Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
28 kwietnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

AUDI po raz kolejny zaskakuje imponującą instalacją na Milan Design Week

Audi City Lab – Instalacja 'Fifth Ring' MAD Architects x Audi na Milan Design Week 2018

Po wielkim sukcesie poprzednich pięciu instalacji, w tym roku AUDI po raz kolejny brała udział w Milan Design Week. Marka zaprezentowała publiczności 'Fifth Ring' - instalację artystyczną, która powstała we współpracy z MAD Architects i Artemide. 'Fifth Ring' otwarta była dla odwiedzających od 17 do 22 kwietnia 2018 w XVI-wiecznym budynku Episcopal Seminary na Corso Venezia.

Laboratorium Audi City Lab interpretuje relacje między innowacją, a wizją przyszłości za pomocą instalacji Fifth Ring. Głównym elementem Fifth Ring, instalacji symbolizującej postęp i ewolucję, jest ogromny pierścień o średnicy około 19 metrów, zawieszony w przestrzeni z niestandardowym rozwiązaniem oświetleniowym Artemide. Unosił się on na środku dziedzińca Episcopal Seminary nad czterema okrągłymi, "pływającymi" wyspami z samochodami AUDI.

Image © Artemide

Image © Artemide

Image © Artemide

Piercień generuje dynamiczne białe lub kolorowe światło, które współgra z muzyką, tworząc ciekawy i zmienny nastrój. Punktem styku Audi City Lab na Via Montenapoleone jest rzeźba 3D "Light Motion" przedstawiająca linie samochodu koncepcyjnego Aicon. Oświetlenie Artemide tworzy strukturę z płynnymi, ciągłymi krzywiznami i ożywia ją smukłymi profilami światłowodowym, które podkreślają kształt. Powstały dzieki światłu trójwymiarowy efekt generuje wrażenia percepcyjne, które różnią się w zależności od różnych punktów widzenia.

Image © MAD Architects

Image © MAD Architects

Image © MAD Architects

Image © MAD Architects

Futurystyczny i fascynujący 'Fifth Ring' został opracowany wokół dwóch najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych AUDI: wizji projektowej AUDI Aicon (o której pisaliśmy tutaj) oraz sedana AUDI A6 - samochodów, które zadebiutowały na włoskim rynku podczas międzynarodowych targów designu w Medialnie. Co bardzo ciekawe dla polskich czytelników: oba modele zostały zaprojektowane w dużej mierze przez polskich projektantów! W Polsce mogliśmy oglądać je premierowo podczas poznańskich targów Motor Show 2018. Za kształt i wygląd zewnętrzny AUDI Aicon odpowiada wybitny polski projektant oraz stylista - Bogusław Paruch. Za koncepcję AUDI A6 i całą linię zewnętrzną odpowiedzialny jest inny polski stylista Parys Cybulski. O polskich premierach AUDI możecie przeczytać tutaj.

Medilański 'Fifth Ring' prezentuje również AUDI A7 Sportback i najnowszy AUDI A8.

Oświetlony pierścień na kwadratowej granicy historycznego dziedzińca oznacza dążenie ludzkości do perfekcji - mówi Ma Yansonga, założyciel MAD Architects - "Unosi się nad zbiornikiem wody i odbija stale zmieniające się niebo. Daje widzowi uczucie chodzenia w chmurach".

To dążenie do perfekcji jest siłą napędową innowacji, która sprawia, że ​​samochody AUDI są tak wyjątkowe - dodaje Fabrizio Longo, brand manager AUDI Italy.

Image © Moreno Maggi

Image © MAD Architects

Image © Moreno Maggi

Image © MAD Architects

Image © Moreno Maggi

W projekcie doskonale widać doświadczenie firmy Artemide w tworzeniu nie tylko standardowych produktów, ale także projektów specjalnych w partnerstwie z najlepszymi międzynarodowymi studiami architektonicznymi.

MAD Architects to, założona w roku 2004 przez chińskiego architekta Ma Yansonga, pracownia architektoniczna z siedzibą w Pekinie i biurem w Los Angeles i Nowym Jorku. MAD Architects pracują obecnie nad projektami na całym świecie, w tym Lucas Museum of Narrative Art, którego otwarcie planowane jest na 2021 rok.

Dodatkowe informacje o MAD Architects znajdziecie tutaj

photos: MAD Architects i Moreno Maggi


 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.