Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
29 lipca 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Gigantyczny Wieloryb wykonany z 5000 kg odpadów wyskakuje z kanału w Brugii. Niesamowite!

Gigantyczny wieloryb Skyscraper (the Bruges Whale) zbudowany z pięciu ton odpadów z tworzyw sztucznych, wyskakuje z kanału w Brugii w ramach Triennale Brugge, które trwa do 16 września. Ta imponująca rzeźba, zaprojektowana przez firmę architektoniczno-projektową StudioKCA z Brooklynu w Nowym Jorku – to coś więcej niż przedstawienie wieloryba.

Ponad 11-metrowa Instalacja zrobiona jest z odpadów zebranych z plastikowej zupy, która unosi się na morzach i oceanach świata. Wieloryb - Skyscraper (the Bruges Whale) to niesamowity komentarz do naszego obecnego stanu środowiska; rzeźba jest mocnym przypomnieniem tego, co wrzucamy w nasze oceany, morza i rzeki.

Aby zebrać odpady potrzebne dla wykonanie Instalacji Jason Klimoski i Lesley Chang – założyciele StudioKCA pracowali z wolontariuszami z Hawaii Wildlife Fund i Surfrider Foundation.

Skyscraper (the Bruges Whale) Triennale Brugge 2018, wszystkie zdjęcia dzieki uprzejmości photo Alejandro Duran, Mathias Desmet, Chuck Choi | © StudioKCA

Bruges Whale StudioKCA to jedna z piętnastu imponujących Instalacji w historycznym centrumbelgijskiego miasta Brugii - zaprojektowanych przez współczesnych artystów i architektów zaproszonych przez organizatorów Triennale Brugge.

Tematem Triennale Brugge 2018, odbywającego się w dniach od 5 maja do 16 września 2018 roku, jest Liquid City. Powstałe Instalacje są odpowiedzią na konsekwencje dzisiejszego płynnego społeczeństwa. Ten świat tak szybko się zmienia. Co przyniesie przyszłość? Wielu z zaproszonych artystów szukało inspiracji do swojej pracy w roli płynności w mieście wykorzystując wodę - która przecina i otacza miasto - jako metaforę elastyczności i odporności w czasach, gdy nic nie wydaje się pewne. O Instalacji SELGASCANO na Triennale Brugge sfotografowanej przez Iwan Baan pisaliśmy tutaj.

StudioKCA

StudioKCA to innowacyjna agencja architektoniczno-projektowa prowadzona przez Jasona Klimoskiego i Lesley Chang z Brooklynu w Nowym Jorku. Ich projekty różnią się wielkością i złożonością od oświetlenia i wnętrza po obiekty publiczne, rzeźby i budynki w Nowym Jorku, Vermont, Nevadzie, Wisconsin, Brazylii, na Tajwanie i Papui Nowej Gwinei. Dynamika lokalna jest zawsze punktem wyjścia dla konceptualizacji obiektów i przestrzeni, zwracając uwagę na (recyklowane) materiały. Ich pawilony i obiekty publiczne zostały zainstalowane między innymi na Governors Island i Brooklyn Bridge Park w Nowym Jorku oraz Jockey Club w São Paulo w Brazylii. StudioKCA otrzymało już wiele nagród i wyróżnień, w tym National Architects Small Project Award, AIA New York City or Dreams Pavilion Winner, AIA Brooklyn + Queens Design Award Merit, SARA New York Chapter Design Award of Excellence, dwie Chicago Athenaeum American Architecture Awards, trzy Best Interior Design Magazine Design Awards, dwa razy byli finalistami Architizer A+Award I Wyróznienie Honorowe Best of Young Architects from the Architect’s Newspaper.

StudioKCA: Website | Facebook | Instagram

Opracowanie: Exspace

Źródło: Triennale Brugge webside

Photos: Alejandro Duran, Mathias Desmet, Chuck Choi | © StudioKCA

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.