Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
01 sierpnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Średniowieczne portrety z wyhaftowanymi tatuażami. Te panele akustyczne to prawdziwe dzieła sztuki!

Kameralność i cisza to wartości, których nie da się przecenić zarówno w biurze jak i w domu. Panele akustyczne za chwilę staną się podstawowym elementem wyposażenia każdej przestrzeni publicznej. Dlatego też coraz więcej firm z branży wyposażenia wnętrz poszerza swoją ofertę o te produkty.

Holenderska marka Meisterwerke poszła dalej. Oferuje produkty, które są dziełami sztuki. Ich wyróżniające się nieszablonową estetyką unikalne ekrany akustyczne przedstawiają portrety średniowiecznych szlachciców i szlachcianek z nowoczesnymi akcentami. Produkty Meisterwerke mają za zadanie spełniać marzenia o pięknych, oryginalnych wnętrzach z duszą. Na Tendence 2018, targach które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w dniach 30 czerwca-3 lipca 2018, Meisterwerke prezentował dwie kolekcje „The Historians” i „Les Femmes de Delft”.

„The Historians” to seria portretów czcigodnych flamandzkich średniowiecznych szlachciców i kobiet w ciemnych klasycznych strojach, z których każda ma własne imię i niepowtarzalną historię. Oryginalność „The Historians” polega na dodaniu do klasycznych wizerunków współczesnych tatuaży w jaskrawym kolorze. Kolekcja, będąca dialogiem między teraźniejszością a przeszłością, podkreślona jest kontrast jasnych i ciemnych odcieniami oraz wzajemną relacją tradycyjnej techniki tkania z nowoczesnym haftem.

Kolekcja „The Historians” Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Kolekcja „The Historians” Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Druga kolekcja „ Les Femmes de Delft” przedstawia zdjęcia pięknych kobiet. Ich nagie ciała ozdobione są tatuażami wyhaftowanymi na tkaninach. Inspiracje dla tatuaży twórcy zaczerpnęli z tradycyjnej porcelany Delft Blue. Jedna z kobiet przedstawiona jest na tle pięknej panoramy z obrazu Dutch Golden Age Jahannesa Vermeera.

Kolekcja „ Les Femmes de Delft” Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Kolekcja „ Les Femmes de Delft” Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Kolekcja „ Les Femmes de Delft” Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Kolekcja „ Les Femmes de Delft” Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Przeplatanie ponad 90 różnych kolorów i technik łączy moc tkania i haftu. Panele dekoracyjne są modułowe i mogą służyć jako akustyczne ekrany stojące na cokole lub wiszące na ścianie.

Twórcy marki Meisterwerke, Isabelle Torrelle i Christian Otto, podzielają miłość do do sztuki i tekstyliów tworząs unikalne i niestandardowe objets de désir. Każdy element, który stworzyli, jest zaprojektowany, tkany i haftowany, a jednocześnie przesiąknięty wielką tradycją flamandzkiego rzemiosła i innowacji. Przegrody i panele Meisterwerke  oferują sztukę i design, które podkreślą każde wnętrze w wyjątkowy i pomysłowy sposób.

Isabelle Torrelle i Christian Otto, Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Podczas gdy Isabelle projektuje Christian zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Po zdobyciu wykształcenia w zakresie tekstyliów i pracy dla znanych marek przez 20 lat, Isabelle wzięła sprawy w swoje ręce w zeszłym roku. "Od tego czasu mam swobodę tworzenia bez ograniczeń. Wybieram najlepsze materiały i techniki, by uzyskać najwyższą jakość i niesamowite efekty. Szukam granic by je przekraczać” – mówi Isabelle Torrelle. "Klient może wybrać konkretne techniki, odcienie i niuanse, które wykorzystujemy do stworzenia tego jedynego w swoim stylu dzieła sztuki”– dodaje.

Opracowanie: Exspace
Zdjęcia: Exspace

Więcej informacji o Tendence 2018 tutaj

Meisterwerke Webside | Facebook | Instagram

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.