Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
05 sierpnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Projektanci, którzy zachwycają świat. My ich spotkaliśmy. I mamy zdjęcia!

Program Talents, organizowany po raz kolejny przez Messe Frankfurt na targach Tendence we Frankfurcie nad Menem, promuje nowe talenty i młode marki wzornicze. Zaproszeni do wystawy projektanci i firmy, w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2018 roku zaprezentowali swoje kolekcje w dwóch sekcjach: Modern Crafts i Accessories & Jewellery na Tendence 2018. W strefie Talents organizatorzy Tendence 2018 zaprezentowali 43 młodych i dynamicznych projektantów. Wszystkich przedstawiliśmy w osobnym artykule tutaj.

Redatorzy Exspace odwiedzili projektantów Talents w trakcie trwania targów Tendence 2018, zarówno w strefie Modern Crafts w Hall 9.0 jak i Accessories & Jewellery w Hall 11.1. Poniżej prezentujemy wybrane projekty i projektantów, ktorzy zrobili na nas duże wrażenie, wśród których są: Andre Teoman Studio, Nora Kovatc, Arne Leucht, Ann Cox, Verena Rempel, Ja-kyung Shin, Kumi Mood, Vessels, Arutti, Laurin Kilbert, Maria Carelli Jewellery i Antje Stutz.

Tegoroczna edycja Talents była na bardzo wysokim poziomie. Zachwyciły nas również profesjonalnie przygotowane materiały graficzne, opisy i same produkty. W galerii przy artykule znajdziecie więcej projektów ze strefy Talents Tendence 2018.

Strefy Talents na taragch to również miejsce, gdzie projektanci pomiędzy sobą wymieniają doświadczenia. A było co wymieniać, ponieważ ci prezentowani na Tendence 2018 pochodzili aż z 11 krajów: Niemiec, Portugalii, Czech, Szwecji, Belgii, Austrii, Argentyny i Ibizy (Hiszpania), Holandii, Izraela i Finlandii.

TALENTS Tendence 2018
Modern Crafts: Hall 9.0

Vessels.
Veronika Watzková & Stanislav Holý Praha / Czech Republic www.vesselsdesign.com

Vessels. to wspólny projekt absolwentów praskiej UMPRUM Veroniki Watzková i Stanislava Holý'ego. Duet czeskich projektantów tworzy unikatowe obiekty. W strefie Talents na Tendence 2018 Watzková i Holý  zaprezentowali „Bon” - kolekcję przepięknych szklanych ‘pojemników’ na biżuterię. Kolekcja nomen omen biżuterii „Bon” inspirowana jest japońską sztuką uprawy roślin. Produkowana jest z wysokiej jakości materiałów o pięknych kolorach. Więcej informacji o Vessels tutaj.

Vessels. Talents Tendence 2018

Vessels. Talents Tendence 2018

Vessels. Talents Tendence 2018

Vessels. Talents Tendence 2018

Andre Teoman Studio

“F**K all these cables”- powiedział Jack! Jack to bohater komiksowej opowieści towarzyszącej kolekcji “F**K all these cables” Andre Teoman Studio. Jack to miś, którego Andre Teoman owija kablami. 

Jack to przedmiot, który każdy korzystający z urządzeń elektronicznych może opleść według swojego uznania. Jack może stać, może wisieć i może się wspinać. Jackowi w strefie Talents na Tendence 2018 towarzyszył komiks „JACK and the dimonds” przygotowany przez przez Andre Teoman Studio. W czasie, gdy potrzebujemy kabli elektrycznych do wszystkiego i zaplączemy się z nimi, Jack stawia problem kablowego chaosu w humorystyczny sposób, zamiast go ukrywać. Ta rodzina lamp może zostać uporządkowana, a nawet skomponowana zgodnie z własnymi potrzebami, ponieważ obiekt i kabel oddziałują na różne sposoby w zależności od sposobu komponowania siatki.

