wszystkie artykuły z działu >> TARGI
01 listopada 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Imponująca prezentacja Noti & Balma na Orgatec 2018

„New visions of work” - to idea tegorocznej edycji międzynarodowych targów Orgatec Modern Office& Facility w Kolonii, które odbyły się w dniach od 23 do 27 października 2018. Odpowiedzią na nią jest premierowy pokaz kolekcji innowacyjnego konceptu Meno i Sona zaprojektowanego dla firmy Noti przez Maję Ganszyniec oraz kolekcji Lopp zaprojektowanej przez Bartłomiej Pawlak & Łukasz Stawarski.

Noti & Balma

ORGATEC - wiodące na świecie targi wyposażenia biur i nieruchomości prezentują najnowsze produkty, trendy i wizjonerskie koncepcje dla całego świata pracy.

Pod hasłem “Culture@Work”  753 marki z całego świata, wśród których były 24 firmy z Polski, pokazało najnowsze technologie, meble, oświetlenie i usługi, które mają motywować do pracy, sprzyjać współpracy i kreatywnemu myśleniu oraz zapewniać najlepsze warunki do rozwijania wizjonerskich idei.

Świat pracy zmienia się cały czas. Nowe projekty i efekty digitalizacji stopniowo przekształcają kulturę pracy. Dlatego potrzebne są indywidualne, elastyczne i sieciowe rozwiązania dla współczesnych miejsc pracy. Ale jak wyglądają inspirujące biura przyszłości? W jaki sposób firmy zachowują elastyczność w obliczu ciągłych zmian? Jednym z najgorętszych trendów w jest 'Praca w strefach dobrego samopoczucia'. Badacze trendów i inni eksperci są zgodni: gorącym tematem w nowoczesnym projektowaniu miejsc pracy jest dobre samopoczucie. Ponieważ praca i czas wolny mieszają się coraz bardziej, ludzie chcą czuć się komfortowo w swoim środowisku pracy. Przyjemne otoczenie zapewnia większą wydajność, sprzyja kreatywności i zwiększa atrakcyjność firmy. Dlatego coraz większą wagę przywiązuje się do salonów, stref wypoczynku i innych miejsc w biurze, min. tych zorientowanych na usługi prozdrowotne. Producenci reagują projektami, które są tak wygodne, inspirujące i często zabawne, jak to tylko możliwe. Doskonałą odpowiedzią na to wyzwanie była oferta polskich firm: Balma i Noti na Orgatec 2018.

-------------------
NOTI & BALMA to finaliści StandOUT. ORGATEC 2018 - plebiscytu na polskie stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej.
Zapraszamy do głosowania na swoich ulubionych nominowanych! Głosowanie kończy się 26 listopada 2018 roku.

oRGATEC_2018_STANDOUT

Noti w tym roku na targach Orgatec zaprezentowała się na odrębnej wystawie wspólnie z siostrzaną marką Balma.

balma_noti_orgatec_2018

Noti & Balma Orgatec 2018, wszystkie zdjęcia materiały prasowe Noti
wszystkie zdjęcia FLASH GROUP Agencja Fotograficzna

balma_noti_orgatec_2018

Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Balma & Noti Orgatec 2018

Praca nad meblami powstającymi pod markami Balma i NOTI to niebywała historia pasji, która doczekała się spełnienia. Dla twórców najważniejsza zawsze była chęć tworzenia rozwiązań, które świadomie będą łączyć innowacyjne myślenie, użyteczność i piękny design. Punkt w jakim znajdują się dzisiaj obie firmy, to najlepszy dowód na to, że tak właśnie się stało.

Balma to nie tylko producent wyjątkowych mebli. To marka, która dostarcza starannie przemyślane, kompleksowe rozwiązania. Każdy z projektów to odpowiedź, na konkretną potrzebę. Ich zadaniem jest kreować w biurach wygodne i ergonomiczne miejsca pracy. Połączenie designu z nauką pozwala projektować meble, które lepiej służą ludziom. 

balma_noti_orgatec_2018

W tle przy ścianie Balma STEPPS, na froncie stół Balma SIMPLIC / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Balma PLUS / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

po lewej: Balma STEPPS / Balma & Noti Orgatec 2018

 balma_noti_orgatec_2018

po lewej system lat recepcyjnyh Balma TRESTA, w środku Balma STEPPS, po prawej Balma OSTIN / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

po lewej system lad recepcyjnyh Balma TRESTA, w środku Balma STEPPS / Balma & Noti Orgatec 2018

NOTI to producent rozwiązań do przestrzeni publicznych i mieszkalnych. Prostota, elegancja, różnorodność form, wysoka jakość materiałów, piękny i funkcjonalny design, autorskie projekty oraz ręczne wykonanie. To wszystko pozwala tworzyć meble, które są ponadczasowe i uniwersalne.

