Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
20 czerwca 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

COS inauguruje projekt Soma podczas 94 edycji Pitti Uomo. Genialny performance!

Kapsułowa kolekcja męska i performance w choreografii Wayne'a McGregora

W dniu 13 czerwca londyńska marka COS zainaugurowała projekt Soma, pozasezonową kolekcję kapsułową składającą się z 17 podstawowych fasonów męskich. Kolekcja została zaprezentowana w przestrzeniach Istituto degli Innocenti we Florencji przez zespół dziesięciu tancerzy, w ramach nowatorskiego przedstawienia choreograficznego Wayne'a McGregora, w takcie 94. edycji Pitti Uomo.Punktem wyjścia dla kolekcji stały się nieświadome i nieumyślne codzienne gesty. Rolka rękawa, sposób, w jaki kołnierz owija szyję, materiał trący o powierzchnię skóry czy palce bezwiednie szarpiące za mankiet - to elementy, które wpływają na to jak ubranie leży na sylwetce. Pozornie pospolite ruchy zostały przetworzone zarówno w choreografii, jaki i w samej kolekcji. Detale takie jak mankiety czy kieszenie skonstruowano w taki sposób, aby wchodziły w interakcję ze sposobem poruszania się użytkownika. Aby podkreślić charakter projektów, paleta kolorów została zawężona do bieli, granatu i melanżowej szarości. Każdy fason mieści się w estetyce COS: jest wygodny i uniwersalny, a przy tym dyskretnie innowacyjny.

#COSxSoma Pitti Uomo wszystkie zdjęcia: materiały prasowe COS

Wprowadzenie drobnych gestów w życie poprzez taniec, to okazja do prześledzenia procesu projektowania i podkreślenia funkcjonalności ubrań. Soma to projekt, który pozwala odtworzyć przemyślane podejście marki do każdej kolekcji. "W COS nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i opracowujemy innowacje, dla których inspirację znajdujemy we wszystkich dziedzinach sztuki, do których zalicza się również taniec. Codzienny ruch ubrań na ciele był punktem wyjścia dla Somy i był to prawdziwy zaszczyt zobaczyć, jak kolekcja ożywa poprzez choreografię we wnętrzach Pitti Uomo."- powiedziała Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS.

[VIDEO] COS | Soma

Kolekcja Soma ujmuje kluczowe wartości i estetykę COS, wykorzystując tradycyjne metody i nowe techniki, aby stworzyć powściągliwy i ponadczasowy efekt. Christophe Copin, Dyrektor Działu Męskiego COS, wyjaśnia: "Soma przedstawia to wszystko, czym jest dla nas podstawowa odzież męska. Każdy szczegół został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i ruchu użytkownika. To ogromna radość, że mogliśmy współpracować z Wayne'em McGregorem i jego tancerzami, aby za pomocą choreografii uchwycić wdzięk męskiej kolekcji i stojące za nią inspiracje".

"Projekt Soma bada organiczne połączenia i fizyczną płynność pomiędzy ubraniem, codziennym ruchem użytkownika i elementami obecnymi w środowisku naturalnym, co znajduje odbicie także w części partytury muzycznej. Moja choreografia w wykonaniu tancerzy, składa się z ruchów, które są zarówno znajome, jak i obce, lekkie, pomysłowe i zabawne, ale co do zasady - proste. Soma jest o ciele, o naturze, o byciu człowiekiem." - wyjaśnia McGregor.

Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

Eric Jess Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

Gregory Davalos Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

 Salomon DuBois Thiombiano Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

Salomon DuBois Thiombiano Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

Tania Sarin Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

Winston Duke Kolekcja Soma fot. materiały prasowe COS

Performance można zobaczyć na stronie cosstores.com. Kolekcja wejdzie do sprzedaży w sklepie COS we Florencji przy Via della Spada 13 czerwca o godzinie 18:00, a następnie - od 6 września - będzie dostępna online na całym świecie we wszystkich witrynach internetowych COS w Europie, USA i Korei Południowej.

