wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
24 maja 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Oszałamiający labirynt Bvlgari na Fuorisalone 2018

Ponieważ kreatywność jest różnorodna!

Każdej wiosny w Mediolanie rozkwita Salone Del Mobile. Głównej imprezie - targom wyposażenia, światła i wzornictwa odbywającej się na terenach targowych w Mediolanie z ogromną ilością olbrzymich stoisk, towarzyszy wiele ważnych wydarzeń i instalacji dziejących się w całym mieście. Jedne z najciekawszych instalacji obok tych, które kojarzą się bezpośrednio z designem jak Living Nature. La natura dell'abitare, Typecasting Vitra czy Breath/ng - tworzą marki modowe, takie jak COS i MELISSA czy marki samochodowe.

W roku 2018 po raz pierwszy do kreatorów trendów również wystawienniczych dołączyła marka BVLGARI  z oszałamiającym labiryntem na Fuorisalone 2018. Instalacja zatytułowana Reinventing Design uwzględnia trzy tematy, istotne z uwagi na doświadczenie i percepcję. Materiały, moduły i kolory są podzielone na trzy sale, z których każda jest zaprojektowana przez różnych projektantów: MVRDV, Ivána Navarro i Courtney Smith oraz Storage Associati.

Jako pionier w łączeniu innowacyjnych i cennych materiałów, wynalazca modularności w biżuterii prêt-à-porter i mistrz koloru, Bvlgari zawsze kwestionował zasady projektowania, przeciwstawiając się i rewidując standardy estetyczne. Instalacja zaprasza odwiedzających do abstrakcyjnego wszechświata, w którym zmuszeni są porzucić wszystko, co wiedzą, aby uchwycić istotę sztuki i designu Bvlgari: dekonstruować zasady, aby je na nowo wymyślić.

Odwiedzający instalacje Reinventing Design uczestniczą w wciągających doświadczeniach, które odciągają ich od rzeczywistości codziennego życia wzbogacając ich doświadczenie otaczającego świata. Doświadczenia, które dostarczają poczucia teatru i emocji, które naprawdę są warte dzielenia się.

MVRDV zajmuje pierwsze miejsce, przekształcając bransoletkę Serpenti w przestrzenne doświadczenie z efektami kalejdoskopowymi przejawiającymi się w materiałach związanych z Bulgari. Holenderska firma architektoniczna buduje przestrzeń sklepioną z repertuaru elementów przemysłowych, która informuje o historii produkcji Bulgari. To sekwencja płytek rozciągnięta w nieskończoność po lustrzanych powierzchniach, które oszukują żartobliwie odiwedzjaących.

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

W drugim pomieszczeniu Storage Associati bada geometrię poprzez złote powierzchnie i wielopłaszczyznowe kawałki kamienia. Długie rurowe elementy powielane wzdłuż doskonale ukształtowanych granic są ozdobione odbiciem materiału. 

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

Photo Courtesy of Bvlgari

Trzecia instaalcja, powierzona Ivanowi Navarro i Courtney Smith, bada koncepcje światła z neonowym oświetleniem i strategicznie rozmieszczonymi lustrami. Chilijski artysta Ivan Navarro, znany głównie ze swoich artystycznych poszukiwań światła i zniekształceń zmysłowych, bawi się tematem kolorów. Zmysły odwiedzających podążają przez labirynt zaprojektowany przez Navarro, który jest zdematerializowany w obsesyjnym powtórzeniu kolorowego wzoru. Płaskie powierzchnie ścian, podłogi i sufitu rytmicznie spłaszczają się i rozszerzają.

Photo Courtesy of Bvlgari

Reinventing Design to nie jedyne wydarzenie promujące Bvlgari podczas Milan Design Week. Ogród w Bvlgari Hotel w Mediolanie został przekształcony w realistyczną przestrzeń artystyczną dzięki instalacji Bvlgari Mirror Cube. Struktura przypominająca sen, której wnętrze jest wzorowane na hipnotycznym, powtarzającym się wzorze B.Zero1, zaprasza gości do środka i pozwala im stworzyć specjalny, nadający się do selfie GIF.

Bvlgari Mirror Cube Milan Design Week 2018 photo courtesy of Bvlgari

Bvlgari Mirror Cube Milan Design Week 2018 photo courtesy of Bvlgari

Bvlgari Mirror Cube Milan Design Week 2018 photo courtesy of Bvlgari

zdjęcia dzięki uprzejmości Bvlgari

Bvlgari webside

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.