wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
08 lutego 2019
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Krzesła Forum Seating wypełnią 6 stadionów Mistrzostw Świata w Katarze

Organizator Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze zdecydował, że krzesła marki Forum Seating, należącej do Grupy Nowy Styl, wypełnią kolejne trzy stadiony budowane na mistrzostwa w piłce nożnej: Ras Abu Aboud (40 000 miejsc), Lusail (80 000) i Qatar Foundation (40 000). Krzesła zostaną wyprodukowane przez katarskiego partnera Grupy Nowy Styl - firmę Coastal Qatar.

Współpraca Grupy Nowy Styl, jednego z europejskich liderów wyposażenia biur i przestrzeni publicznych, z firmą z Kataru rozpoczęła się rok temu. Firma udzieliła katarskiemu producentowi licencji na produkcję krzeseł stadionowych Abacus i przekazała technologiczne know-how, wspierając budowę nowoczesnej fabryki i uruchomienie produkcji na Bliskim Wschodzie. Coastal Qatar został wybrany przez organizatorów mistrzostw z Supreme Comitee jako wykonawca 140 tysięcy siedzeń na 3 z 7 stadionów budowanych na Mundial 2022.

W marcu b.r. zapadła decyzja o kolejnych budowanych stadionach: na Ras Abu Aboud, Lusail i Qatar Foundation znajdą się również modele na licencji marki Forum Seating: Abacus i Omega, a także produkowane w Polsce siedziska premium – Oscar VIP, Abacus Gold i Silver.

- Trzy kolejne stadiony z naszymi rozwiązaniami to wielki sukces handlowy, ale też potwierdzenie skuteczności współpracy z zespołem Coastal Qatar. Transfer technologii przy wdrożeniu produkcji oraz bieżące wsparcie dla fabryki, zapewniło realizację projektu na światowym poziomie – siedziska produkowane w Katarze spełniają najwyższe standardy jakościowe. Równolegle realizujemy dostawy z fabryk w Polsce, dzięki czemu dotrzymujemy wszystkich terminów inwestycji – mówi Jakub Rachfalik, dyrektor zarządzający marką Forum Seating. - To sytuacja nieoczywista, biorąc pod uwagę różnice językowe oraz kulturowe w międzynarodowym zespole. Dziś, po roku współpracy,  mogę powiedzieć, że rozumiemy się doskonale i z radością przystępujemy do kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Od lewej Jakub Rachfalik i Nishad Azeem photo materialy prasowe Grupa Nowy Styl

- Fakt, że zostaliśmy wybrani do realizacji projektów wyposażenia na 6 z 7 nowych stadionów budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 roku jest dla nas bezprecedensowym osiągnięciem i potwierdzeniem zaufania do naszego najnowocześniejszego zakładu produkcji krzeseł w Katarze - mówi Nishad Azeem PMP, prezes Coastal Qatar. – Wsparcie Jakuba i jego zespołu było kluczowe w zdobyciu kompetencji umożliwiających nam realizację tego złożonego projektu. Wierzymy, że źródłem naszej dobrej i przejrzystej współpracy jest wspólna koncentracja na najwyższej jakości i obsłudze klienta.

Modułowe rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju

Na trybunach nowych stadionów oprócz rozkładanego modelu Abacus, znajdą się kubełkowe siedziska Omega (te same, na których kibicowali goście Mundialu w RPA).

Abacus na Allianz Riviera Państwo: Francja Miasto: Nicea photo materiały prasowe Grupa Nowy Styl

Omega Schwalbe Arena Państwo: Niemcy Miasto: Gummersbach photo materiały prasowe Grupa Nowy Styl

Te ostatnie zostaną zamontowane bezpośrednio do metalowej konstrukcji, która będzie częścią górnych trybun stadionów Lusail, Qatar Foundation i Ras Abu Aboud. Trybuny te po zakończeniu mistrzostw mają być zdemontowane i, w całości lub w modułach, tworzyć obiekty dla wydarzeń sportowych w innych lokalizacjach. W ten sposób katarski Supreme Comitee planuje przyczynić się do rozwoju całego kraju, a także wesprzeć rozwój sportu w krajach afrykańskich.

