Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
24 lipca 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

bro.Kat projektuje stoisko Davis na Heimtextil 2018

Katowicka pracownia bro.Kat zaprojektowała stoisko wystawiennicze polskiej firmy Davis na jedne z najważniejszych targów tekstylnych jakimi są Heimtextil, które dobyły się w dniach w dniach 9-12 stycznia 2018 roku we Frankfurcie nad Menem. Heimtextil otwierają sezon imprez w branży wystroju wnętrz na świecie. Na odbywającym się tu co roku wydarzeniu, wystawcy przedstawiają niezwykle bogatą ofertę min. tkanin dekoracyjnych i obiciowych, zasłon, firan, rolet, karniszy, tapet czy dywanów. Podczas tegorocznej edycji 2 975 wystawców przedstawiło dla około 70 000 branżystów niezwykle bogatą ofertę tekstylną. Najbardziej liczące się firmy, przedstawiają trendy kolorystyczne i materiałowe nadchodzącego sezonu i pokazują realne perspektywy dla branży tekstylnej. O Heimtextil 2018 więcej piszemy tutaj.

Firma Davis z siedzibą w Bielsku Białej w swojej działalności zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją tkanin obiciowych. W związku ze zmianami jakie firma przechodziła takimi jak m.in. zmiana identyfikacji oraz wdrożenie do produkcji nowej linii materiałów Smart, zaplanowała również odświeżenie wizerunku pawilonów wystawienniczych.

Podczas pierwszych spotkań z klientem Roma Skuza, Marcin Czopek i Bogna Polanska - architekci z bro.Kat wypracowali scenariusz poruszania się gości oraz pracy pracowników w przestrzeni stoiska. Na bazie tego scenariusza stworzyli program pawilonu, który zakładał przede wszystkim obszerną ekspozycję tkanin, stacje robocze pracowników wraz z próbnikami materiałów dedykowane do spotkań z klientami, wygodne miejsce do rozmów biznesowych dla większej grupy gości, zaplecze kuchenne oraz pomieszczenie gospodarcze dla załogi firmy. Ważnym punktem przy projektowaniu pawilonu było wyeksponowanie materiałów z nowej linii Smart w formie innej niżeli reszta przestrzeni.

Ze względu na dużą ilość osób odwiedzających stoisko, pamiętać należało o ‘płynnej’ komunikacji oraz o swobodnym dostępie do każdej ze stref pawilonu. Dodatkowym utrudnieniem w aranżacji były ogromne słupy konstrukcyjne hali wystawienniczej, które znajdowały się w wydzielonej do zaprojektowania powierzchni.

Tak zastana przestrzeń oraz założenia skłoniły projektantów do podzielenia stoiska na dwie części i oddzielenia ich wąską zabudową, prostopadłościanem który zmieścił mało reprezentacyjne funkcje jak zaplecze kuchenne i pomieszczenie gospodarcze, ale przede wszystkim ukrył słupy konstrukcyjne hali. Ściany zewnętrzne zabudowy stanowiły ogromny ekspozytor dla całego asortymentu, który można było oglądać z każdej strony.

W jednej strefie stoiska usytuowano wygodne sofy skierowane ku sobie, które wyznaczały miejsce do rozmów biznesowych dla większej grupy gości oraz były elegancką wizytówką proponowanych nowych wzorów tkanin. W narożniku na podeście umieszczono podświetlone tuby pokryte materiałami z nowej linii Smart. Wyróżniały się formą i kolorem od reszty stoiska.

Stacje pracy tj. biurko, hokery oraz stojak z próbnikami tkanin dla pracowników usytuowane były wzdłuż zewnętrznego boku pawilonu. Przy biurkach można było swobodnie przeprowadzać rozmowy z klientami. Cały pawilon został wykonany z jasnych materiałów takich jak sklejka dającej jednolite tło dla różnych faktur i kolorów tkanin.

Projekt stoiska Davis został zauważony przez specjalistów z branży wystawienniczej z portalu Exspace otrzymując Wyróżnienie Honorowe StandOUT. Heimtextil 2018 - plebiscytu na stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej, którego celem jest promocja polskich firm, których prezentacje marek i produktów wyróżniają się na największych imprezach wystawienniczych w Europie i w Polsce. O Laureatach StandOUT. Heimtextil 2018 więcej piszemy tutaj.

INFO
wystawca: Davis Fabrics
wydarzenie: Heimtextil
lokalizacja: Frankfurt
autorzy: Roma Skuza, Marcin Czopek, Bogna Polanska / bro.Kat
data realizacji: 2018
powierzchnia: 144m²
realizacja: MgM Expo
zdjęcia: Urszula Kałużna

bro.Kat Webside | Facebook | Instagram

Davis Webside | Facebook 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.