wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
27 września 2019
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Instalacja z 1152 odzyskanych rusztowań. Paul Cocksedge zachwyca na London Design Festival

Na największym deptaku w Londynie pojawiła się oryginalna instalacja w kształcie fali. Imponująca konstrukcja wykorzystuje drewno budowlane z recyklingu, a dokładnie deski ze starych rusztowań. 

Od 14 września do 11 października Finsbury Avenue Square został przekształcony w punkt orientacyjny podczas London Design Festival. Doceniony na arenie międzynarodowej, londyński projektant Paul Cocksedge przejął przestrzeń dzięki przepięknej instalacji „Please Be Seated”, która tworzy falę siedzeń zapewniającą niekończące się interaktywne chwile. 

exhibitors_from_poland_exspace

Imponująca skala projektu jest odpowiedzą na zmieniający się rytm dzielnicy Broadgate, zapewniając naturalny ruch na tym największym deptaku w Londynie. Przy tworzeniu Please be Seated Paul Cocksedge Studio współpracowało z uznaną firmą wnętrzarską White & White London  z Essex, British LandBroadgate i Arup.

Konstrukcja wykonana jest z 1152 odzyskanych rusztowań. Każde z nich zostało strugane, szlifowane i cięte, aby stać się częścią serii wielkich zakrętów i koncentrycznych kół. Dzieło znajduje się w sercu londyńskiej dzielnicy Broadgate - różnorodnego centrum łączącego innowacje i finanse - i jest jak dotąd najbardziej ambitną z realizacji British Land.

Please-Be-Seated-Paul Cocksedge_london-design-festival-exspace

wszystkie zdjęcia Mark Cocksedge

Please-Be-Seated-Paul Cocksedge_london-design-festival-exspace

Każdy aspekt instalacji jest dostosowany do środowiska i funkcji, którą pełni” - mówi Paul Cocksedge, współzałożyciel Paul Cocksedge Studio. „Fale unoszą się, aby stworzyć oparcia i miejsca do siedzenia, a także przestrzeń, w której ludzie mogą chodzić lub zatrzymać się i znaleźć cień. Obiekt łączy rzemiosło z rozwiązaniem projektowym. Zajmuje powierzchnie kwadratowego placu bez blokowania go.”

Z kolei Chris Grigg, dyrektor naczelny British Land, powiedział: „Projektowanie jest integralną częścią wszystkiego, co robimy w British Land, dlatego z przyjemnością kontynuujemy naszą współpracę z London Design Festival już czwarty rok z rzędu. Jesteśmy przekonani, że dobry design ma moc tworzenia miejsc, w których ludzie chcą być i gdzie ludzie chcą spędzać czas.”

Please-Be-Seated-Paul Cocksedge_london-design-festival-exspace

Please-Be-Seated-Paul Cocksedge_london-design-festival-exspace

Paule Cocksedge i Please Be Seated

Please-Be-Seated-Paul Cocksedge_london-design-festival-exspace

Paule Cocksedge i Please Be Seated

------------

Paul Cocksedge Studio zostało założone w 2004 roku przez Paula Cocksedge i Joannę Pinho. Dzięki silnemu i oddanemu zespołowi współpracowników Studio zyskało uznanie na szczeblu krajowym i międzynarodowym za swój oryginalny i innowacyjny design, wsparty badaniami nad granicami technologii, materiałów i procesów produkcyjnych. http://www.paulcocksedgestudio.com/ 

London Design Festival to coroczna impreza promująca Londyn jako stolicę projektową świata. Przez 9 dni w roku prezentuje się tutaj cały wzorniczy świat. Ostatnia edycja Festiwalu odbyła się w dniach 12-20 września 2019 roku. https://www.londondesignfestival.com/ 

Please Be Seated
Broadgate, Finsbury Avenue Square, London, 2019
Paul Cocksedge Studio

Obsługiwane przez British Land
Prowadzone przez Broadgate
Wsparcie Arup i White & White London
Photography: Mark Cocksedge

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.