Andre Teoman Studio Talents Tendence 2018 wszystkie zdjęcia: Exspace.pl

André Teoman, urodzony w Viana do Castelo w Portugalii w 1989 roku, wykorzystując skrzyżowanie sztuki i projektowania jako miejsca eksperymentów, tworzy przedmioty, koncepcje i doświadczenia z własnym sprytnym akcentem. Andre Teoman Studio jest bardziej kreatywne i emocjonalne niż innowacyjne i technologiczne. Teoman współpracował z kilkoma luksusowymi markami takimi jak Boca do Lobo i Koket, gdzie opracował takie dzieła jak stół do jadalni Newtona, Piccadilly Cabinet czy Hypnotic Chandelier, uważane przez wielu trendsetterów za „trendy”. Zdobył także nagrodę Young Design International 2014 przyznawaną przez targi Light + Building Messe Frankfurt. Pod koniec 2014 roku rozpocząć nową przygodę ... zakładając Andre Teoman Studio. Portugalski projektant tworzy własny świat z wyrazistym smakiem i humorem. Więcej informacji o André Teoman Studio tutaj.

Andre Teoman Studio Talents Tendence 2018

Andre Teoman Studio Talents Tendence 2018

Eva Bauer
Hanau / Klein-Auheim / Germany www.forum-objektgestaltung.de

Julie Chrpová
Prague / Czech Republic www.juliechrpova.cz

Form - a nomad design studio
Elin Josefine Olsson Töreboda / Sweden www.form-nomadshop.com

Geometr
Linda Kaplanová & Klára Spišková Prague / Czech Republic www.geometrtextil.cz

Jens Otten Produktdesign
Jens Otten Bad Säckingen / Germany www.jotlight.com

Keramik Scheid
Sebastian Scheid Büdingen / Germany keramikscheid@aol.com

Nora Kovats
Berlin / Germany www.norakovats.com

Po długim pobycie w Południowej Afryce, berlińska projektantka Nora Kovats w strefie Talents na Tendence 2018 zaprezentowała najnowsze projekty. Odwiedzający witani byli wizjami botanicznej fantazji Kovats. Kolorowa emalia nadawała charakterystycznych akcentów wazonom i przedmiotom dekoracyjnym. Filigranowej botaniki Fynbos zainspirowaane kroplami nawleczonymi jak błyszczące diamenty, kolorowymi morskimi stworzeniami w kałużach, wiatrem, purpurowymi górami i winnicami, gdzie padają jesienne deszcze… Więcej informacji o Nora Kovats tutaj.

Nora Kovats Talents Tendence 2018

Nora Kovats Talents Tendence 2018

Nora Kovats Talents Tendence 2018

Kumi Mood – designer toys and accessories
Benno Sattler & Cäcilia Holtgreve Leipzig / Germany www.kumi-mood.de

Kumi Mood Talents Tendence 2018 

Kumi Mood Talents Tendence 2018

Kumi Mood Talents Tendence 2018

Ptak jedzie na ryby? Dlaczego nie? Kumi Mood łączy w sobie jakość i długowieczność tradycyjnych drewnianych zabawek z nowoczesnym, zredukowanym językiem projektowania i kolorystyką, co daje przestrzeń dla własnej kreatywności. Kumi Mood tworzy produkty na styku zabawek i przedmiotów designerskich, które upiększają codzienność i przynoszą radość dla wszystkich pokoleń. Inspirujące fantazją, charakterystyczne postaci i formy są animowane do grania i jednocześnie wyglądają tak dobrze, że idealnie wpasowują się w pięknie zaprojektowane przestrzenie mieszkalne. Każda z zabawek opowiada swoją własna historię – stworzona przez projektantów: Benno Sattlera’a i Cäcilie Holtgreve. Więcej informacji o Kumi Mood tutaj.  

Arne Leucht
Stuhr / Germany www.arneleucht.com

"Moje przedmioty mają związek z przestrzenią, w której się znajdują; zmieniają ją i definiują. Nie pozostają ukryte w tle. Wymagają - i oferują - wysokiego wizualnego standardu." – mówi Arne Leucht.

