Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
17 maja 2019
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Mari JJ Design i Egg Vessels wśród 22 finalistów make me!

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival i jeden z ważniejszych, międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. W roku 2019 do udziału w make me! zgłosili się projektanci z całego świata. Ze 148 nadesłanych propozycji jury wybrało 22 projekty, które zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, przygotowanej w ramach Łódź Design Festival 2019 w dniach 17–26 maja w Art_Inkubatorze, przy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

Wśród 22 finalistów znajdują się piękne Egg Vessels zaprojektowane przez mieszkającą w Oslo polską projektantkę Marię JJ Juchnowską (Mari JJ Design).  

egg-vessels-mari-jj-design_exspace

Egg Vessels, projekt Maria JJ Juchnowska (Mari JJ Design), wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Mari JJ Design

Egg Vessels
OPIS

Koncepcja przedmiotów dekoracyjnych Egg Vessels zakładała stworzenie porcelanowych przedmiotów o dwóch funkcjach: użytkowej i dekoracyjnej. Każdy zestaw reprezentuje określoną historię zaprojektowanej dekoracji i może być dopełnieniem każdego wnętrza w zależności od stylu danego zestawu. Zestaw „White on Blue” („Biały na niebieskim”) jest inspirowany tradycyjnym sposobem malowania porcelany nazywanym: „niebieski na białym”. Jest on dobrze znany w historii porcelany. Projekt wykorzystuje odwrotną metodę dekoracji "biały na niebieskim" i podchodzi swobodnie do tradycyjnej koncepcji dekorowania porcelany. Widać tu wyraziste pociągnięcia pędzla, które można odnaleźć w sztuce współczesnej, na przykład w obrazach Cy Twombly’ego. Białe pociągnięcia pędzla na niebieskiej powierzchni uzupełniane są złotymi pociągnięciami wykończeniowymi. Projekt naczyń inspirowany jest ponadczasowym kształtem "jajka", które jest symbolem życia wiecznego w niektórych kulturach, krajach i religiach. Przedmiot podzielony jest na dwie odrębne formy, tworzące różne funkcjonalności, takie jak zbiorniki lub miski. Dodatkowa funkcja „przenośnej dekoracji” daje możliwość ustawienia przedmiotów w wielu różnych wariantach, kontrolowanych przez użytkownika. Właściciel przedmiotów może decydować o ostatecznym wyglądzie projektu naczynia i o tym, jak chce je widzieć, składając obie części.

egg-vessels-mari-jj-design_exspace

exhibitors_from_poland_exspace

egg-vessels-mari-jj-design_exspace

egg-vessels-mari-jj-design_exspace

Gorąco polecamy wystawę pokonkursową, na której obejrzycie nie tylko piękny projekt Marii Egg Vessels, ale też wszystkie projekty finalistów make me! Łódź Design Festval 2019, wśród których są dwaj Laureaci The One Dollar Glasses Patricka Henry Nagela i Nilasa Körnera (Haus Otto) i ASHka - ceramika z popiołu Mateusz Mioduszewskiego. O Laureatach i pozostałych finalistach pisać będziemy wkrótce.

--------------------

Maria Joanna Juchnowska (Mari JJ Design)
BIO

egg-vessels-mari-jj-design_exspace

Projektantka i artystka fundatorka i właścicielka marki Mari JJ Design założonej w 2010 roku, w Sztokholmie z siedzibą, w Oslo, w Norwegii. Współpracująca i projektująca dla firm w Europie, Azji i w USA. Partnerzy i producenci jej projektów markowych to mi.in Meissen GmbH (Miśnia) w Niemczech, Franz Collection w Chinach i w Tajwanie.

Wielokrotnie zapraszana przez wiceprezydent Frankfurt Messe Nicolette Naumann na Targi Ambiente we Frankfurcie. Jako projektantka i niezależna marka Mari JJ Design zapraszana do udziału w międzynarodowych wystawach, festiwalach i konkursach m.in. “Wanted Design” w Nowym Jorku, “Talente” International Craft Fair in Monachium, “Der Berliner Salon, Vogue Salon” Berlin Fashion Week Kronprinzenpalais w Berlinie wraz z Meissen GmbH, International Porcelain Art Fair w Jingdezhen Chiny wraz z Franz Collection, British Ceramics Biennial w Stoke-on-Trent w Wielkiej Brytanii, Munich Creative Business Week MCBW FORUM w Monachium.

Laureatka międzynarodowych konkursów m.in: “Future Lights” europejskiego konkursu organizowanego przez Ceramics and its Dimensions, Artzept International Design Award Mediolan, Nachtmann Design Competition Niemcy i Szwecja, Chouftouhonna Feminist  ArtFestival, Tunis Tunezja, Make Me! Łódź Design Festival. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”, wielokrotna stypendystka Instytutu Adama Mickiewicza, Norske Kunsthandverkere, Design og Architektur Norway, Norweskiego Konsulatu Generalnego w Szanghaju i.in.

Zaproszona do współpracy gościnnie jako wykładowca na Parsons New School of Design Nowy Jork USA, EcerS European Ceramic Symposium Budapeszt i Turyn, JCI Jingdenzhen Chiny, oraz wielokrotnie podczas Europejskiego Programu Ceramic and its Dimensions.

Projekty Mari JJ Design od lat są publikowane na łamach wielu branżowych pism i portali internetowych: Vogue, Elle, Elle Decoration, Culture.pl, Exspace.pl.

Jest członkiem organizacji artystycznych i designerskich: Norske Kunsthandverkere, UKS Norske Billedkunstere w Norwegii, Artaxis International Ceramic Artist Association w USA.

MARI JJ DESIGN https://www.juchnowska.com/

--------------------

DOBRE ŻYCIE na Łódź Design Festival

Między 17 a 26 maja publiczność Łódź Design Festival spróbuje znaleźć sposób na DOBRE ŻYCIE. Podczas 13. edycji organizatorzy zaproszą wszystkich do złapania oddechu i zastanowienia się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa.

Łódź Design Festival http://www.lodzdesign.com

Źródło: Łódź design Festival
Photos: materiały Prasowe

wizytówki

Komentarze:

loading
Piękne!
skomentowany przez    Joanna    19 maj 2019, 14:13 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.