Reklama

wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
20 lipca 2018
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Vasily Klyukin zaprojektował Pawilon, który wygląda jak bukiet róż. Niesamowite!

„Tylko ci, którzy próbują absurdu, mogą osiągnąć niemożliwe” - to zdanie wypowiedziane kiedyś przez słynnego naukowca Alberta Einsteina, stało się mantrą dla futurystycznego projektanta Vasily’ego Klyukin’a. „Rose Pavillion” to jeden z wielu niesamowitych konceptualnych projektów rosyjskiego milionera, dzięki którym przenosimy się do futurystycznego świata architektury i sztuki Klyukin’a.

Róże są najpiękniejszymi kwiatami i są darem dla zakochanych. Ponieważ jestem zakochany w architekturze, chciałbym przekazać ten prezent jakiemuś miastu na świecie.” - mówi Vasily Klyukin.

"Rose Pavilion" projekt Vasily Klyukin / wszystkie rendery dzięki uprzejmości Vasily Klyukin

"Rose Pavilion" to wiązanka róż wykonanych ze szkła i metalu. Wieczorem oświetlenie wnętrza może zmienić kolor, który zależy od pożądania i nastroju. Pęczek może być po prostu czerwony, żółty, biały, jak również może łączyć dziesiątki różnych odcieni róż. Jeśli chodzi o jego funkcjonalność, może on obejmować kwiaciarnię i spa dla kobiet, a także muzeum sztuki współczesnej lub muzeum biżuterii. Odwiedzający będą mogli dosłownie czuć kwiaty; system wentylacji wypełni cały budynek zapachem.

Czy ten szalony pawilon zostanie kiedyś zbudowany?

"Rose Pavilion" projekt Vasily Klyukin

"Rose Pavilion" projekt Vasily Klyukin

"Rose Pavilion" projekt Vasily Klyukin

"Rose Pavilion" projekt Vasily Klyukin

"Rose Pavilion" projekt Vasily Klyukin

Vasily Klyukin (1976) jest rosyjskim architektem, futurystycznym projektantem i pisarzem. Mieszka w Monako. Zrealizował wiele koncepcji architektonicznych, projektów willi i jachtów w Internecie. Wśród szalonych pomysłów rosyjskiego miliardera są futurystyczne wieżowce w kształcie kobry, słynnej Wenus z Milo, jaguara, tulipana, budynek w kształcie litery „A” (jak „Ameryka”) czy cały Manhattan utrzymany w stylistyce charakterystycznej dla… świata lalek Barbie. Są też dzieła sztuki. takie jak min. „Autosalon Mondrian” - seria renderingów samochodów odwzorowujących styl Mondriana. W 2016 roku napisał powieść science-fiction "Collective Mind", która opowiada o społeczeństwie żyjącym pod sztuczną inteligencją.

Autosalon Mondrian” Vasily Klyukin / Mercedes-Benz G-Class rendering: Vasily Klyukin
renderingi dzięki uprzejmości Vasily Klyukin

Vasily Klyukin Webside | Facebook | Instagram

[VIA] Vasily Klyukin
wszystkie rendery dzięki uprzejmości Vasily Klyukin

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.