Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
03 sierpnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Jakie dodatki sprawdzą się najlepiej we wnętrzach. My już wiemy. I mamy zdjęcia!

W poszukiwaniu najnowszych trendów redaktorzy Exspace odwiedzili Tendence 2018, targi które odbyły się w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2018 we Frankfurcie nad Menem.Indywidualne, kreatywne, pełne harmonii i humoru: tak w skrócie i bardzo ogólnie można podsumować Trendy 2018/2019 Tendence 2018. To kolejne międzynarodowy event, poświęcony produktom do wyposażenia wnętrz, dekoracjom, upominkom, biżuterii, akcesoriom mody i tekstyliom domowym, który wyraźnie pokazuje to co wiemy od dawna: nigdy nie jest tak, że jest jeden trend. Moda jest na wszystko, co się podoba oferując wiele możliwości kreatywności, eksperymentów i humoru.

Styl Ethno

Widać to na przykład w najnowszym stylu Ethno (ethno style), który czerpiąc inspirację z najbardziej różnorodnych kultur, tworzy coś zupełnie nowego. Oprócz typowych tradycyjnych wzorów i motywów, odkrywamy, że umiejętności rzemieślnicze i piękno niedoskonałości zyskały na znaczeniu, podobnie jak pochodzenie i historia produktów, wzorów i twórców. Pojawiły się też nowe inspiracje, które są mieszanką kultur czerpiąc z biżuterii i dekoracji indiańskich czy australijskich ludów. Obok tego jest miejsce na bogactwo dekoracji, w którym: mocne kolory, mnóstwo blichtru i glamour, czyli elegancja, ekstrawagancja i luksus wpisują się w nowoczesny design. Bujność i esencjonalność pojawiających się stylów podkreślona jest drobnymi, często humorystycznymi detalami. Można więc znaleźć papugi w kolorze złota, srebrne koguty czy bombki otulone miękkimi ptasimi piórami.

KOKON Tendence 2018 / wszystkie zdjęcia: Exspace

Natura i morze

Nadal ważnym elementem jest naturalny, skandynawski wygląd. Najnowszy trend "lagom" to szwedzka odpowiedź na duńskie hygge. Chodzi o znalezienie właściwej równowagi w życiu, robienie rzeczy z umiarem, co znaczy: „ni miej ni więcej”, a po prostu „w sam raz”. Pomaga w tym spokojne otoczenie, sprzyjające dobremu samopoczuciu z dużą ilością drewna, betonu, kamienia, plecionek i oczywiście tekstyliów, takich jak len i wełna. Dużą rolę odgrywają ekologiczne elementy wyposażenia, pochodzące z recyklingu lub upcyklingu. Wnętrza urządzone w stylu lagom mają być przyjazne dla domowników, dominuje w nich skromność i prostota formy. We wnętrzach w stylu lagom nie brakuje zieleni. Popularne jest umieszczanie wiszących mini ogrodów w salonach.

Nie możemy też uciec od wielopłaszczyznowego nurtu żeglarskiego, w którym możemy znaleźć szeroki wachlarz wyrażeń, od echa lata na plaży po klasyczny styl kapitański.

strefa Deep Blue #ConceptStoreInspirations Tendence 2018, projekt Claudia Hain

Zaskakujące połączenia kolorystyczne

Wiele - obecnie bardzo różnorodnych - elementów graficznych jest powiązanych żywymi kolorami i wzorami. Modne w sezonie jesienno-zimowych 2018/2019 są ciemnoczerwony - kolor wina z Bordeaux, Petrol - inaczej nazywany ciemnym turkusem, Curry - wyjątkowo ciepła żółć wchodząca w pomarańcz, a także Ultrafiolet - kolor roku 2018 według Pantone i różne odcienie Greenery - koloru roku 2017 według Pantone.

Patrząc w kierunku wiosny, możemy spodziewać się przede wszystkim świeżych odcieni różowych i miętowych, a także jasnej musztardy. Nadal bardzo modne są odcienie niebieskiego, dżins i Indygo.

strefa Deep Blue #ConceptStoreInspirations Tendence 2018, projekt Claudia Hain

Błyszczące powierzchnie i puszyste elementy
Idealne połączenie!

