Reklama

wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
15 lipca 2019
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Przytul Polskę - zapraszamy do rozmowy o ważnych sprawach

“Przytul Polskę” to wystawa dla rodzin, która w przyjazny i radosny sposób podejmuje zagadnienia polskości, obywatelstwa czy wspólnoty, jaką tworzymy. Poprzez kreatywne działania i zadania uczestnicy zapraszani są do rozmowy o ważnych sprawach a wszyscy chętni mogą przytulać kolorowe poduchy w kształcie Polski o różnych twarzach. Wystawa pojawi się w Gdańsku (11.07-31.08.2019), Katowicach (05.09-06.10.2019) i Warszawie (07.11-08.12.2019).

Kuratorki wystawy, kolektyw Mamy Projekt w składzie: Pola Amber, Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska podjęły próbę spojrzenia na Polskę z perspektywy rodziny “Polskość, kultura, język, postawa obywatelska - to sprawy, o których nie zawsze łatwo jest rozmawiać z dorosłymi, a co dopiero z dziećmi, dlatego skupiamy się na stworzeniu takiej przestrzeni, w której rodziny podczas wspólnej zabawy będą mogły zastanowić się nad tym tematem. Wystawa nie daje odpowiedzi ale zachęca każdego do poszukiwania własnych odpowiedzi na ważne pytania”- mówią autorki.

exhibitors_from_poland_exspace

Wystawa podejmuje różne zagadnienia w sposób przyjazny dzieciom, zachęcający do aktywności i kreatywności. Centralnym punktem wystawy jest miejsce pełne poduch-przytulanek w kształcie Polski. Zwiedzający mogą też proponować własne zasady, jakie powinny panować w kraju albo zastanawiać się nad tym, czym jest patriotyzm przy gigantycznej książce “Kto ty jesteś?” czy posłuchać jednego z polonezów Chopina. “Chcemy rozmawiać z dziećmi o Polsce bez zadęcia, za to z sympatią i poczuciem humoru” - deklarują Mamy Projekt i tworząc wystawę przymrużyły oko: deszcz pierogów w dziale “Kuchnia Polska”, możliwość przebrania się w okulary w kształcie buraczków w “Kąciku Kibica” czy gra w klasy z językowymi łamańcami wywołują uśmiech na twarzach dorosłych i maluchów. Rodziny mogą też odpocząć w leśnej strefie PrzytuLas. Piękne ilustracje Patriciji Bliuj-Stodulskiej oraz ciekawa aranżacja przestrzeni autorstwa studia projektowego Bro.Kat sprawiają, że goście czują się na wystawie miło i bezpiecznie. 

exspace_przytul_polske

„Przytul Polskę” to wystawa przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, która pokazuje nasz kraj – jego symbole, historyczne postaci i przyrodę. Lasy zajmują niemal jedną trzecią powierzchni Polski, a nad prawie 80% z nich pieczę sprawują Lasy Państwowe. Gdy zwiedzając nasz kraj, wstąpimy do lasu, prawie za każdym razem odwiedzamy las państwowy. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma wobec lasu inne oczekiwania. Dlatego działania Lasów Państwowych mają na celu pogodzenie trzech funkcji lasu – przyrodniczej, gospodarczej i społecznej, tak by każdy w lesie znalazł to, czego mu w danej chwili potrzeba, a las jako całość trwał wraz ze swoim bogactwem przyrodniczym i łagodził skutki zmian klimatycznych. Mamy nadzieję, że zwiedzający wystawę dzięki jej przystępnej formie, podczas zabawy poznają i zapamiętają te trzy funkcje lasu. 

exspace-przytul-polske 

Wystawa “Przytul Polskę”, Hevelianum, Wozownia Artyleryjska Gdańsk, wszystkie zdjęcia materiały prasowe Hevelianum

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske 

exspace-przytul-polske

 

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

Gdzie i kiedy:

Hevelianum Wozownia Artyleryjska, ul. Gradowa 6, Gdańsk, 11. lipca -31. sierpnia 2019

Otwarte codziennie, oprócz poniedziałków, w godzinach 10.00-18.00

Wstęp bezpłatny

Grupy mogą zwiedzać wystawę z animatorem, link do zapisów dla grup powyżej 10 osób:https://forms.gle/DV2pstUC12Qn5Xh69

INFO 

Kuratorki: Mamy Projekt (Pola Amber, Joanna Studzińska, Małgosia Żmijska)

Koncepcja architektoniczna: Pracownia Tym_czasem i Pracownia bro.Kat

Produkcja: Agata Bisping

Ilustracje: Patricija Bliuj-Stodulska

Mecenas wystawy: PKN Orlen

Partnerzy: Lasy Państwowe, Hevelianum, Miasto Katowice, Centrum Praskie Koneser 

Więcej informacji na www.przytulpolske.pl oraz na fanpage’u projektu.
wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.