Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
05 listopada 2018
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Najciekawsze stoiska ORGATEC 2018. Wybraliśmy 72 firmy!

Design wystawienniczy podąża w ciekawym kierunku. Wiele stoisk w obrębie swojej przestrzeni umieszcza spektakularne obiekty, które wyróżniają je z tłumu. Warto zapamiętać ten styl myślenia i się nim inspirować. Zmienia się materiał, z którego budowane są ściany stoisk. To już nie są tylko tkaniny…

ORGATEC to jedne z najbardziej inspirujących wydarzeń wystawienniczych na świecie. Nie mogło więc na nich zabraknąć Exspace. Z przyjemnością dzielimy się z Wami tym, co nas zauroczyło. W tych wiodących na świecie targach wyposażenia biur i nieruchomości, które odbyły się w dniach 23-27 października 2018 roku w Kolonii, udział wzięło 753 firmy, wśród których było 24 wystawców z Polski.

-----------
Najciekawsze stoiska polskich wystawców Orgatec 2018 zaprosiliśmy do StandOUT. ORGATEC 2018 - plebiscytu na polskie stoiska, które poprawiają standardy architektury i wzornictwa w branży wystawienniczej. Zapraszamy do głosowania na swoich ulubionych nominowanych! Głosowanie trwa do 26 listopada 2018 roku.

StandOUT_Orgatec_2018_baner

-----------

Najciekawsze stoiska ORGATEC 2018. Co zrewolucjonizuje wystawienniczy rynek?

753 wystawców, wśród których większość to największe światowe marki, na ORGATEC prezentują się albo wizjonerskimi instalacjami albo imponującymi stoiskami. O najciekawszych instalacjach ORGATEC 2018 piszemy tutaj.

Najciekawsze stoiska, te które wnoszą nowe wartości do sztuki wystawiania się - publikujemy poniżej. Mamy nadzieję, że będą inspiracją dla Was. Więcej ciekawych realizacji znajdziecie w galerii przy artykule.

Ophelis

Ophelis i absolutnie obłędna podwieszona instalacja z lekkich kolorowych kółek nad całą przestrzenią stoiska. Z zachwytem przyglądaliśmy się migoczącym elementom. Ich lekkość doskonale współgrała w kontrze z ciężką i czarna  tylną ścianą.

ophelis_orgatec_2018

wszystkie zdjęcia Exspace

ophelis_orgatec_2018

Mitab Design

Olbrzymia, lekka, podwieszona papierowa kula na stoisku Mitab Design – jedyna taka kula na targach ORGATEC 2018. Czegóż więcej chcieć, by się wyróżnić?

mitab_design_orgatec_2018

mitab_design_orgatec_2018

Carpet Concept

Piękna podwieszona instalacja na stoisku Carpet Concept, zaprojektowanym przez düsseldorfskie studio Raumkontor, to był innowacyjny i bardzo miły pomysł na oświetlenie długiego stołu ekspozycyjnego.

Carpet-Concept_Orgatec_2018

Carpet-Concept_Orgatec_2018

True Design

Lustrzana ściana wewnątrz minimalistycznego stoiska True Design robiła całą robotę. Bardzo ciekawy zamysł. Szczególnie, że stoisko nie było przesycone meblami. Dwa długie stoły. Każdy po jednej stronie lustra. Duża klasa.

True_Orgatec_2018

True_Orgatec_2018

Green Mood

Alain Gilles i rzeźbiarskie stoisko Green Mood to już klasyka. Od lat stoiska i produkty belgijskiej firmy to cukiereczki wystawiennicze.

green-mood_orgatec_2018

BOLON

Podwieszona instalacja na stoisku BOLON autorstwa Neri & Hu to już klasyka. BOLON powielając na każdych kolejnych targach te same elementy podwieszeń jest mega rozpoznawalny. Fajnie wyglądały walce odbite w lustrze umieszczonym ponad drewnianą tylną ścianą.

