Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
28 lipca 2019
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Aqina. Nowoczesne wzornictwo i klasyki designu #loveOriginal

Aqina funkcjonuje na rynku już blisko dekadę. Intrygująca nazwa firmy jest synonimem pomyślności, trwałości, harmonii i szczęścia. Firma stanowczo przeciwstawia się produkcji i sprzedaży mebli, stanowiących plagiaty klasyków designu. W salonie Aqiny znajdują się najlepsze światowe marki, a wraz z nimi dzieła twórców takich jak Ludwig Mies van der Rohe, czy Harry Bertoia.

W salonie Aqiny mieszczącym się w warszawskim biurowcu Focus nieopodal Politechniki znajdziemy niepowtarzalne meble ekskluzywnych marek Knoll, Moroso, Wilkhahn, Allermuir, Narbutas, czy Bulo oraz akustyczne wykładziny Milliken. To meble i produkty z najwyższej półki, obdarzone zaufaniem architektów tworzących projekty wnętrz zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych.

exhibitors_from_poland_exspace

Poprzez długotrwałą relację z marką Knoll, w Aqinie można nabyć meble będące  kontynuacją dziedzictwa Bauhausu; słynne Barcelona® Chair Miesa van der Rohe, czy Wassily Chair Breuera. Niemiecka szkoła powstała 100 lat temu i wywarła nieoceniony wpływ na współczesną ewolucję wzornictwa. Jej historia przeplata się z historią marki Knoll poprzez postać Florence Knoll, która czerpała wiedzę ze spotkań z Walterem Gropiusem i Marcelem Breuerem, a później stała się ulubioną uczennicą Miesa. Poprzez produkcję mebli przeniosła ikony idei nowoczesności do bardziej powszechnego użytku.

exspace_Barcelona Chair_Saarinen Side Table_Cecilia Chair

Barcelona Chair, Saarinen Side Table, Cecilia Chair, wszystkie zdjęcia materiały prasowe Aqina

exspace_Wassily Chairs

Wassily Chairs

exspace_MR Chair with Florence Knoll Table

MR Chair, Florence Knoll Table

exspace_Jehs and Laub Lounge Chair_Saarinen Side Table

Jehs and Laub Lounge Chair, Saarinen Side Table

Większość marek, jakie dystrybuuje Aqina ma długą tradycję. Jedną z nich jest Moroso, które już od 1952 roku produkuje sofy i siedzenia we współpracy z najbardziej utalentowanymi projektantami na świecie. Obecnie na czele firmy stoi drugie pokolenie rodziny Moroso. Ich sposób myślenia zawsze był dalekowzroczny i śmiały, co pozwoliło im stworzyć udany mariaż wzornictwa przemysłowego, sztuki współczesnej, mody, rzemiosła i techniki.

exspace_Moroso-Take-a-Line-For-a-Walk

Moroso Take a Line For a Walk

exspace_Propeller Conference Table with Peanut Base and Saarinen Executive Chair

Propeller Conference Table with Peanut Base, Saarinen Executive Chair

exspace_Wilkhahn_Metrik

Wilkhahn Metrik

exspace_Wilkhahn_Metrik

Wilkhahn Metrik

Poza meblami, Aqina oferuje także wykładziny amerykańskiej firmy Milliken, która na rynku funkcjonuje od 1865 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu i unikalnych rozwiązań podłogowych. Dzięki wiedzy fachowców produkty są projektowane z najwyższą estetyką i funkcjonalnością. Milliken stawia na zrównoważony rozwój. Już w 1900 roku firma opracowała wewnętrzną politykę recyklingu, a dwanaście lat później zaczęła inwestować w energię odnawialną. Teraz wykorzystuje do produkcji na przykład przetworzone plastikowe butelki.

exspace_Milliken

Milliken

exspace_Milliken-ARCTIC

Milliken ARCTIC Survey

exspace_Milliken-Arctic-Survey

Milliken ARCTIC Survey

exspace_Milliken_Per-Contra

Milliken Per Contra

Sztuka urządzania przestrzeni biurowej

Lokalizacja salonu przy Alei Armii Ludowej 26 w Warszawie nie jest przypadkowa. W biurowcu Focus wiele sąsiednich firm zostało urządzonych właśnie z wykorzystaniem produktów dostępnych

w mieszczącym się na parterze salonie. Co ciekawe jedną z tych instytucji jest znajdująca się w tym samym budynku Ambasada Królestwa Norwegii. Aqina oferuje bowiem meble luksusowych marek, które w niebanalny sposób wypełnią powierzchnie komercyjne, takie jak biura, restauracje, czy hotele. Wśród najważniejszych realizacji, jakie firma ma w swoim dorobku, wymienić można choćby biura firm: Coca Cola, City Bank Handlowy, Coty, Deutsche Bank, EY, Microsoft, Ricoh, czy Wyborowa. Koneserom dobrego designu Aqina proponuje także klasyki designu, które mogą swobodnie zająć miejsce w przestrzeni domowej.

Przywiązanie do oryginału  

Aqina stanowczo sprzeciwia się tworzeniu produktów będących choćby „inspiracją” słynnego wzornictwa. W związku z tym firma nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem #loveOriginal, które działa na rzecz poszanowania praw autorskich. Ponadto firma wsparła wystawę Bauhaus – laboratorium modernizmu w poznańskiej Arena Design, której kuratorem było właśnie #loveOriginal. 

exspace_loveOriginal_Bauhaus

"Bauhaus – laboratorium modernizmu" Arena Design 2019 #loveOriginal

Więcej: http://www.aqina.eu/ wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.