wszystkie artykuły z działu >> TARGI
04 maja 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Życie w kontenerze. Containerwerk & Friends na Milan Design Week 2018

Ponad 300 000 osób odwiedziło Milan Design Week 2018, największe i najważniejsze wydarzenie wzornicze na świecie, którego ostatnia edycja odbyła się w dniach 17-22 kwietnia br. w Mediolanie. To tutaj światowe marki prezentują swoje osiągnięcia i innowacje. Wśród największych znalazł się niemiecki startup Containerwerk & Friends pokazujący diwe Instalacje Microliving i Temporary Housing.

Podczas Tygodnia Designu w Tortona Containerwerk & Friends prezentował dwie koncepcje życia w kontenerach - pozornie niezbyt wyrafinowanych architektonicznych elementach konstrukcyjnych. Przestrzeń służyła również do wspólnego zastanowienia się nad przyszłością życia i żartobliwej analizy dostępnych możliwości architektonicznych.

Jak stworzyć wysokiej jakości przestrzeń życiową na coraz mniejszej powierzchni? W jaki sposób możemy umożliwić życie przy życiu po uczciwych cenach? Jak można pogodzić naszą wysoką mobilność i zasadę "domu"? Oto pytania, z którymi zmaga się działający w Stuttgarcie startup Containerwerk. Jego celem jest udzielenie odpowiedzi na ważne pytania naszych czasów. 

Containerwerk kupuje używane kontenery do transportu morskiego i przekształca je w wysokiej jakości przestrzeń mieszkalną. Dzięki zautomatyzowanemu i seryjnemu procesowi produkcji, Containerwerk jest w stanie produkować duże ilości po niskich cenach w niezmiennie wysokiej jakości i przy maksymalnej efektywności energetycznej.

wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Stefan Hohloch Fotografie i Containerwerk

Niemiecki startup bada możliwości wysokiej jakości życia na niewielkiej przestrzeni przy użyciu zakupionych kontenerów do transportu morskiego. Microliving wykorzystuje jeden pojemnik, aby zjednoczyć wszystkie elementy niezbędne do wygodnego życia dzięki połączeniu zaawansowania technicznego i kreatywności. Temporary Housing jest dwuskładnikową jednostką zapraszającą odwiedzających do kwestionowania rosnącej fuzji życia zawodowego i prywatnego oraz efektywnego wykorzystania istniejących przestrzeni.

Instalacje Microliving i Temporary Housing dotyczyły możliwości doskonałej jakości życia w małej przestrzeni i inspirowały zmianę perspektywy. Containerwerk łączy wszystko, co potrzebne do życia - w jednej przestrzeni - i dodaje trochę więcej. Dowodzi, że ograniczoną przestrzeń można zrekompensować zaawansowaniem technicznym i kreatywnością.

Zdjęcia dzieki uprzejmości Stefan Hohloch Fotografie i Containerwerk

Więcej informacji na temat Containerwerk znajdziecie tutaj

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.