wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
24 października 2018
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Gigantyczna instalacja Camira na Orgatec 2018. Zachwycamy się!

ORGATEC to jedne z najbardziej inspirujących wydarzeń jakie odwiedzamy. W tych wiodących na świecie targach wyposażenia biur i nieruchomości, które odbyły się w dniach 23-27 października 2018 roku w Kolonii, udział wzięło prawie 750 firm. Wśród największych światowych marek zaprezentowały się 24 firmy z Polski.

Nie mogło więc na nich zabraknąć też Exspace. Z przyjemnością dzielimy się z Wami tym, co nas zauroczyło. Najnowsze produkty, trendy i wizjonerskie koncepcje dla całego świata pracy prezentowane są na ORGATEC albo wizjonerskimi instalacjami albo imponującymi projektami wystawienniczymi.

Wśród tych najciekawszych na ORGATEC 2018 była prezentacja brytyjskiej marki Camira, tworzącej innowacyjne materiały włókiennicze. Koncepcja stoiska Camira w uderzającej instalacji - oddaje świat tkactwa za pomocą przeplatających się gigantycznych tkanin w monochromatycznej kolorystyce i dotykowych fakturach.

Camira Orgatec 2018

wszystkie zdjęcia Exspace

Zaprojektowana przez düsseldorfskie studio Raumkontor instalacja "Weaving Shed" stanowi symoliczną interpretację tkactwa. Założeniem projektu dla stoiska Camira było odtworzenie sztuki tworzenia tkanin, czerpiąc inspirację z pracowitych fabryk włókienniczych z nieustannym 'gadaniem' krosna.

Pomysł ten został przetłumaczony przez projektantów z Raumkontor na wyobraźnię i architekturę w postaci ogromnych, tkanych replik tych najbardziej lubianych tkanin, a także najnowszych kolekcji, w zorientowanej na przyszłość palecie barw, nasyconej pikantną czerwienią i ostrą papryczką chili.

Rezultatem jest podstawowy zestaw naturalnych tkanin wełnianych, syntetycznych i akustycznych, które tworzą przepiękną wizualną ucztę, inspirującą zarówno projektantów wnętrz, jak i profesjonalistów branży meblarskiej. Instalacja Raumkontor to jest widowisko. To jest teatr. To jest koncert pobudzający nasze zmysły. 

Camira Orgatec 2018

Camira Orgatec 2018

Camira Orgatec 2018

Na ORGATEC Camira pokazała produkty, takie jak Blazer, Carlow, Era i Era 170, Main Line Flax Stripe i Synergy Quilt.

--------

Początki Camira sięgają wczesnych lat XIX wieku, a historia i dziedzictwo tworzą szkielet brytyjskiej tkalni, która wydała na świat pierwsze tkaniny włosowe. Założona w sercu brytyjskiego regionu włókienniczego, firma John Holdsworth’s Mill & Co rozpoczęła produkcję tkanin syntetycznych na potrzeby transportu ponad 200 lat temu. Firma znalazła dla siebie niszę, dostarczając tkaniny przeznaczone do wnętrz autobusów, autokarów i pociągów na całym świecie. Camira nabyła markę Holdsworth w 2007 roku, sygnalizując zamiar dalszego wzrostu, inwestowania i globalnego rozwoju. Rozszerzyła też ofertę produktów, umożliwiając klientom uzyskanie od jednego dostawcy wszelkich tkanin spełniających ich oczekiwania. Wkraczamy więc teraz na rynek jako Camira, pragnąc by klienci z całego świata spontanicznie wybierali nasze tkaniny. Więcej informacji tutaj 

Dystrybutorem tkanin Camira w Polsce jest MODECO. Więcej informacji tutaj

Photos: Exspace

wizytówki

Komentarze:

loading
Dziękujemy bardzo za komentarz, od razu widać, że nie wiemy jak powstają tkaniny, poprawione tak, by nie raziło.
skomentowany przez    Redakcja    03 listopad 2018, 13:05 obserwuj post
"W której osnowę łączy się z wątkiem, aby przekształcić przędzę w tkanie tkaniny, wytwarzane przez Camira." Kto to pisze? Co to za bełkot? Przekształcić przędzę w tkanie tkaniny... Czy wiecie, jak powstaje tkanina?
skomentowany przez    Dzikie Barwy    02 listopad 2018, 11:55 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.