wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
12 października 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Instalacja 'Dom Idei' na Warsaw Home 2018. Nowa jakość w przestrzeni wystawienniczej!

W dniach 4-7 października redaktorzy Exspace odwiedzili Warsaw Home i Poland Design Festival 2018 - targi, które są ewenementem na światową skalę. Żadne inne wydarzenie w świecie designu i wyposażenia wnętrz nie rozwija się tak szybko i spektakularnie. W 5 gigantycznych halach, na powierzchni 120.000 m², najnowsze trendy oraz innowacyjne pomysły wyposażenia wnętrz prezentowało 600 wystawców, wśród których znalazło się 50 firm z zagranicy. Podwarszawskie targi to były żniwa zarówno dla nas - miłośników dobrego wystawienniczego jak i wspaniała inspiracja dla firm, które chcą zachwycać odwiedzających targi. 90 wspaniały stoisk Warsaw Home i Poland Design Festival 2018 zaprezentowaliśmy w osobnym artykule tutaj.

Kilknaście z 600 prezentacji, które odwiedzilismy na Warsaw Home i Poland Design Festival to prezentacje marek, które mogą kreować trendy.

Jedną z nich jest Dom Idei wybitna intstalacja zaprojektowana przez Bez Projekt dla Design Alive, której scenografię tworzyły tkaniny Dekoma. Instalacja Dom Idei to niezwykłe, osobliwe i niespotykane doświadczenie zmysłowe, tworzące nową jakość w przestrzeni wystawienniczej. 

photo Exspace Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

photo Exspace Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

photo Exspace Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

Dekoma po raz drugi wzięła udział w Domu Idei organizowanym przed Design Alive. Tkaniny Dekoma, które pojawiły się w projekcie Beza Projekt, tworzyły przestrzeń dla  dobrego polskiego wzornictwa oraz promowały piękne wnętrza, na co dzień ukryte przed oczami szerszej publiczności.

Pięknie zaaranżowana scenografia instalacji zachwycała na każdym kroku. Projektanci Beza Projekt przekształcali wnętrza standardowgo boxu oferowanego przez organizatorów Warsaw Home w przytulną przestrzeń, abyśmy się lepiej w niejczuli. Życie wokół nas pędzi, świat staje  się coraz bardziej niebezpieczny, dlatego także ekspozycje na targach coraz częściej przypominają oazy spokoju.

Tak ulubione przez nas drapowane tkaniny Dekoma stworzyły przytulne i kameralne przestrzenie Domu Idei - zarówno dla tych wybranych, którzy mieli ten przywilej zasiadać w pokojach rozmów przesłoniętych tkaninami Decoma jak i dla każdego, kto mógł zasiąść przy barze nad którym zwieszały się wspaniale udrapowane tkaniny Dekoma.

photo Marek Swoboda Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

Estetyka Domu Idei wykracza poza tradycyjne stoisko targowe. Dom Idei jest skrzyżowaniem wystawy w galerii sztuki i przestrzeni do prowadzenia rozmów. Stoisko powstało dzięki zaangażowaniu partnerów wydarzenia zaproszonych do projektu przez Design Alive.

Dla potrzeby Instalacji stworzono kotary z ponad 300 m tkanin z kolekcji Oslo, Luigi i Cameron, które zastąpiły ściany stoiska, wydzieliły witryny i pokoje spotkań, a także były tłem dla zdjęć oraz elementów dekoracji wnętrz. Celem Domu Idei było zaprezentowanie tkanin Dekoma w niebanalny, lecz jednocześnie funkcjonalny sposób. Celem Domu Idei pokazał nieodkryte możliwości jakie daje wykorzystanie materiałów we wnętrzu.

Instalację nad barem wymyślił zespół studia Beza. Materiały pochodzą z resztek tkanin zszytych i podwieszonych nad barem. Dekoma stara się nie utylizować resztek, mając świadomość, że mogą zostać wykorzystane przy podobnych projektach. W Polsce nie ma instytucji, która zajmuje się recyclingiem tkanin meblowych i dekoracyjnych.

photo Marek Swoboda Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018 projekt Beza Projekt

Wystrój przestrzeni opisała Christina Wiklund, kierowniczka do spraw kolorów, materiałów i wykończeń marki Kinnarps. Jej zdaniem tegoroczny Dom Idei to: "Ekspresja współcześnie zinterpretowanego baroku skrzyżowana ze skandynawską prostotą." Christina w ramach targów miała wykład, w trakcie którego zapowiadała powrót elementów stylu barokowego w dekoracji wnętrz.

Za projekt stoiska odpowiadało studio Beza Projekt, mające w swoim dorobku miedzy innymi nagrody MUST HAVE! Na Łódź Design Festival, nagrodę AMORIM i Domaine Boisbuchet w roku 2012, a także wyróżnieniem Cannes Lions 2012.

Uczestnictwo w projektach konceptualnych Domu Idei jest częścią współpracy Decoma z instytucjami promującymi dobre wzornictwo zarówno w Polsce jak i za granicą.

photo Marek Swoboda Dom Idei Dekoma Bujnie Design Alive Warsaw Home 2018

photo Marek Swoboda Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

photo Exspace Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

photo Exspace Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

photo Marek Swoboda Dom Idei Dekoma Design Alive Warsaw Home 2018

-------------
Instalacja Dom Idei

Miejsce: Warsaw Home 2018
Organizaror: Design Alive
Projekt: Beza Projekt
Partnerzy: Barlinek, Bujnie, Chors, Dekoma, Jacek Kołodziejski, Kinnarps, MDF 3D, Schattdecor, Wozownia

Photos: Marek Swoboda, Exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.