wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
21 sierpnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

TOFU Studio ponownie z RED DOT AWARD!

Gdańskie TOFU Studio zostało ponownie docenione w konkursie RED DOT Award: Brands & Communication Design i po raz drugi otrzymało tę prestiżową nagrodę. Nagrodzonym przez międzynarodowe Jury projektem został kalendarz wieloplanszowy przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku.

exspace-red-dot-tofu

exhibitors_from_poland_exspace

exspace-red-dot-tofu

wszystkie zdjęcia materiały prasowe TOFU Studio

Jurorzy w tegorocznej edycji RED DOT Award: Brands & Communication Design nagrodzili projekty wyróżniające się kreatywnością oraz wysoką jakością projektową. W ciągu kilku dni w Essen 25 ekspertów zapoznało się, omówiło i oceniło w sumie 8697 zgłoszeń konkursowych z 54 krajów świata, aby ostatecznie wybrać najlepsze z nich. Jurorzy podjęli decyzję wspólnie po wielu krytycznych debatach i wybrali wyłącznie najlepsze prace. Tylko 8,9% prac zgłoszonych do konkursu zdobyło to prestiżowe wyróżnienie. - Zdobycie RED DOT nie jest łatwym zadaniem. Nasi eksperci są bardzo krytyczni i bardzo dokładnie sprawdzają wszystkie zgłoszenia w oparciu o ścisłe kryteria, zanim podejmą decyzję dotyczącą wyróżnienia - wyjaśnia profesor dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny nagrody RED DOT Award. 

Projektem TOFU Studio, który zyskał aprobatę Jury został kalendarz przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku w ramach prowadzonych działań związanych z promocją XV wiecznego tryptyku "Sąd Ostateczny" autorstwa Hansa Memlinga. Przygotowana publikacja przybliża historię obrazu od powstania, po czasy współczesne. Każda z kart poświęcona jest konkretnemu wydarzeniu z historii obrazu. Każda z ilustracji wzbogacona została opisem przybliżającym konkretny fakt historyczny. Kalendarz został oparty na dedykowanym wykrojniku oraz wzbogacony w produkcji metalicznym kolorem PANTONE oraz folią hotstamping. 

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

exspace-red-dot-tofu

Profesor dr Peter Zec dodaje: - Od około 65 lat nagroda RED DOT jako jeden z największych na świecie konkursów projektowych stanowi platformę dla projektantów, agencji i firm do oceny jakości projektowania. Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim laureatom. Ich wyróżnienie świadczy o przekonujących kwalifikacjach oraz podkreśla oferowaną i wysoką jakość usług. Każdy, kto odniesie sukces w tak silnej i międzynarodowej konkurencji, może być dumny z siebie i swoich osiągnięć – kończy. 

Uroczysta Gala RED DOT: Brands & Communication Design 2019 odbędzie się 1 listopada 2019 roku w Berlinie. 

To już druga nagroda dla TOFU Studio w tym konkursie. W roku 2017 nagrodzoną przez międzynarodowe Jury pracą został kalendarz wieloplanszowy: „ROBOTY” przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji „KRWINKA” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi.

O RED DOT: 

RED DOT to jeden z największych na świecie konkursów projektowych. Nagroda przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum w Nadrenii Północnej - Westfalii w Essen, w Niemczech jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i komunikacji z kilkoma tysiącami zgłoszeń każdego roku i Jury złożonym z uznanych ekspertów. Często nazywana nawet „Oscarem Designu”. Nagrodzone projekty prezentowane są w RED DOT Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Aby w pełni i profesjonalnie ocenić różnorodność projektowania nagroda RED DOT Design Award została podzielona na trzy dyscypliny: RED DOT Award: Product Design, RED DOT Award: Brands & Communication Design i RED DOT Award: Design Concept. Od ponad 60 lat RED DOT jest renomowanym międzynarodowym znakiem podkreślającym wyjątkową jakość projektową. 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.red-dot.org  

Nagrodzony projekt:

https://www.behance.net/gallery/75247747/The-Last-Judgement-wall-calendar

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.