wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
15 sierpnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Meble Muse w finale konkursu IWP

Jedyny w Polsce monitoring rynku prowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyszukuje co roku najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Następnie firmy zgłaszają je do konkursu. W ten sposób zaczyna się każda edycja konkursu Dobry Wzór. O finalistach DOBRY WZÓR 2017 piszemy tutaj. O Laureatach DOBRY WZÓR 2017 piszmy tutaj.

W dwudziestej piątej, finałowej edycji konkursu DOBRY WZÓR zgłoszono 193 produkty i usługi. Do finału przeszło 119 produktów, wśród których jest rodzina mebli modułowych Muse projektu Piotra Kuchcińskiego zaprojektowana dla NOTI.

wszystkie zdjęcia materiały prasowe NOTI

Obrady jury, które wyłoni zwycięzców Dobrego Wzoru 2018, czyli tych, którzy opuszczą IWP ze statuetkami - odbędą się 22 października 2018 r. Wszystkie produkty finalistów zostaną pokazane na wystawie w październiku w siedzibie IWP, znajdą się także w katalogu wystawy.

Muse
design: Piotr Kuchciński 2018
producent: NOTI

Muse to szeroka rodzina wygodnych i lekkich mebli modułowych, która - oprócz elementów o tradycyjnym charakterze: sof, otoman, fotela – obejmuje również  okrągłe pufy, leżankę i ławkę. Charakterystyczną cechą kolekcji Muse jest prostopadłościenna poduszka podłokietnika i oparcia, skierowane, pod kątem, do wewnątrz siedziska. Geometryczne oparcia i podłokietniki składają się z twardszego korpusu i miękkiego wnętrza, a połączone są w jedną formę wspólnym materiałem tapicerskim. Poduszki oparcia i podłokietniki sof Muse, z uwagi na swoją miękkość, mogą być widocznie zmarszczone, nawet nieużytkowane. Intensywność zmarszczeń zależy w głównej mierze od gatunku i sztywności tkaniny lub skóry. Siedziska, które mogą być zamawiane na podstawie drewnianej dębowej w kolorze naturalnym lub metalowych nogach lakierowanych, uzupełniają stoliki o różnych kształtach i wysokościach, w tym ława o owalnym blacie. Oprócz okleiny naturalnej dębowej, materiałem użytym do produkcji blatów stolików jest nowość w NOTI - białe i czarne lastryko. 

Piotr Kuchciński, ur. 1968.

Ukończył Architekturę na Wydziale Budownictwa Politechniki Poznańskiej. Z NOTI współpracuje od ponad 10 lat i, oprócz designu mebli, współtworzy wizerunek marki, projektując stoiska targowe, wystrój showroomów i materiały marketingowe.

Jest autorem wielu kolekcji NOTI: Alter, Bloc, Clapp, King, Linar Plus, Manta, Mishell, Mula, Muse, Origono, Queen, Rosco, Sosa, Tritos, x40. Produkty autorstwa Piotra Kuchcińskiego otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym aż dwukrotnie nagrodę Red Dot Design Award (w 2013 r. za stolik H2 dla marki BALMA i w 2014 r. za sofę Clapp dla marki NOTI). W 2012 roku został laureatem nagrody specjalnej Prezesa IWP dla najlepszego polskiego projektanta roku. W 2016 otrzymał tytuł KREATORA od Kapituły konkursu magazynu DesignAlive.

Photo materialy prasowe NOTI

NOTI Webside | Facebook | Instagram

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.