Arne Leucht Talents Tendence 2018

Meble Arne Leucht, laureata min. German Design Award 2016, umożliwiają współistnienie funkcjonalności i piękna. Zaprezentowane na Tendence 2018 obiekty eksplorują wnętrze i zewnętrzność, spokój i ruch. Bawią się przestrzenią wokół, światłem i cieniem, odbiciem lustrzanym i definiują je oraz swoje własne postrzeganie na nowo. Projektant i producent szafek zrywa z tradycyjnymi konwencjami i nawykami wizualnej percepcji w swoich projektach. Arne Leucht zajmuje się przestrzenią, która bada i dekonstruuje materiały, wizualne osie i czyni je nowymi i niestandardowymi. Więcej informacji o Arne Leucht tutaj.

Arne Leucht Talents Tendence 2018

Arne Leucht Talents Tendence 2018

Marie-Annick Le Blanc Ceramics
Marie-Annick Le Blanc Storkow (Mark)- Brandenburg / Germany www.marieannickleblanc.com

Martin Schlotz ceramics
Martin Schlotz Laudert / Germany www.schlotz.de

Verena Rempel
"Art touches Design"
Germany www.verena-rempel.de

Verena Rempel w strefie Talents na Tendence 2018 zaprezentowała artystyczne kolekcje pościeli. Banalne? Nie! Ponieważ wzory na materiałach były wydrukami dzieł stworzonych przez Rempel. STUDIO VERENA REMPEL "Art touches Design" to unikatowe projekty wyjątkowych kolekcji pościeli. Wszystkie wzory i motywy powstają wyłącznie na podstawie prac projektantki. Unikalne projekty oznaczają ekskluzywny styl życia, standardy artystyczne i świadomość jakości. Więcej informacji o Verena Rempel tutaj.

Verena Rempel Talents Tendence 2018

Verena Rempel Talents Tendence 2018

Verena Rempel Talents Tendence 2018

Schlestein / Prisma-glas
Reiner Schlestein Zwingenberg / Germany www.prisma-glas.de

Ja-Kyung Shin
Friedrichsdorf / Germany www.jakyungshin.com

Zanim Ja-kyung Shin, urodzona w 1981 roku w południowej Korei, zaczyna coś tworzyć, zastanawia się nad kilkoma podstawowymi pytaniami filozoficznymi, takimi jak to, czy wciąż możliwe jest stworzenie sensownego przedmiotu w świecie niemal stłumionym w artefaktach. Lub co by się stało, gdyby obiekt w ogóle nie istniał. Ja-kyung Shin nie tylko ulepsza lub modyfikuje istniejące kształty i formy, ale także eksperymentuje tworząc z nich nowe przedmioty. Ważną rolę w projektach jej naczyń i akcesoriów stołowych stanowi kreatywność. Shin w strefie Talents na Tendence 2018 zachwyciła swoimi kreatywnymi kreacjami wykonanymi z zużytych sztućców. Koreańska projektantka koncentrując się na strukturalnych lub funkcjonalnych podobieństwach i różnicach, pokazała zaskakujące projekty, które każą nam kwestionować rzeczy od nowa. Więcej informacji o Ja-kyung Shin tutaj.

Ja-kyung Shin Talents Tendence 2018

Ja-kyung Shin Talents Tendence 2018

Ja-kyung Shin Talents Tendence 2018

Martina Sigmund-Servetti
Heilbronn / Germany www.sigmund-servetti.de

Štěpánková & Kladošová
Anna Štěpánková & Tereza Rosalie Kladošová Czech Republic www.stepankovakladosova.com

Czeski duet Anna Štěpánková i Tereza Rosalie Kladosová tworzy instalacje, produkty, odzież i akcesoria w limitowanych seriach. W strefie Talents na Tendence 2018 Štěpánková i Kladosová zachwyciły swoimi produktami: dywanami w ciekawych fantazyjnych ksztalatch. Więcej informacji o Anna Štěpánková i Tereza Rosalie Kladosová tutaj.

