Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
06 maja 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Melisa + NONE prezentują "The Brilliant Side of Us" na Fuori Salone 2018

MELISSA po raz kolejny zaskakuje imponującą instalacją w dzielnicy Brera Design

Po wielkim sukcesie instalacji kolektywu FEM.IN.INE w 2017, w tym roku Melissa po raz kolejny brała udział w Salonie Fuori 2018 podczas Tygodnia Designu w Mediolanie.

W dniach 17-22 kwietnia 2018 r. marka prezentowała publiczności "Melissa + NONE collective: The Brilliant Side of Us", instalację artystyczną, która powstała we współpracy z kolektywem NONE, założonym przez Gregoria De Luca Comandiniego, Mauro Pace'a i Saverio Villirillo.

Poprzez ten interesujący projekt, Melissa - światowej sławy trend-setter w branży mody odwołuje się do najbardziej intymnej części każdego z nas, tej która świeci najjaśniejszym blaskiem i z którą powinniśmy wewnętrznie się połączyć.

Marka Melissa zdecydowała się na swoją obecność w tętniącym życiem centrum dzielnicy Brera Design w "Erastudio Apartment-Gallery" (Via Palermo 5), by podkreślić rewelacyjną mieszankę tradycji i innowacji, która wyróżnia tę część miasta.

photo Francesco Dolfo Photography

W dwóch głównych przestrzeniach galerii o industrialnym charakterze, znalazła się poruszająca emocje instalacja autorstwa NONE collective, która dzięki odbijającej światło i nieregularnej scenografii stworzyła mieniący się krajobraz, przypominający wnętrze krystalicznej struktury. Trójkątna siatka o powierzchni 120 metrów kwadratowych, całkowicie pokryta mylarem i składająca się z 584 drewnianych prętów i 264 węzłów, stworzy zmieniający się pejzaż, który można samodzielnie odkryć i doświadczyć.

photo Francesco Dolfo Photography

photo Francesco Dolfo Photography

photo Francesco Dolfo Photography

photo materiały prasowe Melissa

Interdyscyplinarny kolektyw Hangar Design Group jest odpowiedzialny za koncepcję pop-up'u Melissy przygotowanego specjalnie dla Fuori Salone, jak również za wejście, taras i zewnętrzną fasadę lokalizacji. Hangar Design Group przekształcił przestrzeń dedykowaną Melissie, w istne laboratorium odblaskowej scenografii barwnych bloków i opalizujących świateł, dzięki którym widok produktów zmienia się wraz z punktem widzenia oglądającego. W zgodzie z duchem marki prezentacja podkreśla kolor i światło oraz równoważy je zdecydowanymi kształtami i dobrze zdefiniowanymi przestrzeniami, w oryginalnym stylu Hangar Design Group.

photo materiały prasowe Melissa

photo materiały prasowe Melissa

photo materiały prasowe Melissa

 photos: materiały prasowe Melissa i Francesco Dolfo Photography

----------------

O Melissie

Założona w 1979 roku marka Melissa jest znana zarówno dzięki swojej pozycji kuratora mody, sztuki i wzornictwa, jaki i ze współpracy z czołowymi nazwiskami i markami, takimi jak Comme des Garçons, Vivienne Westwood, Karl Lagerfeld, Jeremy Scott i Zaha Hadid. Melissa zasłynęła również dzięki innowacyjnej naturze swojego podstawowego surowca: PVC.

Oprócz stałej współpracy z ponad 20 znanymi projektantami mody, Melissa nieustannie dąży do utrzymania wysokiego poziomu innowacyjności, dzięki czemu stała się światowej sławy trend-setterem w branży mody.

O kolektywie NONE 

NONE to artystyczny kolektyw założony przez Gregoria De Luca Comandiniego, Mauro Pace'ego, i Saverio Villirillo, który działa na pograniczu architektury, projektowania i badań technologicznych.

NONE to przestrzeń fizyczna i konceptualna, która rozwija transmedialne projekty odzwierciedlające i interpretujące współczesną kondycję społeczeństwa cyfrowego. 

NONE wykorzystuje technologię, architekturę i opowiadanie, aby wciągnąć widza w angażujące doświadczenia, które interpretują wieczne dylematy ludzkości oraz w historie, które mierzą się z pytaniami bez odpowiedzi, sprawiając przy tym trudność w odróżnieniu prawdy i fikcji.

NONE eksploruje granice tożsamości, świadomości i percepcji, poprzez doświadczenia, które skupiają się na badaniu związków między liczbami a naturą, między tym co sztuczne i tym co ludzkie, pomiędzy pamięcią i wyobraźnią oraz autonomią i myśleniem.

O Hangar Design Group

Hangar Design Group to multidyscyplinarne studio, od ponad trzydziestu lat specjalizujące się w tworzeniu doświadczeń marketingowych w zakresie doradztwa projektowego i komunikacji brandu. Działając na skalę międzynarodową, z biurami w Wenecji, Mediolanie, Nowym Jorku i Szanghaju, studio osiągnęło idealną równowagę pomiędzy zaangażowaniem w jakość wzornictwa i kreację artystyczną. Hangar Design Group to dziś prawdziwa sieć z ponad czterdziestoma specjalistami strategii marki, projektantami graficznymi i przemysłowymi, architektami, programistami sieci i multimediów, którzy działają w multidyscyplinarny sposób eksperymentując z nowymi językami i obszarami. Czystość i esencjonalność kształtów jest motyw przewodnim jej kodów stylistycznych, które pozostają w ciągłym odniesieniu do współczesności. Agencja, wielokrotnie nagradzana ważnymi międzynarodowymi nagrodami, w 2011 roku zdobyła swój pierwszy Compasso d'Oro.

Więcej informacji o Melissie znajdziecie tutaj i tutaj

Więcej informacji o kolektywie NONE  znajdziecie tutaj

Więcej informacji o Hangar Design Group znajdziecie tutaj


 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.