wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA
07 sierpnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> WYDARZENIA

Pracownia Bro.Kat i Mamy Projekt przytulają Polskę w Gdańsku

W te wakacje Polskę można przytulić w Hevelianum. “Przytul Polskę” to wystawa dla rodzin, która w przyjazny i radosny sposób podejmuje zagadnienia polskości, obywatelstwa czy wspólnoty, jaką tworzymy. Poprzez kreatywne działania i zadania uczestnicy zapraszani są do rozmowy o ważnych sprawach a wszyscy chętni mogą przytulać kolorowe poduchy w kształcie Polski o różnych twarzach. 

Wystawa prezentowana jest w Hevelianum w dniach 11.07-31.08.2019, po czym powędruje dalej, do Katowic i do Warszawy. 

exhibitors_from_poland_exspaceKuratorki wystawy, kolektyw Mamy Projekt w składzie: Pola Amber, Joanna Studzińska i Małgosia Żmijska podjęły próbę spojrzenia na Polskę z perspektywy rodziny “Polskość, kultura, język, postawa obywatelska - to sprawy, o których nie zawsze łatwo jest rozmawiać z dorosłymi, a co dopiero z dziećmi, dlatego skupiamy się na stworzeniu takiej przestrzeni, w której rodziny podczas wspólnej zabawy będą mogły zastanowić się nad tym tematem. Wystawa nie daje odpowiedzi ale zachęca każdego do poszukiwania własnych odpowiedzi na ważne pytania”- mówią autorki. 

exspace-przytul-polske

Wystawa “Przytul Polskę”, Hevelianum, Wozownia Artyleryjska Gdańsk, wszystkie zdjęcia materiały prasowe Hevelianum

Wystawa podejmuje różne zagadnienia w sposób przyjazny dzieciom, zachęcający do aktywności i kreatywności. Centralnym punktem wystawy jest miejsce pełne poduch-przytulanek w kształcie Polski. Zwiedzający mogą też proponować własne zasady, jakie powinny panować w kraju albo zastanawiać się nad tym, czym jest patriotyzm przy gigantycznej książce “Kto ty jesteś?” czy posłuchać jednego z polonezów Chopina. “Chcemy rozmawiać z dziećmi o Polsce bez zadęcia, za to z sympatią i poczuciem humoru” - deklarują Mamy Projekt i tworząc wystawę przymrużyły oko: deszcz pierogów w dziale “Kuchnia Polska”, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z ogromną piłką do siatkówki w “Kąciku Kibica” czy gra w klasy z językowymi łamańcami wywołują uśmiech na twarzach dorosłych i maluchów. Rodziny mogą też odpocząć w leśnej strefie PrzytuLas. Piękne ilustracje Patriciji Bliuj-Stodulskiej oraz ciekawa aranżacja przestrzeni autorstwa studia projektowego Bro.Kat sprawiają, że goście czują się na wystawie miło i bezpiecznie.

exspace_przytul_polske 

Wystawa będzie gościć w Hevelianum do końca sierpnia. Jest to niepowtarzalna okazja, aby w atmosferze fantastycznej, wakacyjnej zabawy przybliżyć naszym dzieciom tak ważny temat jakim jest ojczyzna. Warto również pamiętać, że patron Hevelianum – Jan Heweliusz, wśród wielu aktywności którymi się zajmował, był również miejskim rajcą i patriotyzm był dla niego ogromną wartością. Idąc śladem naszego patrona, pragniemy stwarzać przestrzeń do rozmowy na ten temat, zaczynając już od najmłodszego pokolenia – podkreśla Monika Mikołajczyk, p.o. kierownika Działu Projektów Kulturalnych w Hevelianum. 

Zapraszamy na wystawę Przytul Polskę po to, by wspólnie z dziećmi móc spojrzeć na Polskę na nowo, porozmawiać i zastanowić się, co w niej lubimy i co możemy zrobić, żeby wszystkim nam żyło się tu dobrze. 

exspace-Pracownia-Bro.Kat-Mamy-Projekt_przytulaj_Polske

exspace-przytul-polske 

exspace_przytul_polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

 

exspace-przytul-polskeexspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

exspace-przytul-polske

Gdzie i kiedy:

Hevelianum, Wozownia Artyleryjska, ul. Gradowa 6, Gdańsk, 11. lipca -31. sierpnia 2019

Otwarte codziennie, oprócz poniedziałków, w godzinach 10.00-18.00

Wstęp bezpłatny

Grupy mogą zwiedzać wystawę z animatorem, link do zapisów dla grup powyżej 10 osób: https://forms.gle/DV2pstUC12Qn5Xh69

INFO 

Kuratorki: Mamy Projekt (Pola Amber, Joanna Studzińska, Małgosia Żmijska)

Koncepcja architektoniczna: Pracownia Tym_czasem i Pracownia bro.Kat

Produkcja: Agata Bisping

Ilustracje: Patricija Bliuj-Stodulska

Mecenas wystawy: PKN Orlen

Partnerzy: Lasy Państwowe, Hevelianum, Miasto Katowice, Centrum Praskie Koneser 

Więcej informacji na www.przytulpolske.pl oraz na fanpage’u projektu.
wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.