Złoto, mosiądz, miedź i srebro nigdy nie były tak popularne jak dzisiaj pojawiając się w roli akcentów we wszystkich trendach i stylach. Błyszczące powierzchnie na wszystkie możliwe sposoby: od gładkich przez tradycyjne, wzorzyste, grawerowane czy perforowane po wszelkiego rodzaju efekty patynowania. Powierzchnie są drobno polerowane lub są atrakcyjnie i ciekawie teksturowane. Akcesoria do wyposażenia wnętrz z metalu pojawiaja się od lat. A dzisiaj ma je w swojej ofercie każda z liczących się światowych marek.

Błyszczące powierzchnie uzupełniają się doskonale z tekstyliami, aksamitami, przytulnymi sztucznymi skórami, puszystymi koce i miękkimi piórami. Absolutną koniecznością w elementach wyposażenia wnętrz stały się doświadczenia dotykowe. Nasze zmysły na każdym kroku pieszczone są przez puszyste materiały. Dzięki wspaniałym scenografiom i skapanym w zieleni dekoracje i akcesoria możemy zobaczyć w nowy i zaskakujący sposób. Umieszczenie ich w relaksujących oazach zieleni ma wpływać na nasze samopoczucie.

KOKON Tendence 2018

KOKON Tendence 2018

Dodatki jak dzieła sztuki

Dodatki i akcesoria to już nie tylko kolejne przedmioty, bibeloty czy śmieszne akcenty. Coraz więcej z nich to prawdziwe dzieła sztuki. Mogą być pokazywane w muzeach, czy najlepszych galeriach świata. Marzeniem o pięknych wnętrzach są inspirowane sztuką flamandzką panele akustyczne Maisterwerke łączące moc historii, tkania i haftu. Portrety czcigodnych flamandzkich średniowiecznych szlachciców i szlachcianek czy portrety współczesnych nagich kobiet z wyhaftowanymi tatuażami to zapierające dech dzieła sztuki. O panelach akustycznych Maisterwerke więcej piszemy tutaj

Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Meisterwerke Tendence 2018 photo Exspace

Dziełami sztuki jawią się skąpane w kwiatach przepiękne wazy od DPI czy śmieszne gliniane kury w fantazyjnych kształtach.

DPI Tendence 2018

DPI Tendence 2018

Perspektywy dla branży tekstylnej: rośliny i zwierzęta

Rośliny i zwierzęta pojawiają się wszedzie. Na obiciach foteli, kanap, krzeseł i poduszek, na tapetach, dywanach i innych dodatkach. Rośliny i zwierzęta coraz śmielej goszczą też w naszych domach. Odważne kolory i bogate wzory, w których zieleń przeplata się ze zwierzętami i ptakami to zaczarowane ogrody ze świata naszego dzieciństwa. To wspomnienie najpiękniejszych baśni i wybujałych marzeń o dziewiczej naturze. Dalekiej od zgiełku i pędu współczesnego życia. 

Coen Bakker Tendence 2018

Lakries Tendence 2018

Lazis Tendence 2018

Lazis Tendence 2018

Kersten Tendence 2018

Kersten Tendence 2018

Kersten Tendence 2018

 

I mnóstwo ptaków wszelkiego rodzaju...

Bo dzisiaj nie ma trendów bez zwierząt! Ptaki i inne zwierzęta zdominowały większość ekspozycji Tendence 2018. Razem z nimi wkraczamy do bajkowego świata, gdzie królują ekstrawaganckie dekoracje - współtworząc ciepłe, przytulne i harmonijne emocjonalne światy. Dzięki wspaniałym scenografiom motywy i kształty nabierają wyjątkowego znaczenia. Rozwiązania i desenie sprawiają, że dekoracje i akcesoria możemy zobaczyć w nowy i zaskakujący sposób. Bujność i esencjonalność pojawiających się stylów podkreślona jest drobnymi, często humorystycznymi detalami. Można więc znaleźć papugi w kolorze złota, srebrne koguty czy bombki otulone miękkimi ptasimi piórami.

