wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI
10 lipca 2018
wszystkie artykuły z działu >> PROJEKTANCI

TOFU Studio z nagrodą Miasta Gdańska oraz dwiema nominacjami w międzynarodowym konkursie im. Josepha Bindera!

TOFU Studio w ubiegłą niedzielę odebrało z rąk Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska im. Martina Opitza za 2017 rok. Prace gdańskiego studia zostały również zauważone i nominowane do jednego z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2018.

Nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska im. Martina Opitza za 2017 rok

Autorzy “Złotej Kampanii” przygotowanej na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku i promującej XV tryptyk “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, czyli Zuzanna Zamorska, Adam Chyliński i Daniel Naborowski z TOFU Studio zostali laureatami Nagrody Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska za 2017 rok. Rozstrzygnięcie konkursu było jednym z ostatnich wydarzeń V Światowego Zjazdu Gdańszczan na plenerowej scenie ulokowanej przy Skwerze Świętopełka w centrum miasta.

W skład kapituły nagrody im. Martina Opitza weszli: Marek Bumblis - przewodniczący komisji kultury i promocji Rady Miasta Gdańska; Anna Zbierska - z-ca dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Komunikacji i Marki Miasta; Barbara Frydrych - dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Kultury oraz Ewa Adamska - kierownik Referatu ds. Mecenatu Kultury UMG. Werdykt był jednogłośny.

Według osób oceniających projekt zespół TOFU Studio opracował wszystkie narzędzia do nowoczesnej promocji i skutecznej komunikacji marketingowej, przygotowując dedykowaną identyfikację wizualną i wszystkie kreacje w ramach kampanii promującej obraz. W swojej pracy wykorzystał nowoczesne, niestandardowe formy promocji, np. złoty tramwaj, będący przykładem dedykowanej akcji ambientowej.

Miło nam poinformować, że  „Złota kampania” promująca Sąd Ostateczny Hansa Memlinga wczesniej została nagrodzona 11th International Design Awards (IDA) odbywającym się w Los Angeles, w USA. O nagrodzie dla TOFU Studio pisalismy tutaj.

“Złota Kampana” przygotowana na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku

“Złota Kampana” przygotowana na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku

Nagroda Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza przyznawana jest od 2010 r.

Od lewej.: Wojciech Bonisławski dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku, Paweł Adamowicz prezydent Gdańska oraz Zuzanna Zamorska, Daniel Naborowski i Adam Chyliński z TOFU Studio fot.: Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Dodatkowo 28 i 29 czerwca międzynarodowe Jury tegorocznej edycji konkursu Joseph Binder Award w Wiedniu przyznało TOFU Studio dwie nominacje w kategoriach: ilustracja reklamowa oraz plakat. Nominowanymi pracami jest seria plakatów promujących „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowanych na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku, oraz kalendarz ROBOTY przygotowany przez studio charytatywnie dla Fundacji KRWINKA z Łodzi. O kalendarzu wieloplanszowym „ROBOTY”, nagrodzonym prestiżową nagrodą Red Dot Award: Communication Design 2017, piszemy tutaj.

Nominowane w konkursie Joseph Binder Award prace: seria plakatów promujących „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowanych na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku, oraz kalendarz ROBOTY przygotowany przez studio charytatywnie dla Fundacji KRWINKA z Łodzi.

W pierwszej rundzie Joseph Binder Award 2018 wszystkie zgłoszone projekty zostały ocenione online. Prace, które uzyskały najwyższą notę zostały następnie przesłane do organizatora designaustria i ocenione bezpośrednio przez profesjonalne Jury. Finalnie na liście nominowanych projektów znalazło się tylko 71 prac spośród 876 zgłoszeń, które wpłynęły na tegoroczną edycję tego konkursu. Stanowi to mniej niż 10% spośród prac zgłoszonych przez 461 grafików i ilustratorów z 38 krajów. Ostatecznie 8 projektów zdobędzie złoto, 12 otrzyma srebro, zaś 4 projekty zostaną uhonorowane brązem. Pozostałe 47 prac zostanie wyróżnionych.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Joseph Binder Award zostaną ogłoszeni podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Design Forum w Wiedniu 8 listopada 2018 roku. Dzień później, 9 listopada, w tym samym miejscu odbędzie się Sympozjum Josepha Bindera.

Joseph Binder Award to międzynarodowy konkurs projektowania graficznego oraz ilustracji. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska jednego z najwybitniejszych projektantów działających w Austrii, Josepha Bindera, który zrewolucjonizował komunikację wizualną w Stanach Zjednoczonych. Konkurs został po raz pierwszy zainaugurowany w 1996 roku przez designaustria, organizację podnoszącą świadomość społeczną w zakresie projektowania graficznego. Założona w 1927 r. designaustria jest trzecią najstarszą europejską organizacją projektową zrzeszającą ponad 1300 członków z różnych środowisk.

Konkurs Joseph Binder Award odbywa się co dwa lata. Zgłoszone prace oceniane są przez międzynarodowe Jury złożone z ekspertów komunikacji wizualnej. W poprzednich latach w kapitule nagrody zasiadały takie uznane autorytety projektowania jak Cordula Alessandri, Lo Breier, Gerd Dumbar, Fons Hickmann, Freda Sack, Stefan Sagmeister, Niklaus Troxler i Lars Müller. Więcej o JOSEPH BINDER AWARD tutaj

Więcej o TOFU Studio tutaj

Zdjęcia: materiały prasowe TOFU Studio

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.