Noti bezkompromisowo podkreśla w swoich wartościach „Po pierwsze design”. To jedyna polska firma pracująca z tak liczną reprezentacją najlepszych polskich projektantów - należą do nich m.in.: Piotr Kuchciński, Maja Ganszyniec, Piotr Stawarski & Bartłomiej Pawlak, Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Renata Kalarus, Dorota Koziara czy Mikołaj Wierszyłłowski. Firma wielki nacisk kładzie na rozwój wzornictwa – współpracuje z centrami designu i najważniejszymi polskimi uczelniami projektowymi, a liczne projekty studentów wdrażane są do produkcji.

Noti od ponad 10 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji mebli do wyposażenia obiektów przestrzeni publicznych równolegle z propozycjami komfortowych mebli wypoczynkowych do wnętrz mieszkalnych. Często uniwersalne koncepty siedzisk, dzięki możliwości indywidualizacji wykończenia, sprawdzają się zarówno w kameralnej domowej aranżacji, jak i otwartych obiektach publicznych. Noti obsługuje zatem klientów indywidualnych, jak i rynek kontraktowy współtworząc często projekty z siostrzaną firmą Balma specjalizującą się w wyposażeniu nowoczesnych biur. Firma realizuje na co dzień duże i nietypowe koncepty wymagające indywidualnych rozwiązań. Noti posiada nowoczesną linię produkcyjną i pracuje z innowacyjnymi technologiami, jest specjalistą w wykorzystywaniu właściwości tkanin i ich dostosowywania do wymagań projektu, szuka nowych sposobów obróbki tradycyjnych materiałów.

Projekty Noti można znaleźć m.in. w tak prestiżowych obiektach jak: Cricoteca - Ośrodek Dokumentacji Sztuki w Krakowie,  Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Business Executive Lounge na Lotnisku Ławica w Poznaniu, Centrum Onkologii w Warszawie, a także w licznych hotelach i w nowatorskich projektach pracowni architektonicznych jak np. wielokrotnie komentowanej Arce Koniecznego w Brennej (KWK Promes Architekci Roberta Koniecznego). Projekty Noti można oglądać na licznych międzynarodowych targach m.in.: Salone Internazionale del Mobile, London Design Week, International Design Festival w Berlinie i praktycznie we wszystkich światowych wystawach prezentujących najlepsze polskie wzornictwo po 2000 roku (ostatnia z nich to „Wanted Design” w Nowym Yorku organizowana przez Instytut Adama Mickiewicza). Noti jest zdobywcą trzech Red Dot Design Award - nagród uważanych za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa i kilkunastu innych nagród przyznawanych za wzornictwo.

Meble Noti są obecnie eksportowane do kilkunastu krajów Europy. Swoimi produktami chce zainteresować międzynarodowe pracownie architektoniczne i podjąć współpracę na nowych dla firmy rynkach, głównie niemieckim, szwajcarskim i austriackim. Noti współpracuje z platformą dla architektów Architonic, gdzie można pobierać topowe projekty marki.

Przestrzeń wystawową Noti na targi Orgatec w Kolonii zaprojektował Piotr Kuchciński, dyrektor artystyczny firmy.

balma_noti_orgatec_2018_ryszard-balcerkiewicz_piotr-kuchcinski

Ryszard Balcerkiewicz - prezes firmy NOTI i Piotr Kuchciński - dyrektor artystyczny firmy NOTI / Balma & Noti Orgatec 2018

Na targach Orgatec, oprócz nowych kolekcji Meno, Sona i Lopp zobaczyliśmy także najpopularniejsze projekty marki m.in. nagrodzone nagrodą Red Dot fotele Tulli (proj. T. Rygalik) i Clapp (proj. P. Kuchciński), krzesła Nordic (proj. K. Kowalski), Linar i rodzinę pufy x40 (proj. P. Kuchciński). Wszystkie zaaranżowane w funkcjonalne strefy.

