wszystkie artykuły z działu >> TARGI
14 lutego 2019
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Targi ISH 2019 w nowej odsłonie

Targi ISH zmienią się w roku 2019 pod względem strukturalnym i wizualnym,  wyznaczając nowe trendy na przyszłość. Wybudowanie nowej hali numer 12 wymaga gruntownej restrukturyzacji wykorzystania hal. Nowy układ tematów stworzy lepszy przegląd i przejrzystość dla odwiedzających oraz wykreuje liczne synergie po stronie wystawców. Poza nową koncepcją podziału terenu, ISH wprowadzi także nowy rozkład tygodniowy. Po raz pierwszy wystawa rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do piątku. W ten sposób wychodzimy naprzeciw życzeniom wystawców i stwarzamy odwiedzającym targi specjalistom możliwość zwiedzenia targów w dodatkowy dzień roboczy. Jednocześnie nowy rozkład tygodniowy umożliwi wielu gościom zza granicy przybycie na targi.

Ponad 2.400 wystawców, w tym wszyscy czołowi reprezentanci rynku i technologii z kraju i zagranicy, wystawiać będzie w dniach od 11 do 15 marca 2019 nowości o światowej randze. Wśród tysięcy wystawców zaprezentuje się 96 firm z Polski.

Polscy wystawcy ISH 2019 prezentowani są w unikatowy serwis on-line PL Catalog - Exhibitors from Poland (www.exhibitorsfrompoland.com) - bo wspólnie można zdziałać więcej! Zapraszamy tutaj -->

Exhibitors_from_poland_ISH_2019

Targi specjalistyczne są międzynarodowym punktem spotkań branżowych w całym tego słowa znaczeniu – około 64 procent wystawców i 40 procent odwiedzających ISH 2017 pochodziło w roku 2017 zza granicy. Tendencja wykazuje kierunek wzrostowy. W roku 2019 partnerem ISH jest Francja. W ten sposób wspierana jest jeszcze bardziej międzynarodowa wymiana podczas targów. Już w roku 2017 Francja była trzecim krajem pod względem frekwencji zagranicznych odwiedzających.

Pierwszym Krajem Partnerskim targów ISH była Polska. W związku z tym niezwykle prestiżowym faktem Messe Frankfurt wraz z portalem Exspace zorganizowali Wystawę Polskiego Wzornictwa Produktowego Form and Function PRODUCTDESIGNFROMPOLAND. Na powierzchni 150 mkw., w najbardziej prestiżowej hali targów (3.1), zostały zaprezentowane wyselekcjonowane produkty 14 polskich firm i 28 projektantów, w większości – laureatów najbardziej prestiżowych nagród designu na świecie: Red Dot, iF Design Award czy Dobry Wzór. Pomysłodawcą i kuratorem wystawy była arch. Urszula Kałużna. Mecenasem wystawy było Messe Frankfurt.

'Form and Function' ISH 2015 Exspace

Wystawa 'Form and Function' ISH 2015 projekt arch Urszula Kałużna, photo Exspace

'Form and Function' ISH 2015 Exspace

Wystawa 'Form and Function' ISH 2015 projekt arch Urszula Kałużna, photo Exspace

Targi ISH są jednocześnie prezentacją możliwości przemysłu niemieckiego. Odbywające się co dwa lata międzynarodowe targi prezentują dzięki swojej szerokiej ofercie wkraczającej w przyszłość technologii kreowania budynków liczne praktyczne rozwiązania i poruszają w sposób szczegółowy polityczne i gospodarcze tematy. Stale rozwijająca się internacjonalizacja umożliwia branży usytuowanie wielu problemów i rozwiązań w interdyscyplinarnej wymianie.

W toku zmian technologicznych digitalizacja przyczynia się w znacznym stopniu do rozwoju wszystkich zakresów ISH. W silnie rosnącym zakresie ISH Energy wszystko kręci się wokół inteligentnej i wydajnej techniki kreowania budynków. Najważniejsze tematy to między innymi połączenie sektorów, wspólne powiązanie ciepła i energii odnawialnych, ogrzewanie cyfrowe i związana z tym rosnąca integracja IT oraz innowacyjnych technologii ogrzewania. Poza tym w tym systemie ogromne znaczenie odgrywają tematy Home Energy Management Systems (HEMS) oraz hybrydowe systemy ogrzewania.

Zakres techniki chłodzenia, klimatyzacji i wentylacji zaprezentuje się w roku 2019 szerzej i obszerniej niż kiedykolwiek. W centrum uwagi stoją tutaj między innymi systemy wentylacji budynków z tematem Indoor Air Quality (IAQ) oraz centralne i decentralne rozwiązania zarówno do nowych jak i remontowanych budynków. Wydajność energetyczna, przytulny klimat pomieszczenia, F-gas phase down i niedobory środków chłodzących oraz rozwój alternatyw będą tak samo żywo dyskutowane jak wyzwania techniczne branży. Prezentacja kompetencji obejmujących różne dziedziny w połączeniu z innowacyjną automatyką sterowania budynkiem na ISH stanowi ważny przyczynek do integralnych procesów projektowania i wykonania. W toku obejmującej wszystko digitalizacji stale rosnącym segmentem i ważnym modułem dla Smart Buildings jest zakres Internet of Things (IoT) wraz z Building Information Modeling (BIM).

Zakres ISH Water skupia się przede wszystkim na zrównoważonych rozwiązaniach sanitarnych i najnowocześniejszym designie łazienkowym. Chodzi tu między innymi o inteligentne systemy zarządzania wodą i o to, aby je jak najlepiej zabezpieczyć, regulować i nimi sterować. Również czysta woda pitna ma ogromne znaczenie na tle rosnącej urbanizacji. Nie może przy tym zabraknąć designu w łazience. Wyzwania stojące przed projektowaniem łazienek skupiać się będą dalej w przyszłości na połączeniu różnych aspektów zmian demograficznych i tematów takich jak zdrowie, wellness, komfort oraz ochrona zasobów. Wystawcy zaprezentują tu przyszłościowe rozwiązania łazienkowe.

Poza szerokimi prezentacjami wystawców także program ramowy ponownie wychodzi z szeroką ofertą. W celu stworzenia lepszej przejrzystości dla odwiedzających, wydarzenia targowe podzielono na trzy grupy tematyczne „Selection@ISH“, „Skills@ISH“ i „Career@ISH“. Dział „Selection“ obejmuje zakresy  Awards, Trendforum „Pop up my Bathroom“ oraz oprowadzanie po targach. W zakres działu „Skills“ wchodzą fora specjalistyczne na wszystkie ważne tematy branżowe. Zakres „Career“ poświęcony jest wyłącznie szkoleniu nowego personelu.

ISH_2019-Exspace

ISH_2019-Exspace

ISH_2019-Exspace

ISH_2019-Exspace

ISH_2019-Exspace

Targi ISH po raz pierwszy zaczną się w poniedziałek i zakończą w piątek, trwać będą w dniach 11-15.03.2019. Targi te w ostatnim dniu dostępne będą nie tylko dla fachowców, ale także dla szerokiej publiczności.

źródło: materiały prasowe ISH 2019
photo: materiały prasowe ISH 2019

------------

ISH 2019 website

Polscy wystawcy na ISH 2019 website

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.