Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
07 września 2018
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Strefa prysznicowa do zadań specjalnych

Osoby niepełnosprawne ruchowo spotykają się z wieloma trudnościami. Funkcjonowanie każdego dnia może im przysparzać wiele kłopotów. Na szczęście coraz więcej firm wychodzi naprzeciw napotykanym problemom i proponuje rozwiązania, których celem jest poprawienie komfortu codziennego życia. Jednym z nich są produkty umożliwiające odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni prysznicowej.

Łazienka dedykowana osobom niepełnosprawnym powinna być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Pomieszczenie musi być pozbawione barier architektonicznych np. progów, żeby z łatwością można było się po nim poruszać. Komfort i samodzielność przy codziennej pielęgnacji zagwarantuje odpowiednio zaprojektowana strefa prysznicowa.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie pozostawienie w niej około 150cmx150cm przestrzeni tzw. pola manewrowego. Dzięki niemu ze strefy swobodnie skorzystają osoby poruszające się o kulach, chodziku czy na wózku inwalidzkim. Przy kabinie nie powinny też znajdować się inne urządzenia sanitarne, które mogłyby blokować dostęp do prysznica. W przypadku kabin, najlepiej sprawdzą się modele typu walk-in zamontowane bezpośrednio na posadzce i pozbawione ściany lub ścian bocznych. Dzięki temu osoba poruszająca się na wózku bez przeszkód wjedzie do kabiny. Innym polecanym rozwiązaniem dla osób z trudnościami w poruszaniu się, są kabiny z drzwiami składanymi lub przesuwnymi, które zagwarantują bezproblemowe otwieranie i zamykanie. Istotne jest tylko, by ich szerokość nie była mniejsza niż 90 cm, co pozwoli na komfortowe wchodzenie i wychodzenie z kabiny.

 

Kabina typu Walk-in Modo New Black II

- Kabina prysznicowa to produkt, z którego z łatwością skorzystają osoby z dysfunkcjami narządu ruchu. Dbając o ich komfort warto zwrócić uwagę na model o odpowiednim typie drzwi oraz zamontować go bezpośrednio na podłodze lub na brodziku ultrapłaskim wbudowanym w posadzkę, żeby dostęp do przestrzeni kąpielowej był wygodny - wyjaśnia Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.


Kabina Fuenta NEW KDJ B z drzwiami składanymi

Taki model kabiny można także spersonalizować i dopasować do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej ruchowo.

- Dzięki programowi „Na miarę” możemy zamówić kabinę o nietypowym kształcie czy gabarytach np. pasujących do wymiarów wózka inwalidzkiego.  Jesteśmy także w stanie zaaranżować każde nawet najbardziej nietypowe wnętrze. Przykładem jest zamontowanie kabiny z wycięciemidealnie dopasowanym do wybudowanego w strefie prysznicowej siedziska, które umożliwia wygodną kąpiel i stabilne podparcie  - mówi Hanna Błaszak.


Kabina Euphoria DWJ+S w wersji niestandardowej

Montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem podpłytkowym powinniśmy zaplanować na etapie projektowania wnętrza. Potrzebnych jest bowiem około 15 cm przestrzeni w podłodze, w której ukryjemy elementy wykończeniowe. Niestety w mieszkaniach w blokach nie zawsze jest to możliwe ze względu na niewystarczającą grubość stropu. Na szczęście na ratunek przychodzą brodziki ultrapłaskie, które nie zajmują tyle miejsca i także można zamontować je w podłodze. Na rynku dostępne są modele wykonane z akrylu lub z konglomeratu marmurowego. Oba warianty cechuje gładka, antybakteryjna powierzchnia, wysoki połysk oraz odporność na zawilgocenia i zagrzybienia. Jednak modele z konglomeratu sprawdzą się lepiej, ponieważ są trwalsze i bardziej wytrzymałe. Bez względu na to, na który z nich się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, by posiadał antypoślizgową powierzchnię.

