Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
14 czerwca 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Humor zanurzony w pastelowych kolorach: Instalacja Drukomat.pl na Projekcje 2018

Projekcje 2018 to II edycja konferencji i warsztatów organizowanych przez projektantów graficznych, dla projektantów graficznych. Jej ideą jest integrowanie środowiska projektowego oraz wnoszenie inspiracji do dalszego tworzenia. W dniach 8 czerwca – 10 czerwca 2018 roku w Concordia Design rozmawiano o tym, jak genialne pomysły zamienić w funkcjonalne projekty.

Specjalnie na to wydarzenie drukarnia Drukomat.pl, specjalizująca się w druku online, przygotowała instalację, która w lekki sposób ilustrowała leitmotiv wydarzenia - egzekucję procesu projektowego.Koncepcja wystawy przybrała różne konfiguracje, zarówno przestrzenne jak i asortymentowe - dopasowane do prezentowanych produktów, zapewnianiając idealne miejsce do pokazaniu istoty i ducha leitmotivu konferencji Projekcje 2018.

Na ponad dwumetrowym kubiku Drukomat.pl przedstawił środowisko dobrze znane każdemu projektantowi - plik psd na warstwach. Każda z warstw wydrukowana została na różnych materiałach twardych dostępnych w drukarni.

Prawa strona instalacji to efekt finalny projektu - postacie, które po kliknięciu w przycisk "drukuj" wyszły z "pliku-kubika". Jedna z nich - pomniejszona do 10 cm wylądowała jako pamiątkowy gadżet w torbach uczestników.

Do budowy stoiska wykorzystano materiały twarde wycięte na maszynie Kongsberg.

Większość podwieszanych elementów wydrukowana została na lekkim i ekologicznym materiale DISPA, mniejsze wiszące elementy na PVC spienionym 5 lub 8 mm (postaci, stojaki, jezioro).

Mały gadżet, wydrukowany na PVC spienionym, wycięty został na Kongsbergu w Drukomat.pl, który nie potrzebuje fizycznego wykrojnika (wystarczy mu jedynie wykrojnik cyfrowy w pliku).

Instalacja Drukomat.pl to humor zanurzony w pastelowych kolorach produktów i oferty marki.

Instalacja Drukomat.pl
Opis wewnątrz kubika: bezbarwna plexi
Podłoga: naklejki z folii monomerycznej
Kwiaty: zadrukowany karton CKB
Wydarzenie: Projekcje 2018
Miejsce: Concordia Design, Poznań
Termin:  8 czerwca – 10 czerwca 2018 roku
Fot.: materiały prasowe Drukomat

Drukomat.pl webside

Projekcje 2018 webside 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.