter Wirz.

Pokazując w Mediolanie w roku 2018 pierwsze pomysły marki na klasyczną współczesną kolekcję - zaprojektowaną przez Marcela Wandersa, Laufen po raz kolejny pokazuje siłę współpracy, a także wiarę w innowacje, posuwając się naprzód z eksperymentami, aby wygenerować dynamiczne rozwiązania w świecie łazienkowym.

-------
Laufen >>>
Projekt: Andreas Fuhrimann Gabrielle Hächler AFGH http://www.afgh.ch/

Salone Internazionale del Bagno 2018
Salone del Mobile, 17-22 kwietnia 2018 roku
Fiera Milano, Rho
Stoisko F21-G14, Hall 24
Photos: materiały prasowe Laufen i AFGH

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.