#COSxSoma Pitti Uomo wszystkie zdjęcia: materiały prasowe COS

COS ma ugruntowaną historię artystycznej współpracy, ale Soma jest ich pierwszą w obszarze tańca i choreografii.

Soma po grecku: Ciało w odróżnieniu od duszy, umysłu lub psychiki.

Specjalne podziękowania dla osób, bez których realizacja projektu Soma nie byłaby możliwa:

Choreografia: Wayne McGregor

Zespół tancerzy Company Wayne McGregor: Rebecca Bassett-Graham, Daniela Neugebauer, Fukiko Takase, Jessica Wright, Jordan James Bridge, Travis Clausen-Knight, Jacob O’Connell, Louis McMiller, James Pett, Po-Lin Tung

Muzyka: Joel Cadbury

Stylizacja: Hannes Hetta

Specjalne podziękowania dla Pitti Immagine

O COS

W ciągu ostatniej dekady londyńska marka COS pozostała wierna swojej filozofii, oferując wysokiej jakości kolekcje, składające się zarówno z podstawowych fasonów, jak i unowocześnionych klasyków pozostających w zgodnie z etosem ponadczasowego, I funkcjonalnego wzornictwa. COS wykorzystuje tradycyjne metody i nowe techniki, aby tworzyć ponadczasowe kolekcje na  lata. Marka COS od momentu powstania wspiera sztukę poprzez współpracę z uznanymi i wschodzącymi artystami, galeriami i pracowniami twórczymi. COS ma na swoim kocie wcześniejsze projekty z Serpentine Galleries, Salone del Mobile, The Guggenheim New York, Frieze London i New York, Design Miami, Opening Ceremony i Mr Porter oraz z takimi artystami jak Snarkitecture, Sou Fujimoto, Studio Swine, The Donald Judd Foundation i AFSO / ANDRÉ FU.

COS webside

@cosstores.com

WAYNE McGREGOR

Urodzony w 1970 roku Wayne McGregor  jest wielokrotnie nagradzanym brytyjskim choreografem i reżyserem, znanym na całym świecie ze swoich innowacyjnych spektakli, które radykalnie odmieniły taniec współczesny. Inspirowany nienasyconą ciekawością ruchu i jego potencjałów twórczych, swoimi eksperymentami doprowadza do dialogu między różnymi formami artystycznymi, dyscyplinami naukowymi i obszarami technologii. Zaskakujące i wielowymiarowe prace wynikające z tych interakcji od ponad dwudziestu pięciu lat zapewniają McGregorowi wiodącą pozycję w polu sztuki współczesnej.

 

[VIDEO] COS x Pitti Uomo - Soma - In Collaboration with Wayne McGregor

McGregor zajmuje również stanowisko Resident Choreographer w The Royal Ballet, a także regularnie pracuje przy repertuarze najważniejszych zespołów baletowych na świecie, takich jak Paris Opera Ballet, New York City Ballet, Bolshoi Ballet i San Francisco Ballet. Jako choreografa interesuje go  moda, film, teatr, opera, telewizja, teledyski i spektakle site-specific. W 2017 roku otworzył Studio Wayne McGregor, nową przestrzeń twórczą z trzema studiami tańca, na Here East w Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety.

WAYNE McGREGOR webside

@waynemcgregor               

O PITTI IMMAGINE

Włoska firma Pitti Immagine zajmuje się promocją przemysłu odzieżowego na całym świecie, organizującą międzynarodowe targi i imprezy promocyjne we wszystkich obszarach mody i lifestyle. Początki firmy sięgają lat 50-tych, a pierwsze pokazy mody odbyły się w Sala Bianca w Palazzo Pitti we Florencji. Jednym z najważniejszych wydarzeń handlowych Pitti Immagine jest Pitti Uomo, które odbywa się we  Florencji w styczniu i czerwcu.  Pitti Uomo stało się najważniejszą na świecie platformą prezentacji kolekcji odzieży męskiej i akcesoriów.

PITTI IMMAGINE webside

Pitti Uomo webside

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.