wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
12 maja 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

6-metrowa rzeźba pochłaniająca zanieczyszczenia. Instalacja Dassault Systèmes x Kengo Kuma

Czy kiedykolwiek widzieliście 6-metrową, spiralną instalację wykonaną ze 120 składanych ręcznie paneli origami pochłaniających zanieczyszczenia? To „Breath/ng”, instalacja do oczyszczania powietrza autorstwa Kengo Kuma and Associates dla Dassault Systèmes.

Projektowanie w epoce doświadczenia ma sensowny cel poza estetyką i produktami. Musi tworzyć zrównoważone rozwiązania i wyjątkowe doświadczenia konsumenckie, które służą lepszej przyszłości. Jest to projekt dla ludzkości, środowiska i świata: "Design for Life".

Kultową instalację, która zawiera koncepcję "Design For Life” i reaguje na rosnący problem zanieczyszczenia powietrza zaprezentowała firma Dassault Systèmes wystawą "Design in the Age of Experience" w ramach wydarzenia SuperDesign Show podczas tegorocznego Milan Design Week.

photo materiały prasowe SuperDesign Show

photo materiały prasowe Dassault Systèmes

Nowa rzeźba Kengo Kumy może pochłonąć zanieczyszczenie 90 000 samochodów, ale także oczyszcza powietrze. W "Breath/ng" japoński architekt wykorzystuje prawie 185 metrów kwadratowych tkaniny oczyszczającej powietrze, aby stworzyć skomplikowaną rzeźbę z origami.

"Breath/ng" składa się ze 120 składanych ręcznie paneli, które skręcają się i przesuwają w unoszącą się formę. Gigantyczna, 20-metrowa konstrukcja zawieszona jest na pojedynczych prętach z włókna węglowego. Kompozytowe fałdy "Breath/ng" są usztywnione serią 46 trójwymiarowych połączeń.

Aby zaprojektować element w oprogramowaniu 3D Kuma pracował z firmą Dassault Systems zajmującą się modelowaniem 3D. Według Anemotech, firmy produkującej tkaninę "Breath Technology" rzeźba jest w stanie pochłonąć zamieszczenia 90 000 samochodów. Molekularna tkanina absorbuje zanieczyszczenia takie jak tlenki azotu i tlenki siarki.

na zdjęciu: Kengo Kuma / photo materiały prasowe Dassault Systèmes

photo materiały prasowe Dassault Systèmes

photo materiały prasowe Dassault Systèmes

[VIDEO] Exhibition Tour @ Design in the Age of Experience 2018 - Dassault Systèmes

Targi iSaloni 2018, które odbyły się w dniach 17-22 kwietnia w Mediolanie, podobnie jak w latach poprzednich pokazały, że w branży designu i projektowania są wydarzeniem na skalę światową. W iSaloni 2018 uczestniczyło ponad 2,5 tysięcy wystawców i ponad 430 tysięcy odwiedzających.

Ale Milan Design Week to nie tylko stoiska. To tysiące wydarzeń i setki Instalacji, z których wiele to fascynujące widowiska. „Breath/ng” zdecydowanie jest wśród tych najbardziej zaskakujących i z pewnością niezapomnianych.

INFO

„Breath/ng”
projekt: Kengo Kuma and Associates
firma: Dassault Systèmes
wystawa: "Age of Experience"
wydarzenie: Milan Design Week 2018 w ramach SuperDesign Show
photos: materiały prasowe Dassault Systèmes i SuperDesign Show

Więcej informacji o Kengo Kuma and Associates znajdziecie tutaj
Więcej informacji o Dassault Systems znajdziecie tutaj

Więcej informacji o Anemotech znajdziecie tutaj
Więcej informacji o Milan Design Week znajdzesz tutaj

Więcej informacji o SuperDesign Show znajdziesz tutaj


 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.