balma_noti_orgatec_2018

Krzesła NOTI:  Tulli, Linar, Nordic, Prism, Mishell przy stole Xeon od Balma / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

po lewej stronie Soundroom (projekt Tomek Rygalik) po prawej stronie Clapp (projekt Piotr Kuchciński) na ścianie Kolekcja paneli Meno (projekt Maja Ganszyniec) / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Rodzina puf x40 (projekt Piotr Kuchciński) / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Rollo (projekt Katarzyna Okińczyc) / Balma & Noti Orgatec 2018

Przestrzeń biurowa w przebudowie

Jedne z najważniejszych zmian jakie zachodzą dziś w społeczeństwie dotyczą rewolucji w stylu pracy. Jak potwierdzają trendy jest to proces, który będzie jeszcze bardziej widoczny w ciągu kolejnych lat. Co napędza te zmiany? Wspieranie innowacji w kluczowych dziedzinach gospodarki, rozwój nowych technologii, zastosowanie metod projektowych w organizacji pracy, multidyscyplinarność, indywidualizacja produktów i usług, wreszcie zrównoważony rozwój.

Ma to ogromny wpływ na organizację nowoczesnych przestrzeni do pracy. Biuro staje się dziś komfortowym miejscem spotkań zmieniającym się w zależności od rozkładu zajęć pracowników w ciągu dnia. Kluczowe stają się pytania o jakość i efektywność pracy, nowe potrzeby społeczne i satysfakcję pracowników.

Noti po raz kolejny przekracza granice i rozwija nową kategorię w wyposażeniu biur - mebli akustycznych, które oprócz funkcjonalności i estetyki wnętrz dotykają istoty rodzących się potrzeb -
 w znaczący sposób wpływają na jakość pracy w biurze. Do współpracy nad tym konceptem firma zaprosiła Maję Ganszyniec, jedną z najbardziej znanych polskich projektantów, która ma na swoim koncie realizację projektów dla międzynarodowych marek.

Przed nami potrójna premiera: kolekcje Meno, Sona i Lopp

Kolekcja MENO to uniwersalna oferta z kategorii rozwiązań akustycznych. Składa się ona z paneli o różnych głębokościach, wykonanych na bazie kształtów opartych na klasycznej geometrii: półokręgach, kwadratach, prostokątach. Panele zmniejszają hałas i podźwięk nie tylko dzięki użytym materiałom pochłaniającym fale akustyczne. Zmienna głębokość paneli pozwala budować układy o różnym nachyleniu fragmentów powierzchni. Umożliwia to rozproszenie fal dźwiękowych, co przekłada się korzystnie na wymaganą akustykę.

Nowy produkt, oprócz swoich właściwości zmniejszających hałas i podźwięk w pomieszczeniach, nadaje kreatywnego charakteru wnętrzom. Pozwala tworzyć zarówno  spokojne układy, które dyskretnie wpiszą się w funkcję pomieszczenia, jak też mocne, pełne wyrazu, autorskie kompozycje. Duże gabaryty modułów sprawdzą się na większości powierzchni ścian współczesnego biura, małe udekorują mniejsze pomieszczenia mieszkalne i apartamenty.

Szeroka gama tkanin NOTI pozwala na plastyczne łączenie wielu faktur, barw i tonacji.

balma_noti_orgatec_2018_Meno_Maja-Ganszyniec

Kolekcja MENO projekt Maja Ganszyniec Orgatec 2018 / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018_Meno_Maja-Ganszyniec

Kolekcja SONA i kolekcja MENO projekt Maja Ganszyniec Orgatec 2018 / Balma & Noti Orgatec 2018

W zaplanowany ciąg paneli Meno można wpisać eleganckie elementy dekoracyjne. Są to listwy drewniane i oświetleniowe, które pomogą nawiązać do innych wykończeń wnętrza.

Architekt ma możliwość aranżowania pomieszczenia bądź całego obiektu bazując na identyfikacji wizualnej, wartościach czy otoczeniu inwestora. Może bawić się geometrią i kolorami - ma do dyspozycji narzędzie do tworzenia atrakcyjnych kompozycji, mniejszych bądź większych.

Kolekcja SONA to, lekki wizualnie, system mebli modułowych określający przestrzeń, w której chętnie odpoczywamy, czekamy, spotykamy się lub rozmawiamy. Oferta skierowana jest do miejsc publicznych, otwartych przestrzeni biurowych, centrów handlowych, placówek opieki medycznej, poczekalni i foyer hotelowych.

