Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FELIETON
23 sierpnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> FELIETON

THE FUTURE IS URBAN. Urban Oasis! Rewolucyjny trend, który zmieni nasze życie w przyszłości

Dlaczego: THE FUTURE IS URBAN?

Czy dlatego, że dzisiaj połowa ludzkości żyje w miastach - czy dlatego, że jeżeli nic się nie zmieni to przed końcem XXI wieku będziemy mieszkać w nich prawie wszyscy - czy dlatego, że 80% mieszkańców Ameryki Północnej i 75% Europejczyków żyje w miastach - czy dlatego, że w Chinach jest obecnie 100 miast powyżej jednego miliona mieszkańców - czy dlatego, że w roku 2030 będzie na świecie 41 mega-metropolii powyżej 10 milionów mieszkańców, niektóre z nich jak Tokio będą miały 40 milionów - czy dlatego, że w roku 2030 w Afryce będzie 6 z 41 mega-metropolii i połowa ludzi mieszkać będzie w miastach? Takie pytania-hasła wprowadzały odwiedzających prestiżową wystawę trendów na lata 2018/2019 w strefie Theme Park na Heimtextil 2018, największych na świecie targach tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów, które odbyły się w dniach 9-12 stycznia we Frankfurcie na Menem.

City of the future

Organizatorzy Heimtextil 2018 we współpracy z ekspertami zajmującymi się designem i przewidywaniem nadchodzących trendów z Agencji FranklinTill wyłonili trendy na lata 2018/2019 na podstawie analizy danych z całego świata. Jako punkt wyjścia i kluczowy czynnik wywołujący zmiany przyjęli postępującą urbanizację, stąd tytuł: THE FUTURE IS URBAN.

Bardzo wyraźnie zdefiniowana architektura wystaw pozwalała kontemplować, a często wręcz namacalnie doświadczać tredny przyszłości. Urban Oasis to jeden z nich.

O czym opowiada Urban Oasis?

O trendzie, w którym projektanci przekształcają wnętrza w zielone oazy, abyśmy się lepiej w nich czuli. Bujne zielone odcienie, uważane za najbardziej relaksujący kolor dla oka, służą odświeżeniu ciała i duszy. Ciemny las i szałwia są zmieszane z matowym różem. Tekstury imitujące naturę zapewniają pełne, miękkie odczucie.

Odważne kolory i bogate wzory, w których zieleń przeplata się ze zwierzętami i ptakami to zaczarowane ogrody ze świata naszego dzieciństwa. To wspomnienie najpiękniejszych baśni i wybujałych marzeń o dziewiczej naturze. Dalekiej od zgiełku i pędu współczesnego życia.

wszystkie zdjęcie materiały prasowe Exspace.pl

A jak Urban Oasis czuje się w wystawiennictwie?

Kwiatowe wzory i odważne kolory to pełna fantazji scenografia stoiska Kersten na Tendence 2018 wpisująca się w bardzo modny dzisiaj trend Urban Oasis. Była to prawdziwa (miejska) oaza. Można było posłuchać ptaków, latających owadów czy usłyszeć szum wody z małego potoku.

 Kersten BV Tendence 218 photo Kersten

Targi Tendnece to kolejne międzynarodowy event, poświęcony produktom do wyposażenia wnętrz, dekoracjom, upominkom, biżuterii, akcesoriom mody i tekstyliom domowym, który wyraźnie pokazuje, że nie ma już jednego trendu. Moda jest na wszystko, co się podoba oferując wiele możliwości kreatywności, eksperymentów i humoru. Kwiatowe wzory i odważne kolory to pełna fantazji scenografia stoiska Kersten wpisująca się w bardzo modny dzisiaj trend Urban Oasis.

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.