Katarski komitet organizacyjny jest pierwszym, który ma tak konsekwentną strategię powtórnego wykorzystania infrastruktury tworzonej na Mundial. Każdy ze stadionów jest zupełnie wyjątkowy i inne będzie jego przeznaczenie:

  • Ras Abu Aboud (projekt: RFA Fenwick Iribarren Architects) – stadion zwany „kontenerowcem”. Jego konstrukcja będzie wykonana ze stali, a zaplecze – umieszczone w kontenerach. Dzięki temu niemal cały stadion będzie można zdemontować, a następnie zmontować w całość bądź rozdzielić, aby poszczególne moduły wykorzystać w innych obiektach: mniejszych stadionach, pływalniach, halach czy parkach.
  • Qatar Foundation (projekt: RFA Fenwick Iribarren Architects, Astad Project Management) - będzie się mieścił w sercu Education City, w sąsiedztwie katarskich uniwersytetów i ośrodków badawczych. Po mistrzostwach obiekt w wersji pomniejszonej będzie służył uczelniom, a 15 000 miejsc ma być zdemontowanych i przetransportowanych do krajów rozwijających się.
  • Lusail (projekt: Foster + Partners, MANICA Arcitecture) to największy i najbardziej prestiżowy ze stadionów: to na nim odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia mistrzostw, a także wielki finał rozgrywek, który będzie obserwować ponad 80 tysięcy kibiców. Budowa stadionu na przedmieściach Dohy przyczynia się do aktywizacji lokalnej gospodarki i rozwoju okolicznej infrastruktury transportowej - już teraz otaczają ją nowopowstałe drogi, trwa budowa linii szybkiej kolei i metra. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2020 roku.

- Cieszymy się, że nasze rozwiązania wpisują się w tak śmiałe projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju i że nasze krzesła ze stadionów w Katarze mają szansę służyć jeszcze dłużej i większemu gronu kibiców w krajach rozwijających się – podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl.

W sumie siedziska Forum Seating znajdą się na sześciu stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. Oprócz wyżej wymienionych, na Al Bayt (60 000 miejsc), Al Rayyan (40 000) oraz Al Wakrah (ponad 40 000 miejsc). Nie został jeszcze rozstrzygnięty projekt na ostatni z budowanych na Mundial stadionów - Al Thumama.

Kibicuj i poznaj dziedzictwo Kataru

Każdy ze stadionów Mundialu 2022 odnosi się do elementów kulturowego dziedzictwa, natury i rozwoju Kataru. Koncepcję architektoniczną uzupełniają projekty kolorystycznej aranżacji trybun.- Przy aranżacji trybun kluczowe jest zrozumienie lokalnych uwarunkowań i stworzenie czegoś wyjątkowego. Dla stadionu Al Wakrah, którego projekt nawiązuje do tradycyjnej łodzi poławiaczy pereł, zaproponowaliśmy trzy motywy kolorystyczne: pierwszy, zielono-niebieski, odwoływał się do natury: lasów namorzynowych i wody morskiej – elementów charakterystycznych dla miasta Al Wakrah. Drugi, brązowo-złoty, łączył motyw łodzi rybackiej z otaczającymi Al Wakrah wydmami – opowiada Jakub Rachfalik. - Ostatecznie wybrany został trzeci projekt, niebiesko-biały, inspirowany ruchem morskich fal, które wyznaczają rytm życia miasta na wybrzeżu.

Dla stadionu Al-Rayyan w ostatnich dniach wybrano czerwono-białe siedziska z motywem lwa.

-----------

O Coastal Qatar

Coastal zrzesza firmy podejmujące rozmaite aktywności w dziedzinie budownictwa, wytwarzania stali, jak również zajmujące się galwanizacją, handlem konstrukcjami architektonicznymi oraz prowadzące działalność w obszarze opieki zdrowotnej. Oddział Coastal zajmujący się stalą ma w pełni wyposażoną fabrykę o powierzchni 20 000 m2, która produkuje stal konstrukcyjną. Zakład galwanizacji Coastal jest najnowocześniejszy w Katarze i spełnia europejskie standardy EN oraz dysponuje największymi kotłami do cynkowania w regionie. Oddział zajmujący się sportem ma pełne spektrum produktów niezbędnych do wyposażenia aren sportowych. Grupa jest także głównym graczem w Katarze, jeżeli chodzi o branżę budowlaną. Realizowała projekty m.in. dla Narodowego Muzeum w Katarze, Stadionu Aspire, Międzynarodowego Portu Lotniczego w Hamad, Stadionu Khalifa oraz Qatar Foundation.Coastal Qatar Webside

