Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
09 lipca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

BIG THING NOW. Warsaw Home to czas dla najlepszych!

Warsaw Home to ewenement na światową skalę. Żadne inne wydarzenie w świecie designu i wyposażenia wnętrz nie rozwija się tak szybko i spektakularnie. Już w tej chwili można nazwać je najważniejszym branżowym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej. Statystyki wskazują, że targi o takiej sile z roku na rok będą przyciągać coraz więcej ważnych wystawców i coraz więcej gości. O Warsaw Home w 2016 roku można było powiedzieć, że to next big thing. Dziś stało się to rzeczywistością. III edycja Warsaw Home odbędzie się w dniach 4 - 7 października 2018 roku.

Warsaw Home to stosunkowo nowe wydarzenie w świecie wyposażenia wnętrz i designu. Premiera targów przypadła na 2016 rok, a w październiku 2018 roku odbędzie się ich trzecia edycja. Jednak w tym krótkim czasie stało się najważniejszą biznesową platformą w kraju i w Europie Środkowo- Wschodniej. Odniosły wielki sukces, zdecydowanie wykraczający poza granice kraju i regionu. Żadne inne wydarzenie targowe w tej branży na świecie nie rozwija się tak intensywnie i nie wykorzystuje równie skutecznie dobrego czasu dla designu. Powierzchnia wystawiennicza zwiększa się skokowo, aż pięciokrotnie - od 24 tys. w 2016 roku do 120 tys. mkw. w 2018! To samo dotyczy liczby wystawców: 150 w 2016 r., 400 w 2017 r. i – według prognoz - 1000 w 2018 roku, co oznacza wzrost o 500 procent! Zeszłoroczną edycję targów odwiedziło 64 tys. osób, szacunki na 2018 rok wskazują liczbę 90 tys. Targi notują duży udział profesjonalistów i gości z zagranicy (29 proc. w 2017, według prognoz w 2018 roku będzie ich aż 37 proc.)*.

Możemy się porównywać

Warsaw Home rozwija się intensywniej niż organizowane od 2005 roku targi Saloni WorldWide
w Moskwie i istniejące również od 2016 roku Salone del Mobile. Shanghai*. Możliwości regionu, wizja i energia organizatorów powodują, że już teraz można je porównywać z największymi i najważniejszymi targami na świecie i w Europie – iSaloni del Mobile w Mediolanie oraz IMM w Kolonii. Najsławniejsze i najbardziej prestiżowe targi mediolańskie, których premiera przypada na rok 1961, w trakcie edycji 2018 przyjęły 1841 wystawców na 230 tys. mkw. (przy rekordowej liczbie zwiedzających – 435 tys. osób). Mające za sobą prawie 70 lat tradycji, organizowane od 1949 roku targi w Kolonii w 2018 zgromadziły 1282 wystawców na powierzchni 270 mkw. i zanotowały 125 tys. odwiedzających. To liczby oczywiście wyższe, ale porównywalne ze statystykami targów Warsaw Home, które osiągnęły swoje wyniki w zaledwie 3 lata.

Wielki potencjał, wielki sukces

Twórczyni Warsaw Home, Kasia Ptak, od razu planowała i organizowała targi nie z myślą o rynku lokalnym, ale międzynarodowym. Lokalizacja, Nadarzyn pod Warszawą, dała więcej możliwości niż inne miejsca w Polsce. Warszawa ze swoim międzynarodowym lotniskiem i szybkimi połączeniami
z całym światem jest doskonałym celem podróży, ze swoją ogromną i zróżnicowaną bazą hotelową
i dodatkowymi atrakcjami. Z centrum miasta na targi można dotrzeć w czasie krótszym niż pół godziny, a organizatorzy dbają o sprawną komunikację dla wszystkich gości. Miasto rozwija się w wyjątkowy sposób – w dwumilionowej Warszawie w 2016 roku sprzedano 24 tys. mieszkań, więcej niż w Londynie z ośmioma milionami mieszkańców!

Nowoczesne, ogromne hale wystawiennicze Ptak Expo, w których organizowane są Warsaw Home, spełniają najwyższe standardy targowe. Wystawcy mają do dyspozycji przestrzeń, którą mogą dowolnie, w ciekawy sposób wykorzystać, wraz z pełnym potrzebnym zapleczem technicznym. Goście - szereg atrakcji, punktów informacyjnych i gastronomicznych i dostęp do najlepszych marek i produktów z całego świata.

Najlepsze marki, najlepsza promocja

Warsaw Home od początku przyciągały nie tylko polskich producentów, choć ich obecność to istotna wartość targów. Warsaw Home promują polską produkcję meblową i zwiększają rozpoznawalność poszczególnych polskich marek, ale też całego kraju, który – o czym nie każdy wie, zwłaszcza poza naszymi granicami – jest czwartym w Europie producentem i trzecim krajem pod względem wielkości eksportu mebli*. Na targach można było od początku zobaczyć największe światowe marki i najlepszy design, a z każdą kolejną edycją przybywa międzynarodowych producentów, którzy prezentują tu swoje nowości.