bolon_orgatec_2018

bolon_orgatec_2018

Artek

Ściany z siatki drucianej przetkanej taśmą na Artek. Konsekwencja na tym stoisku to był doskonały punk wyjścia dla projektanta. Materiał, który pojawił się na ścianach stoiska to był ten sam materiał z którego zbudowane były krzesła na ekspozycji. Mistrzostwo świata. Tym bardziej Artek zachwycał, że z daleka konstrukcja wyglądała niezwykle intrygująco i wyrafinowanie. Wiele osób z ciekawością podchodziło bliżej, by przejrzeć się z czego są zrobione te tajemniczo wyglądające ściany.  Możecie sobie wyobrazić zaskoczenie każdego z nas.

artek_orgatec_2018

artek_orgatec_2018

artek_orgatec_2018

Modu Lyss

Pokój luster na stoisku Modu Lyss, w którym każdy mógł sobie zrobić #selfie. To było też wspaniałe stoisko. Zewnętrzna architektura zwracała uwagę elegancją i jednak klasyką. Nic nie zapowiadało, że wchodząc za przesłonę znajdziemy się w zupełnie innym świecie. Wszędzie na lustrach napisy zapraszające do robienia zdjęć. Zmultiplikowany obraz każdego odbicia.

MODU-LYSS_orgatec_2018

MODU-LYSS_orgatec_2018

MODU-LYSS_orgatec_2018

FAMO

Stoisko FAMO obłożone w rzeźbiarski sposób kafelkami. Olbrzymie stoisko, bardzo zabawne. Domyślaliśmy się patrząc na tysiące kafelek, że firma pewnie pochodzi z Portugalii.

famo_orgatec_2018

famo_orgatec_2018

famo_orgatec_2018

FRITZ HANSEN

FRITZ HANSEN z ujmującą instalacja autorstwa Pernille Egeskov na tylnej ścianie za ladą. Trzeba było mieć szczęście, żeby na nią zwrócić uwagę. Ale było warto. Rozwarstwione oparcie drewnianego krzesła naprawdę robiło wrażenie.

FRITZ-HANSEN_orgatec_2018

FRITZ-HANSEN_orgatec_2018

MARO

Polska firma MARO zaskoczyła tajemniczym pomieszczeniem na swoim stoisku. Tajemnicze wejście prowadziło do pomieszczenia z pochyloną i ruszająca się podłogą. Przejście od wyjścia do wejścia to był nie lada wytyczyn.

maro_orgatec_2018

maro_orgatec_2018

maro_orgatec_2018

Więcej ciekawych realizacji zamieściliśmy w galerii przy artykule. O najciekawszych instalacjach ORGATEC 2018 piszemy tutaj.

Wydaje nam sie, że stoiska są ‘odchudzenie’ z architektury (gdzies znikaą cięzkie ściany i 'dekorujące stoisko' ciężkie formy z płyty. Co ciekawe - ta tendencja idzie w parze z ‘odchudzeniem’ mebli. Wiele stoisk ma tylko elementów - ile jest niezbędnych; na ORGATEC 2018 bardzo popularna jest zasada "form follows function". I w końcu spełnia sie nasze kolejne marzenie: brak podwieszeń. Tych ciężkich, które jeszcze kilka lat temu obowiązkowo wisiały nad każdym stoiskiem. Zwróciliśmy też uwagę na kameralność wielu przestrzeni wystawienniczych, wystawcy juz sie nie odgradzają od odwiedzających.

Design dzisiaj i ten wystawienniczy i ten produktowy jest mocno związany z ekologią i z kwestią zrównoważonego rozwoju. Wykorzystuje się materiały z recyklingu i wielokrotnego użytku  i produkty bez-emisyjne. Procesy produkcyjne oszczędzające zasoby, a także materiały przyjazne dla środowiska i inteligentna logistyka pewnie niedługo stanął się standardem nie tylko dla wielu firm biurowych. Mamy nadzieję, że również dla firm wystawienniczych.

Jak myślicie, design wystawienniczy będzie podążał w tym kierunku? Kto pierwszy w Polsce zrobi ściany z siatki drucianej i kubków papierowych czy z siatki drucianej przeplecionej taśmą… a może takie realizacje już są? Kiedy zaczniemy zastępować ciężkie ściany z płyty stolarskiej innymi materiałami?

opracowanie Exspace

photos Exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.