Štěpánková & Kladošová Talents Tendence 2018

Štěpánková & Kladošová Talents Tendence 2018

Studio David Lehmann
David Lehmann München / Germany www.studiodavidlehmann.com

Studio Nathalie Van der Massen
Nathalie Van der Massen Antwerp / Belgium www.nathalievandermassen.com

Rimma Tchilingarian
Berlin / Germany www.tchilingarian.de

Christoph Weißhaar

Nürnberg / Germany www.christoph-weisshaar.com

TALENTS Tendence 2018
Accessories & Jewellery: Hall 11.1

Maria Carelli Jewellery
Maria Carelli Buenos Aires (Argentina) & Ibiza (Spain) www.mariacarelli.com

Biżuteria pochodzącej z Buenos Aires Marii Carelli charakteryzuje się eksperymentowaniem i badaniem możliwości transformacji materiałów. Carelli komponuje swoje dzieła z form organicznych lub modułów. Znajduje obrazy i dźwięki w naturze: wodorosty morskie, które otaczają i łowią łuski, które ograniczają, chronią, wywołują i czują. Morze, które rozszerza swoją obecność nad naszymi ciałami. Morska świeżość i dźwięki znajduje swoje odbicie w pięknej melancholii. Więcej informacji o Maria Carelli Jewellery tutaj.

Maria Carelli Jewellery Talents Tendence 2018

Maria Carelli Jewellery Talents Tendence 2018

Maria Carelli Jewellery Talents Tendence 2018

ANNCOX glass jewellery
Ann Cox Antwerpen / Belgium www.anncox.be

Prace belgijskiej projektantki Ann Cox są pełne kolorów: swoją biżuterie widzi jako "joie de vivre" czyli "radość życia". W strefie Talents na Tendence 2018 zaprezentowała min. kolekcje naszyjników „Walter” i Classic”. Biżuteria Cox może przybierać różne kształty, w zależności od tego jak się ją ukształtuje. Więcej informacji o Ann Cox tutaj.

ANNCOX glass jewellery Talents Tendence 2018

ANNCOX glass jewellery Talents Tendence 2018

ANNCOX glass jewellery Talents Tendence 2018

Arutti
Bad Vilbel / Germany www.arutti.de

"Zbyt długo świat kręci się w kółko - moją wizją jest nadanie mu szorstkich krawędzi"- mówi projektant Vladimir Arutti. Vladimir Arutti czerpie swoją twórczą siłę z nieustannej rywalizacji z samym sobą. Inspiracją dla Vladimira jest jego filozofia przeprojektowania elementów świata - i stworzenia unikalnych dzieł wizualnej estetyki – tak by nie zapomnieć o tym: kim jest, co go  charakteryzuje, a przede wszystkim, co czyni go namiętnym projektantem. "Tworzenie przyszłościowego rozwiązania jest możliwe tylko wtedy, gdy rozumiesz przeszłość i teraźniejszość i pozostawisz je w tyle." - mówi Vladimir Arutti. Więcej informacji o Arutti tutaj.

Arutti Talents Tendence 2018

Arutti Talents Tendence 2018

Arutti Talents Tendence 2018

BaBa jewellery for happiness
Barbara Pröpstl Köln / Germany www.baba-jewellery.com

Eunok Cho
Düsseldorf / Germany www.eunok.com

Eduards Accessories Sweden
Cecilia Eduards Göteborg / Sweden www.eduardsaccessories.se

Elena Ruebel
Berlin / Germany www.elenaruebel.com

Franziska Höhne
75175 Pforzheim / Germany
www.franziska-höhne.de

Karen Vanmol Jewellery Design
Karen Vanmol Tienen / Belgium www.karenvanmol.com

Belgijska projektantka Karen Vanmol (1983) znajduje inspiracje dla swojej biżuterii w architekturze i przyrodzie. Inspiracja zbiera wędrując czy to przez miasto czy gdzie indziej. Silnie na jej twórczość również wpływają wspomnienia: naszyjniki, meble w różnych kolorach, niektóre konstrukcje. Więcej informacji o Karen Vanmol Jewellery Design tutaj