- Producenci oferują wiele rozwiązań przystosowanych do łazienek przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na to, czy produkty będą bezpieczne podczas użytkowania - mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Dla większego komfortu kabinę można doposażyć w dodatkowe elementy. W przestrzeni prysznicowej warto zamontować specjalną poręcz lub uchwyty będące wsparciem dla korzystających. Innym udogodnieniem będzie wieszak relingowy na ręcznik  przymocowany do zewnętrznej strony tafli szkła.

 

Kabina Feunta KDJ z wieszakiem relingowym

- Wieszak relingowy to bardzo przydatny dodatek, dzięki któremu ręcznik zawsze pozostanie w zasięgu ręki. Montuje się go do szyby lub do szyby i ściany stałej za pomocą specjalnej technologii klejenia. Należy pamiętać, by zamówić wieszak równocześnie z kabiną prysznicową, ponieważ jego montaż odbywa się na etapie produkcji - dodaje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Aranżując łazienkę nie zapominajmy o tym, by ciekawie się prezentowała i po prostu podobała właścicielom. By urozmaicić wnętrze możemy np. spersonalizować wygląd kabiny prysznicowej. Do wyboru mamy kilka wariantów szkła z jakiego będzie zrobiona np. szkło przejrzyste, satynowe, grafitowe, brązowe, Pixarena czy Mirror pokryte lustrzaną powłoką. Co więcej, możemy też zdecydować się na usługę laserowego grawerowania, dzięki której naniesiemy na szkło dowolny wzór i sprawimy, że kabina prysznicowa stanie się unikatową ozdobą. Radaway Website | Facebook | Instargarm

 

------------

W dniach od 24-28 września 2018 odbędzie się Cersaie 2018, jedna z najważniejszych imprez branży łazienkowej na świecie – prestiżowych targów należących do czołówki wydarzeń wyznaczających trendy w aranżacji łazienek, w której udział od lat biorą również polskie firmy. Podczas wydarzenia pokazywane są nowości, trendy i możliwości technologiczne z branży płytek, ceramiki i armatury. Lista znanych marek wystawiających swoje produkty na Cersaie wydaje się nieskończenie długa. Wśród ponad 900 wystawców zaprezentuje się 9 firm z PolskiCeramica Marconi (Hall 15 Stand A25-B26), Polcolorit(Hall 15 Stand A25-B26), Ceramika Końskie(Hall 15 Stand D32),Tubądzin (Hall 15 Stand E20), Cerrad (Hall 15 Stand E27-F28), MCJ (Hall 30 Stand A63), Defra (Hall 30 Stand B63), Radaway(Hall 15 Stand D58-E59) i Krzemień (Hall 30 Stand D64-E65).

Spektakularnym wydarzeniem wspierającym polskich przedsiębiorców na Cersaie 2018 będzie PL Catalog – Exhibitors From Poland - wirtualny katalog www.exhibitorsfrompoland.pl - prezentującego w jednym miejscu polskich wystawców największych targów na świecie. Unikatowy serwis skierowany do gości targowych poszukujących partnerów i kontaktów B2B z polskimi wystawcami konkretnych targów, dostarcza cennych informacji na temat polskich wystawców klientom handlowym odwiedzającym Cersaie 2018. Znalezienie partnera biznesowego z Polski na targach nigdy nie było tak proste!

 Oferując odwiedzającym targi ze świata wiele ułatwień w nawiązaniu kontaktów z polskim biznesem "PL Catalog – Exhibitors From Poland" jest narzędziem do szerokiej prezentacji potęgi polskiej myśli technologicznej i przedsiębiorców, którzy tę potęgę współtworzą.

By biznes rozwijał się jeszcze szybciej” – to hasło, które przyświeca twórcom aplikacji, architektom z portalu Exspace.pl.

PL Catalog – Exhibitors From Poland  Website | Facebook | Kontakt

www.exhibitorsfrompoland.com

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.