Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
15 września 2018
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Grupa Cosentino otwiera oddział w Polsce!

Za nami uroczysty Grand Opening Cosentino w Polsce. To kolejny krok wzmacniający coraz wyraźniejszą obecność Grupy w Europie. Nowo otwarte Centrum ma 3500 m2 powierzchni biurowych i magazynowych, które mogą pomieścić około 10 000 płyt, jest efektem inwestycji w wysokości ponad miliona euro. W oficjalnej uroczystości wzięli udział między innymi Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama, Pedro Parra – Wiceprezes ds. handlowych Grupy Cosentino, Hendrik Willems - Dyrektor Regionalny Grupy Cosentino orazMiguel Sierra - Dyrektor Generalny Cosentino Polska, a także ceniona krytyk designu dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Vanessa Feo Kutsch, dr Krystyna Łuczak-Surówka, Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama, Pedro  Parra, Miguel Sierra, Hendrik Willems wszystkie zdjęcia: Lidia Skuza

14 września 2018 r. Grupa Cosentino, hiszpańska firma o zasięgu globalnym, będąca liderem w produkcji i dystrybucji innowacyjnych materiałów powierzchniowych dla branży architektonicznej i wzornictwa, zainaugurowała swoją obecność w Polsce. Nowo otwarte Centrum obsłuży cały kraj, dzięki czemu Grupa rozszerzy i wzmocni swoją pozycję w Europie. Otwarcie magazynu w Polsce, oznacza, że firma ma już 47 Centrów i magazynów logistycznych rozmieszczonych w 16 krajach na całym kontynencie. Jednak na tym nie poprzestaje. Jednym z założeń działalności przedsiębiorstwa jest zwiększanie zasięgu geograficznego i samodzielne kontrolowanie dystrybucji towarów. W efekcie Grupa staje się jedną z wiodących hiszpańskich firm o największym zasięgu międzynarodowym.

Grand Opening Cosentino

Centrum, którego budowa pochłonęła ponad 4 miliony złotych, wliczając inwestycje w aktywa trwałe i wstępne zaopatrzenie, znajduje się w miejscowości Parzniew, położonej na zachód od Warszawy. Ma 3500 m2 powierzchni biurowej i magazynowej, na której zmieści się około 10 000 płyt. Zespół pracowników obsłuży - bez pośredników - cały polski rynek.  

Uroczyste, oficjalne otwarcie Centrum Cosentino w Warszawie odbyło się 13 września 2018 roku. Podczas tego spektakularnego wydarzenia obecnych było około 200 osób. Wśród nich znalazła się liczna grupa klientów i współpracowników firmy, przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych, projektanci i architekci, autorytety z branży wnętrzarskiej oraz pracownicy mediów środkowoeuropejskich. Spotkanie poprowadziła ceniona krytyk designu, dr Krystyna Łuczak-Surówka. Uczestnicy inauguracji mieli też okazję wysłuchać jej wyjątkowej prelekcji. Swoją obecnością spotkanie uświetnił także światowej sławy designer – Robert Majkut, który oczarował wszystkich opowieścią o kamieniu w architekturze.

dr Krystyna Łuczak-Surówka,Pedro Parra, Robert Majkut, Hendrik Willems

Grand Opening Cosentino

dr Krystyna Łuczak-Surówka, Aneta Konowrocka

Grand Opening Cosentino

Grand Opening Cosentino Zespół Cosentino

Grand Opening Cosentino Cindy Crawford

Łukasz Siwiec, Miguel Sierra i Olga Kisiel-Konopka

Wieczór uatrakcyjniała także muzyka na żywo, połączona z pokazami tańca flamenco. W evencie uczestniczyli oficjalni przedstawiciele Ambasady Hiszpanii, w tym Ambasador Francisco Javier Sanabria Valderrama, Radca do spraw Ekonomicznych i Handlowych Mariano Muñoz oraz Marcin Siemdaj, Dyrektor Agencji Promocji Regionu Andaluzji Extenda – instytucji, które objęły patronat honorowy nad wydarzeniem. Ze strony Grupy Cosentino na otwarciu byli obecni: Pedro Parra (VP Sales Europe), Hendrik Willems (Dyrektor Regionalny Cosentino Netherlands and Poland) i Miguel Sierra (Dyrektor Generalny Cosentino Polska).

Grand Opening Cosentino

Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama

Vanessa Feo Kutsch, Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama

Grand Opening Cosentino

Pedro Parra, Ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama, Miguel Sierra, Hendrik Willems

Grand Opening Cosentino

Jak mówi Pedro Parra (wiceprezes handlowy Cosentino na Europę): Naszym celem jest rozwój w Europie. Wejście do Polski to kolejny krok w rozwoju polityki dywersyfikacji geograficznej oraz kontroli nad usługami i dystrybucją. To Centrum znajduje się w strategicznym punkcie, który cieszy się pełną autonomią i zdolnością dystrybucji na cały kraj. Rynek polski silnie się rozwija, a w ostatnich latach wzrost PKB wynosi powyżej 3%. Polacy wydają dużo na swoje mieszkania i konsumpcję, dlatego tak wyjątkowe produkty jak Dekton® mają szansę zaistnieć zarówno w projektach architektonicznych, jak i wyposażeniu kuchni i łazienek, gdzie już teraz zajmujemy miejsce w czołówce.

Europa, łącznie z Iberią, jest drugim głównym rynkiem firmy Cosentino - wypracowuje 30% ogólnej sprzedaży. Warto zauważyć, że Grupa weszła na arenę międzynarodową w 1999 roku, otwierając swoje przedstawicielstwo w Holandii. W ciągu niespełna 20 lat odnotowała stały wzrost, zarówno jeśli chodzi o udział w rynku, jak i powstawanie kolejnych oddziałów. W tym roku otwarte zostaną nowe Centra w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Europie Środkowej i Skandynawii.

O Grupie Cosentino

Grupa Cosentino jest rodzinną firmą hiszpańską o zasięgu globalnym. Produkuje i sprzedaje nowatorskie i wyszukane materiały powierzchniowe znajdujące zastosowanie w architekturze i wzornictwie. Jako lider branży wraz z klientami i współpracownikami tworzy innowacyjne rozwiązania wyróżniające się jakością i wzornictwem, które inspirują. Jest to możliwie dzięki markom, które są liderami w swoich segmentach: Silestone®, Dekton®, Sensa by Cosentino®. Oferują one różne rodzaje materiałów, które umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych projektów i rozwiązań do wnętrz, domów a także budynków użyteczności publicznej.

Rozwój Grupy opiera się na ekspansji międzynarodowej, nowatorskim programie badań i rozwoju, poszanowaniu środowiska, zrównoważonym rozwoju, odpowiedzialności społecznej, współpracy ze społecznościami lokalnymi, szkoleniach, równości oraz bezpieczeństwie i higienie pracy.

Z siedziby głównej w Almeríi w Hiszpanii Grupa Cosentino sprzedaje swoje wyroby do ponad 110 krajów. Aktualnie firma jest obecna w 40 krajach i ma własne punkty sprzedaży i dystrybucji w 29 z nich. Grupa Cosentino ma 8 zakładów produkcyjnych (7 w Almeríi i 1 w Brazylii), 1 centrum logistyczne w Hiszpanii i ponad 120 punktów sprzedaży i dystrybucji na całym świecie. Ponad 90% faktur wystawianych w Grupie Cosentino dotyczy rynków międzynarodowych.

Więcej  o Grupie Cosentino oraz jej markach tutaj

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.