Kolekcja składa się z elementów pozwalających na łączenie ich przez architekta w zależności od charakteru obiektu, rozmiarów i funkcji powierzchni. Projektant może skomponować dowolny układ - jednoosobowe siedzisko do pracy mobilnej, strefę do spotkań i rozmów, wyspę do odpoczynku w dużych i tłocznych przestrzeniach czy ciągi siedzisk w wąskich korytarzach.

Charakterystyczną cechy Sony są, mocowane do oparć, blendy. Niska - dla zachowania otwartej formuły sofy lub fotela, a wysoka  - dla dodatkowego komfortu przy odpoczynku lub dla zachowania prywatności. Osłona ta, także narożna, została zaprojektowana do tworzenia zacisznych wysp w dużych biurach o charakterze open-space.

balma_noti_orgatec_2018_sona_Maja-Ganszyniec

Meble modułowe SONA projekt Maja Ganszyniec / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018_sona_Maja-Ganszyniec

Meble modułowe SONA projekt Maja Ganszyniec / Balma & Noti Orgatec 2018

Nazwa Sona pochodzi od sonare, co znaczy dźwięk. Przez wysokie blendy mocowane do oparcia oraz większą powierzchnię tapicerowania tkaniną mamy także bowiem wpływ na akustykę pomieszczenia. Drugie znaczenie to zona, strefa. Dzięki dostępności szerokiej gamy faktur i kolorów tkanin NOTI, projektant może dzielić i „oznaczać” strefy, wyróżniać je lub wyciszać barwą.

balma_noti_orgatec_2018_sona_Maja-Ganszyniec

Ryszard Balcerkiewicz - prezes firmy NOTI, Urszula Kałużna - redaktor naczelny Exspace / Balma & Noti Orgatec 2018

Kolekcja bazuje na 8 podstawowych stelażach. Pufy lub stoliki mogą przedzielać ciąg siedzisk lub kończyć zaplanowany układ. Możliwe jest również odwrócenie modułów i rozmowa „przez ramię” lub praca "plecy w plecy". Przy dużych wyspach oparcia łączone są tyłem tworząc dwa rzędy zwrócone w przeciwne strony.

Dodatkowe funkcjonalności to media porty do podłączania i ładowania urządzeń mobilnych wkomponowane w blaty stolików. Domowego charakteru dodają lampki zamocowane także w stolikach.

balma_noti_orgatec_2018_sona_Maja-Ganszyniec

Meble modułowe SONA projekt Maja Ganszyniec / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018_sona_Maja-Ganszyniec

Meble modułowe SONA projekt Maja Ganszyniec / Balma & Noti Orgatec 2018

Kolekcja LOPP to trzy odsłony wzorniczej oazy dla samodzielnej pracy, koncentracji, porannego szykowania do wyjścia czy wieczornego tworzenia.

Elementy kolekcji to: biurko, sekretarzyk i toaletka. Design tej trójki jest na tyle uniwersalny, że zajmie wygodną pozycję w większości projektów: biura, domowego gabinecie, apartamentu, sypialni czy korytarza. Nogi mocno przylegają do podłoża i zapewniają stabilność

Każdy element kolekcji zawiera szufladę na dokumenty, tablet czy drobiazgi. Sekretarzyk i toaletka mają wbudowane dodatkowe pomocniki na akcesoria. Toaletka dostępna jest wraz z lusterkiem o regulowanym mechanizmie pochylenia i możliwością obrotu.

Dostępność dwóch wymiarów: 140 i 100 cm daje swobodę wyboru w zależności od charakteru pomieszczenia.

balma_noti_orgatec_2018

Kolekcja LOPP projekt: Lukasz Stawarski, Bartłomiej Pawlak / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Kolekcja LOPP projekt: Lukasz Stawarski, Bartłomiej Pawlak / Balma & Noti Orgatec 2018

balma_noti_orgatec_2018

Kolekcja LOPP projekt: Lukasz Stawarski, Bartłomiej Pawlak / Balma & Noti Orgatec 2018

NOTI Website | Facebook | Instagram

Balma Website | Facebook | Instagram

Zdjęcia: FLASH GROUP Agencja Fotograficzna materiały prasowe Noti & Balma, Exspace


wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.