Coen Bakker Tendence 2018

Nie ma trendów bez zwierząt! Sarna stoi na stole, a tuż za nią żyrafa, zebra, panda i leniwiec. Królik schowany jes za kloszem lampy. Na ścianach wiszą głowy słoni czy jeleni. A na grzbietach (naturalnej wielkości) koni ptaki budują gniazda. Producenci nie zapominają też o całym mnóstwie egzotycznych ptaków, w tym flamingach, papugach i arach, a także nowych fantastycznych stworzeń. Owady też znajdują dla siebie miejsce, w tym motyle, muchy, chrząszcze i pająki. Jeśli chodzi o nadmorski trend, widzimy rosnącą liczbę meduz, krewetek, krabów i koralowców. „Co o trendach wiedzą ptaki?” – o tym piszemy w osobnym tekście tutaj

 

 

 

 

 

Uroczystości już nie tylko w czerni i bieli

Podczas Adwentu gwiazdy, świece, bombki, dekoracje, anioły, Św. Mikołaj, różne leśne zwierzęta oraz lamy, żyrafy i zebry rozsiewają świątecznego ducha. Jeśli chodzi o kolory, trendy kolorystyczne wahają się od ultrafioletu, Bordeaux, Rosé, ciemnego turkusu (Petrol), mięty do wyjątkowo ciepłej żółci i złota. Ci, którzy wciąż chcą świętować tradycyjną czerwienią, robią to, łącząc ją z jasnym drewnem. Na Wielkanoc rzeczy stają się jaśniejsze i świeższe dzięki jaśniejszym odcieniom różu i mięty. 

 

Co łączy z modę, Święte Mikołaje i Wielkanocne Króliczki? Niezwykłe fantazyjne stroje, nie tylko w kolorach czarnych i białych. Czyli Świąteczne dekoracje już nie tylko w czerni i bieli.

Prezenty w dobrym stylu

Najprostsze z designerskich przedmiotów idealne na prezenty to - wykonane z drewna - drobne rzeczy towarzyszące naszemu codziennemu życiu: od skromnej szczoteczki do zębów po niezliczone klucze do gospodarstwa domowego. Dalej jest coraz bardziej kolorowo i zaskakująco. Fantazyjne ptaki i klatki różnego rodzaju. Zwierzęta na stole, pod stołem czy witające gości przy wejściu, od małych po naturalnej wielkości sarny czy jelenie. I mnóstwo różnego rodzaju koszy i pojemników. I wiele, wiele innych wspaniałości.

Culinary Gifts

Jednym z prezentowych trendów ostatnich lat są dobrze opakowane produkty spożywcze. Naturalną siłą rzeczy pojawia się on również na najważniejszych  światowych targach. Niezwykle miło jest dostać w prezencie coś smakowitego. A jeżeli dodatkowo zawartość jest pięknie opakowana, taki podarunek to patent na radość obdarowanego. Któż z nas nie lubi takich niespodzianek? Prezenty dla smakoszy targi Tendence pokazywały w dziale Culinary Gifts w prestiżowej hali 11.1, który pierwszy raz na Tendence pojawił się w roku 2016. Więcej o Culinary Gifts na Tendnece 2017 piszemy tutaj 

Najważniejszym miejscem stoisk z działu Culinary Gifts na Tendence są smakowicie zaaranżowane stoły zapraszające odwiedzających do degustacji, a na półeczkach prezentowane były pięknie opakowane produkty.

Nicolas Vahé Tendence 2017

Nicolas Vahé Tendence 2017

Nicolas Vahé Tendence 2017

Gourmet Berner Tendence 2017

Gourmet Berner Tendence 2017

Gourmet Berner Tendence 2017

Ale targi to nie tylko stoiska

960 wystawcom Tendence 2018, wśród których było 12 firm z Polski, towarzyszyły specjalne prezentacje, takie jak Tendence.Impulse, Outdoor Living, #ConceptStoreInspirations, Talents, #FORM i Paper & Friends, a także nowa konferencja Pioneers of Lifestyle. O Wystawie #ConceptStoreInspirations więcej piszemy tutaj.

Opracowanie: Exspace na podstawie materiałów prasowych Messe Frankfurt 
Photos: Exspace

Kolejna edycja Tendence 2019 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2019 roku
Tendence Webside | Twitter | Facebook

wizytówki

Komentarze:

loading
Fantastyczny przegląd, piękne zdjęcia i źródło wiedzy do pracy :) Dzięki :)
skomentowany przez    Laska Design    05 sierpień 2018, 21:09 obserwuj post
ile ciepła w tych ekspozycjach i produktach ;-)
skomentowany przez    Ewelina    04 sierpień 2018, 19:05 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.