Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
03 grudnia 2018
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Gdańskie TOFU Studio z dwiema nagrodami w międzynarodowym konkursie im. Josepha Bindera w Wiedniu

TOFU Studio otrzymało dwie nagrody w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2018. Uroczysta gala miała miejsce w listopadzie w Museums Quartier w Wiedniu.

W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Joseph Binder Award TOFU Studio z Gdańska otrzymało dwie nagrody. Srebro w kategorii ilustracja reklamowa oraz brąz w kategorii plakat. Nagrodzonymi pracami zostały odpowiednio kalendarz ROBOTY przygotowany przez gdańskie studio charytatywnie dla Fundacji KRWINKA z Łodzi, oraz seria plakatów promujących „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowanych na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku. Uroczysta gala miała miejsce w Wiedniu w siedzibie Design Austria i zgromadziła ponad 300 osób celebrujących tego dnia to święto międzynarodowego designu. Nagrodzone projekty można oglądać na wystawie w Design Forum w Wiedniu do 27 stycznia 2019 roku.

TOFU-Studio_Joseph-Binder-Award-2018

Kalendarz ROBOTY przygotowany dla Fundacji KRWINKA z Łodzi TOFU Studio - Srebro Joseph Binder Award 2018 w kategorii ilustracja reklamowa; wszytskie zdjęcia materiały prasowe TOFU Studio

TOFU-Studio_Joseph-Binder-Award-2018

Kalendarz ROBOTY przygotowany dla Fundacji KRWINKA z Łodzi TOFU Studio - Srebro Joseph Binder Award 2018 w kategorii ilustracja reklamowa

TOFU-Studio_Joseph-Binder-Award-2018

Seria plakatów promujących „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowanych na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku TOFU Studio - Brąz Joseph Binder Award 2018 w kategorii plakat

TOFU-Studio_Joseph-Binder-Award-2018

Seria plakatów promujących „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowanych na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku TOFU Studio - Brąz Joseph Binder Award 2018 w kategorii plakat

Nagroda Josepha Bindera jest międzynarodowym i wielostopniowym konkursem skierowanym do branży projektowej. W pierwszej rundzie Joseph Binder Award 2018 wszystkie zgłoszone projekty z 38 krajów świata zostały ocenione online. Prace, które uzyskały najwyższą notę zostały następnie przesłane do organizatora Design Austria i ocenione bezpośrednio przez profesjonalne Jury.

Joseph Binder Award to międzynarodowy konkurs projektowania graficznego oraz ilustracji. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska jednego z najwybitniejszych projektantów działających w Austrii, Josepha Bindera, który zrewolucjonizował komunikację wizualną w Stanach Zjednoczonych. Konkurs został po raz pierwszy zainaugurowany w 1996 roku przez Design Austria, organizację podnoszącą świadomość społeczną w zakresie projektowania graficznego. Założona w 1927 r. Design Austria jest trzecią najstarszą europejską organizacją projektową zrzeszającą ponad 1300 członków z różnych środowisk.

Konkurs Joseph Binder Award odbywa się co dwa lata. Zgłoszone prace oceniane są przez międzynarodowe Jury złożone z ekspertów komunikacji wizualnej. W poprzednich latach w kapitule nagrody zasiadały takie uznane autorytety projektowania jak Cordula Alessandri, Lo Breier, Gerd Dumbar, Fons Hickmann, Freda Sack, Stefan Sagmeister, Niklaus Troxler i Lars Müller.

Kolejna edycja tego konkursu odbędzie się w 2020 roku.

TOFU-Studio_Joseph-Binder-Award-2018

Joseph Binder Award 2018

----------

O TOFU Studio

TOFU Studio, założone w 2010 roku, specjalizuje się w profesjonalnym budowaniu spójnego wizerunku marki, strategiach komunikacji, niestandardowych i dedykowanych materiałach BTL oraz motion graphics. W swoich realizacjach bazuje na doświadczeniu i sprawdzonym zespole. Oferuje nieszablonowe rozwiązania łączące w sobie różne technologie produkcyjne. Projekty TOFU Studio wyróżnia swobodne przenikanie się środków wyrazu charakterystycznych dla projektowania 2D, 3D oraz animacji i produkcji filmowych.

Więcej informacji: www.tofu.pl 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.