Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
11 maja 2018
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Ceramika Paradyż na Łódź Design Festival 2018

19 maja br. rozpocznie się 12. edycja Łódź Design Festival – najważniejszego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego wzornictwu w Polsce. Tak jak w latach poprzednich zaszczytną rolę Mecenasa Festiwalu pełnić będzie Ceramika Paradyż, która jest również sponsorem nagrody głównej Paradyż Award w konkursie make me!

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 19 - 27 maja. Hasło przewodnie wydarzenia „Refleksje” ma na celu krytyczne spojrzenie na współczesny design. Najważniejsze analizowane w tym zakresie obszary to relacja człowieka z technologią, wartość rzemiosła i pracy rąk ludzkich oraz wyzwania i kierunki rozwoju współczesnej architektury. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie światowej sławy hiszpański projektant Jaime Hayon, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Hasło tegorocznej edycji „Refleksje” przywołuje wspomnienie wspólnej, 12-letniej już historii. W tym czasie zmienił się festiwal, zmieniła się też Ceramika Paradyż, ale niezmienne pozostało nasze przekonanie o wartości i zasadności wsparcia tego wydarzenia – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Ceramika Paradyż już po raz dwunasty objęła wydarzenie swoim mecenatem, wspierając rozwój nie tylko samego festiwalu, lecz także młodych twórców, którzy są przyszłością polskiego i światowego designu. Dlatego firma po raz kolejny zaangażowała się w coraz bardziej prestiżowy i doceniany na świecie konkurs make me! Ten kluczowy element Łódź Design Festival skierowany do projektantów młodego pokolenia ma pozwolić na prezentację i promocję nowych idei, kierunków rozwoju produktów i usług oraz konceptów szerszej publiczności i przedstawicielom biznesu.

Rola Mecenasa Łódź Design Festival zobowiązuje, dlatego też w tym roku dodatkowo zdecydowaliśmy się znacznie podwyższyć kwotę nagrody w konkursie make me! do 50 000 zł” – dodaje Popielawski.

W tym roku spośród 217 innowacyjnych projektów jury wybrało 29 prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie na terenie Art_Inkubatora, przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi. Zwycięzcę poznamy 19 maja podczas gali otwarcia 12. edycji Łódź Design Festival, a nagrodę główną Paradyż Award wręczy Adam Tępiński, prezes zarządu Ceramiki Paradyż.

ŁDF 2017  fot. Ceramika Paradyż

Łódź Design Festival to także wystawy kuratorskie i partnerskie, wśród których nie mogło zabraknąć nietypowej instalacji pt. „11”, przygotowanej przez Ceramikę Paradyż. Wystawa została zainspirowana jedenastościenną bryłą geometryczną „k-dron” odkrytą przez Janusza Kapustę oraz filmem „Odyseja Kosmiczna” Stanleya Kubricka z 1968 roku. Instalacja składa się z odpowiednio zestawionych k-dronów i ma skłaniać do refleksji nad miejscem człowieka na ziemi oraz nasuwać skojarzenia z kosmosem i nieskończonością. O samym „k-dronie”, ale również o współpracy twórców z biznesem będzie można posłuchać podczas wywiadu z Januszem Kapustą i dyrektorem marketingu Ceramiki Paradyż, Karoliną Wesołowską. Wywiad Jak zaprojektować nieskończoność? przeprowadzi Michał Mazur w sobotę 26 maja o godz. 17.00.

We wtorek, 22 maja pod patronatem mecenasa festiwalu odbędzie się Blok Serious Fun. Designers selected by Lodz Design Festival. To seria wykładów, podczas których siedmiu projektantów zaproszonych przez organizatorów wydarzenia opowie o swoich inspiracjach oraz wyjaśni, jak sztuka kształtuje ich i nasze życie. Natomiast w sobotę, 26 maja w ramach Bloku Trendy swój power speech o trendach i ich kreowaniu wygłosi Katarzyna Pardiak-Borowska, menedżer produktu Ceramiki Paradyż.

Stałym wydarzeniem Festiwalu jest Edukreacja, czyli program edukacyjno-rozwojowy dla najmłodszych miłośników wzornictwa. Kilkanaście warsztatów projektowych to okazja do wspólnej, kreatywnej zabawy i nauki dla całych rodzin na dobry początek przygody z designem. Ceramika Paradyż zaprasza najmłodszych na Mozaikowe wariacje, podczas których w prosty i zabawny sposób dzieci będą mogły poznać właściwości oraz różne zastosowania płytek ceramicznych. Ci trochę starsi - przy wsparciu Fundacji Kolorowo - będą mogli odkryć fenomen logicznego designu na przykładzie prac holenderskiego artysty Mauritsa Eschera. Ceramika Paradyż przygotuje także kreatywny warsztat na ogólnopolski zjazd blogerów wnętrzarskich MeetBlogIn, który jak co roku odbywa się podczas festiwalu.