Karen Vanmol Jewellery Design Talent Tendence 2018

Karen Vanmol Jewellery Design Talent Tendence 2018

Karen Vanmol Jewellery Design Talent Tendence 2018

Karin Heimberg Jewelry
Karin Heimberg Düsseldorf / Germany www.karinheimberg.com

Laurin Kilbert
Hildesheim / Germany www.laurinkilbert.de

Laurin Kilbert to zdecydowanie jedna z ciekawszych osobowości strefy Talents na Tendence 2018. Jego unikatowe formy biżuterii zachwycały odwiedzjących frankfurckie targi nowatorskim podejściem do projektowania biżuterii. Szczególną uwagę zwracały ‘zegarki”, które w magiczny sposób pokazują, że… warto się zatrzymać.

Laurin Kilbert Talents Tendence 2018

Laurin Kilbert tak mówi o sobie: Jestem artystą jubilerskim. Idea biżuterii jako rzeźby noszonej na sobie, jako informacji dla każdego jest cały czas w moim sercu i umyśle, a tym samym napędza moją pracę. Czasami chodzi o piękno, emocje czy ludzką otchłań, czasami o naturę lub politykę. Świat jest nieskończony, ale możemy opowiadać nasze historie w małych skalach. Pracuję nad właściwym balansem sztuki, wzornictwa i kunsztu w moim studio w Hildesheim (Niemcy). Studiowałem sztukę użytkową i wzornictwo w HAWK Hildesheim oraz w "Escola Superior de Disseny" w Hiszpanii. Więcej informacji o Laurin Kilbert tutaj.

Laurin Kilbert Talents Tendence 2018

Laurin Kilbert i Urszula Kałużna Talents Tendence 2018

Laurin Kilbert Talents Tendence 2018

KOSAE - jewellery & design
Hendrike Roers Berlin / Germany www.kosae.de

laura christmann jewellery
Laura Christmann Düsseldorf / Germany www.laurachristmann.com

lilas
Lisa Stegfellner Linz / Austria www.lilas.cc

Pōur

Julie Van den Boorn Sittard / Netherlands www.pourproduct.com

Slast
Alena Willroth
Projekt Bunt Berlin / Germany www.projekt-bunt.de

Inbar Shahak
Kibbutz Maagan Michael / Israel www.inbarbi.com www.inbarshahak.com

Spitzenstücke
Stefanie Kölbel Lengenfeld / Germany www.spitzenstuecke.de

stahlpink
Margarethe Prokofiev Schwäbisch Gmünd / Germany www.stahlpink.de

Antje Stutz
Berlin / Germany www.antjestutz-schmuck.de

Antje Stutz tworzy ekspresyjną, pewną siebie biżuterię. Wykonana jest ona z takich materiałów jak: oksydowane srebro, lakier, kamienne łańcuchy perydot, cytryn i ametyst. Mocne, kontrowersyjne, harmonijne i kolorowe - przełamujące irytującymi efektami utlenionego srebra kompozycje kolorów - zachwycały w strefie Talents na Tendence 2018. Więcej informacji o Antje Stutz tutaj.

Antje Stutz Talents Tendence 2018

Antje Stutz Talents Tendence 2018

Antje Stutz Talents Tendence 2018

viilu jewelry by Koivisto Studio
Susanna & Tobias Feuerbacher Karkkila / Finland www.viilu.fi

--------------

Więcej o targach Tendence 2018 piszemy tutaj.
Więcej o wystawie #ConceptStoreInspirations w hali 9.0 na Tendence 2017 piszemy tutaj
Opracowanie: Exspace
Photos: Exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.