Większe, bardziej wymyślne i piękne: stoiska na Warsaw Home 2017 były wspaniałe

Niezwykle ważne dla firm prezentujących się na targach jest świadome komunikowanie kompetencji i wyróżnianie się poprzez swoje mocne strony. Portal Exspace.pl wspiera wystawców organizując StandOUT. – konkurs na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej.

Najładniejszymi stoiskami targów Warsaw Home 2017 w 50 edycji StandOUT. zostały wybrane stoiska firm: PRES-BOIS, INTERIUM i Archerlamps, MILKE, Fabryka Mebli Biurowych MDD, Chors za instalację“Chors - telling stories", LuCreate, SH Studio Szadkowski i Henschke, KOOKU Design, Harvey Maria Polska, borcas, Swallow's Tail Furniture, Renault i Design In Apartment.

PRES-BOIS
Projekt: Angelika Jończyk
Realizacja: PRES-BOIS

INTERIUM
Projekt: Marta Cerkownik i Agata Rauch
Więcej informacji o stoisku INTERIUM znajdziecie tutaj

Archerlamps
Projekt: Małgosia Archer

Realizacja: Archerlamps

MILKE Projekt: mode:lina™ Więcej informacji o stoisku MILKE znajdziecie tutaj

photo: Patryk Lewiński

Fabryka Mebli Biurowych MDD
Projekt: Krystian Kowalski

Realizacja: Fabryka Mebli Biurowych MDD

Chors i instalacja “Chors - telling stories"
Projekt: Piotr Kalinowski Modelista

Realizacja: INTERIUM

LuCreate
Projekt: LuCreate

SH Studio Szadkowski i Henschke
Projekt: SH Studio Szadkowski i Henschke

Realizacja: SH Studio Szadkowski i Henschke
Więcej informacji o stoisku SH Studio znajdziecie tutaj

KOOKU Design
Projekt: KOOKU Design

Realizacja: KOOKU Design

Harvey Maria Polska
Pomysł: Anka Ryźlak, Projekt&Realizacja: Mariusz Syta
Więcej informacji o stoisku Harvey Maria Polska znajdziecie tutaj

Wyróżnienie Honorowe - borcas
Projekt: borcas

Realizacja: borcas

Wyróżnienie Honorowe - Swallow's Tail Furniture
Projekt: Swallow's Tail Furniture

Realizacja: Swallow's Tail Furniture

Wyróżnienie Honorowe - Renault
Projekt: Marzena Michalska / Project Manager: Katarzyna Kwiatkowska

Realizacja: Smart Design Expo w kooperacji z Don't worry
Więcej informacji o stoisku Renault znajdziecie tutaj

Design In Apartment - Wystawa prezentująca 20 polskich marek wzorniczych
Projekt: Monika Pietras

Głośne nazwiska

Od pierwszej edycji targom towarzyszyły debaty, prelekcje i dodatkowe wydarzenia, skierowane zarówno do amatorów, jak i do branży. Gwiazdami Warsaw Home są najwięksi architekci i projektanci*. Karim Rashid już dwukrotnie był gościem warszawskich targów, a jego wykład za każdym razem zgromadził tłumy. Gwiazdami Warsaw Home 2017 byli Lyndon Neri i Rosanna Hu ze Studio Neri & Hu. W tym roku pojawi się na nich m.in. Tom Dixon, Stefano Giovannoni i Nika Zupanc. Skalę i siłę wydarzenia zauważają i doceniają prestiżowe międzynarodowe organizacje – od tegorocznej edycji partnerem Warsaw Home jest największa na świecie platforma wyposażenia wnętrz Architonic.

Warsaw Home 2017 photo: materiały prasowe Warsaw Home

Warsaw Home 2017 photo: materiały prasowe Warsaw Home

Karim Rashid na Warsaw Home 2017 photo: materiały prasowe Warsaw Home

Lyndon Neri i Rosanna Hu ze Studio Neri & Hu na Warsaw Home 2017 photo: materiały prasowe Warsaw Home

Warsaw Home 2017 photo: materiały prasowe Warsaw Home

 

Warsaw Home 2017 photo: materiały prasowe Warsaw Home

Intensywny rozwój targów pokazuje, jak bardzo takie wydarzenie było potrzebne w naszym regionie. Warsaw Home łączą przedsiębiorców ze Wschodu i Zachodu i stale zwiększają swój zasięg działania. To obowiązkowa pozycja w kalendarzu profesjonalistów i osób zainteresowanych wyposażeniem wnętrz i kochających design. Warto być częścią tego niezwykłego wydarzenia, nie ominąć żadnych możliwości i nie stracić żadnych szans. III edycja Warsaw Home odbędzie się w dniach 4 - 7 października 2018 roku. Zapraszamy!

zdjęcia: Exspace

Warsaw Home webside

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.