Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
14 czerwca 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

PLANTACJA na Łódź Design Festival 2018

Alicja Patanowska Laureatką drugiej edycji nagrody „Mazda Design Award 2018”, za najciekawszy polski projekt zrealizowany w ciągu ostatnich trzech lat. Na uroczystej gali Lodz Design Festival projektantka odebrała nagrodę w wysokości 50 000 zł, przyznaną za kolekcję komponentów ceramicznych PLANTACJA służących do uprawy ziół i roślin metodą hydroponiczną. Jury uznało, że ten ujmujący swoją prostotą projekt, w niezwykły sposób łączy ze sobą wiele wartości – naturę, recycling przedmiotów i kunszt rzemiosła - w sposób, który pozostaje bardzo przystępny dla końcowego użytkownika.

photo: wwww.MarekSwoboda.com dla hanczar studio

photo: wwww.MarekSwoboda.com dla hanczar studio

Plantacja wyrosła na gruncie rozważań o zalewie odpadami i domowym ogrodnictwie. Projekt Alicji Patanowskiej oparty jest na hydroponicznej uprawie roślin. Porcelanowe elementy umieszczone w odzyskanych szklankach pozwalają obserwować wzrost korzenia i części zielonej rośliny. Szlachetna, toczona porcelana podnosi wartość odzyskanego szkła rozszerzając jego dotychczasową funkcję. Instalacja artystyczna pod wpływem zainteresowania odbiorców doczekała się wersji produktowej.

photo: wwww.MarekSwoboda.com dla hanczar studio 

photo: wwww.MarekSwoboda.com dla hanczar studio

Architekturę Plantacji odwołującą się do idei szklarni, stworzył Szymon Hanczar wraz z Magdaleną Kasprzycą i Przemysławem Słowikiem przy wsparciu Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Jednymi z istotniejszych elementów instalacji jest światło i woda, skupiające uwagę odbiorcy na najważniejszym, - roślinach.

Podczas LDF2018 Plantacja została wzbogacona o punkt poboru szczepek, gdzie rozdawano ukorzenione roślinki.

photos Marek Swoboda Photography webside

Kuratorzy: Alicja Patanowska webside, hanczar studio webside
Kiedy: 19 – 27 maja 2018
Gdzie: LDF 2018

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.