O Grupie Nowy Styl

Grupa Nowy Styl to europejski lider w zakresie rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. Unikatowy model biznesowy Grupy pozwala dostarczać klientom kompleksową usługę wyposażania wnętrz w oparciu o dogłębną analizę specyfiki i potrzeb klienta, efektywności i organizacji pracy, ergonomii i akustyki. Dzięki doświadczeniu oraz zapleczu technologiczno-produkcyjnemu każda oferta jest „szyta na miarę”.

Elastyczne podejście do klienta, innowacyjność i otwarta na zmiany kultura organizacyjna Grupy doprowadziła ją na pozycję jednej z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w swojej branży w Europie, z przychodami ze sprzedaży ponad 340 mln euro rocznie.

Firma posiada własną międzynarodową sieć dystrybucyjną obejmującą lokalne struktury sprzedaży na całym świecie (na wszystkich najważniejszych rynkach europejskich, a także na Bliskim Wschodzie). Zatrudniając lokalnych menadżerów i pracowników, maksymalnie skutecznie dociera do Klientów, dopasowując ofertę i zapewniając profesjonalny serwis.

Grupa codziennie wyposaża nowe biurowce, centra konferencyjne, kina, stadiony, obiekty muzyczne, sportowe i wielofunkcyjne. Aby sprostać gustom i potrzebom klientów na całym świecie, w portfolio firmy znajdują się marki produktowe: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Rohde & Grahl, Sitag, Forum Seating i Stylis. Rozwiązania meblowe oraz wiedzę o organizacji nowoczesnych biur Grupa prezentuje w Office Inspiration Centre w Krakowie, gdzie spotyka się z klientami, szkoli i inspiruje. Dodatkowo posiada 29 showroomów zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Londynie, Paryżu, Düsseldorfie, Monachium, Pradze i Moskwie. Grupa Nowy Styl Webside | Facebook | Instagram

We KNOW HOW to #MakeYourSpace

O marce Forum Seating

Forum Seating należy do Grupy Nowy Styl. Produkuje fotele do sal koncertowych i wykładowych, kin oraz teatrów, a także krzesła stadionowe, trybuny teleskopowe oraz widownie mobilne. Towarzyszy klientom na każdym etapie inwestycji, wspierając ich wiedzą i doświadczeniem. Do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, dostosowując projekt do wymagań obiektu.

Forum Seating dostarczyła siedziska na dwa stadiony Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku i na wszystkie polskie stadiony Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Na jej fotelach zasiedli także kibice Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 roku, którzy oglądali rozgrywki w Lyonie i Nicei.

Forum Seating wyposażyła w fotele instytucje kulturalne, takie jak Narodowe Forum Muzyki, NOSPR, Cité Musicale w Paryżu czy Opera w Monachium (dla której w porozumieniu z konserwatorem zabytków przygotowała replikę krzesła), znane teatry – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie czy Leicester Square Theatre w Londynie, a także liczne filharmonie, kina czy uczelnie w kraju i za granicą.

Dla firmy równie ważne jak komfort, funkcjonalność i wytrzymałość jest wysmakowany design, dlatego współpracuje z uznanymi architektami, m.in. z Tomaszem M. Koniorem, Stanisławem Charaziakiem czy Rebeccą Stewart. Dbając o wrażenia melomanów, firma dużą wagę przykłada do rozwiązań akustycznych. W tym zakresie współdziałała z renomowanymi pracowniami, m.in. Nagata Acoustic i Artec.

Forum Seating nie tylko dostarcza produkty, ale też w profesjonalny sposób zarządza projektami. Jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom klientów. W Nicei wymieniła 36 000 krzeseł podczas przerwy w rozgrywkach francuskiej ligi, realizując jednocześnie projekt w Lyonie na 59 000 miejsc. W Niemczech zainstalowała 45 000 krzeseł w kinach w nocy, dzięki czemu sieć nie musiała zawieszać swojego funkcjonowania. Forum Seating – Systemy siedzisk  dla wymagającej publiczności Webside  Facebook | Instagram

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.