Wystawa i aktywności Mecenasa podczas Łódź Design Festival 2018

19 - 27 maja
11 wystawa Mecenasa Festiwalu Ceramiki Paradyż, CENTRUM FESTIWALOWE, Tymienieckiego 3.
Tegoroczna wystawa Ceramiki Paradyż została zainspirowana jedenastościenną bryłą geometryczną „k-dron” odkrytą przez Janusza Kapustę oraz filmem „Odyseja Kosmiczna” Stanleya Kubricka z 1968 roku. Instalacja składa się z odpowiednio zestawionych k-dronów, które po połączeniu stworzyłyby idealny sześcian. Ma skłaniać do REFLEKSJI nad miejscem człowieka na ziemi oraz nasuwać skojarzenia z kosmosem i nieskończonością. Dodatkowa inspiracja surowcami mineralnymi i ich przemianą (węgiel i diament) jest doskonałym przykładem upływającego czasu oraz tego, jak wnętrze może różnić się od opakowania, a zarazem tworzyć z nim nierozerwalną całość. Wielokrotność załamań i kątów lustrzanych ścian ustawionych naprzeciw siebie sprawi, iż nasze odbicie rozsypie się w nieokreślonej przestrzeni tworząc niezwykłą i zmienną mozaikę niczym w kalejdoskopie.


11” wystawa Mecenasa Festiwalu Ceramiki Paradyż, 12. edycja Łódź Design Festival 2018, CENTRUM FESTIWALOWE, Tymienieckiego 3 - wizualizacja

Dodatkowo nowości produktowe będzie można zobaczyć w aranżacji wystaw make me! oraz must have jak również na wystawie Alicji Patanowskiej „Plantacja”, która powstanie na dziedzińcu Art_Inkubatora.

19 maja (sobota) godz. 17.00
Otwarcie 12. edycji Łódź Design Festival i wręczenie nagród w konkursie make me!, w tym nagrody głównej Paradyż Award o wartości 50 000 zł.

20 maja (niedziela) godz. 13.00 – 16.00
EDUKREACJA: Mozaikowe Wariacje z Ceramiką Paradyż. Warsztaty dla dzieci poprowadzą Marta Walter i Sandra Płuciennik.

21 maja (poniedziałek) godz. 16.30 – 18.30
EDUKREACJA: Escher – fenomen logicznego designu. Warsztaty dla dzieci poprowadzą Agnieszka Wojtas i Zuzanna Kała z Fundacja Kolorowo.

22 maja (wtorek) godz. 13.00
BLOK SERIOUS FUN. Wykład Designers selected by Lodz Design Festival pod patronatem Mecenasa Festiwalu Ceramiki Paradyż.

26 maja (sobota) godz. 10.45
BLOK TRENDY. Power Speech Reflection on Trends Katarzyny Pardiak-Borowskiej, menedżera produktu Ceramiki Paradyż.

26 maja (sobota) godz. 17.00
Wywiad: Jak zaprojektować nieskończoność? Prowadzący: Michał Mazur (TrendNomad.com), dyrektor marketingu Karolina Wesołowska (Ceramika Paradyż) oraz gość specjalny Mecenasa, Janusz Kapusta (projektant, wynalazca bryły k-dron).

Szczegółowy program Łódź Design Festival 2018 znajduje się na stronie www.lodzdesign.com

------------

Ceramika Paradyż to wiodący producent płytek ceramicznych w Polsce. Od 28 lat tworzy produkty zaprojektowanie świadomie i z odwagą, jaka jest niezbędna do kreowania trendów. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując klientom płytki ścienne, podłogowe oraz elementy ozdobne w wielu formatach. Zapleczem firmy jest pięć zakładów produkcyjnych, których parki technologiczne należą do najnowocześniejszych w Europie, oraz magazyn wysokiego składowania z systemem kompletacji i wysyłki wyrobów gotowych „Paradyż Logistics & Trade”. Ceramika Paradyż zatrudnia ponad 1600 pracowników, będąc tym samym jednym z największych pracodawców w regionie. O sile przedsiębiorstwa stanowią trzy marki własne – Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz My Way Paradyż Group – propozycja dla klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań z zakresu wzornictwa. Ceramika Paradyż śmiało sięga po najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki 2016, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie Najwyższa Jakość Quality International, Wielka Perła Ceramiki UE 2016 z Diamentami oraz nagroda za kolekcję Elanda/Elando w międzynarodowym konkursie iF Design 2017. Liczne wyróżnienia potwierdzają przewodnią rolę firmy nie tylko na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Ceramika Paradyż dziś to także wizytówka polskiego przemysłu, której produkty zyskują uznanie klientów w ponad 50 krajach świata.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.