wszystkie artykuły z działu >> FIRMY
29 października 2019
wszystkie artykuły z działu >> FIRMY

Z myślą o pozytywnych doświadczeniach zakupowych. Stoiska Barlinek w salonach Komfort

hanczarstudio projektując nowe stoiska ekspozycyjne dla Barlinek S.A. wykorzystało rozwiązania sprawdzone wcześniej na projektowanych przez siebie stoiskach targowych tej firmy. Podkreślenie naturalnego charakteru deski barlineckiej oraz rozwiązania ułatwiające podjęcie decyzji przy zakupie mają zbudować pozytywny wizerunek marki i doświadczenie konsumenckie.

Zadaniem, które otrzymali projektanci, było stworzenie layoutu stoisk ekspozycyjnych znanego producenta warstwowej deski podłogowej do salonów sieci Komfort i późniejsza adaptacja tych założeń do lokalizacji w Warszawie oraz Poznaniu. Tu warto wspomnieć, że sama sieć Komfort jest obecnie w procesie transformacji ze sklepów z dywanami, wykładzinami podłogowymi i panelami w sklepy oferujące kompleksowe rozwiązania z zakresu wykończenia i aranżacji wnętrz – płytki, podłogi, wykładziny, dywany, ceramika, armatura, kuchnie – a to wszystko wraz z szeroko pojętymi usługami projektowania i montażu. Nowe lokalizacje i obiekty, a także nowe standardy ekspozycyjne popularnej sieci zdopingowały Barlinek do stworzenia nowego konceptu ekspozycji przy współpracy z hanczarstudio.

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

wszystkie zdjęcia Meluzyna Studio

Zanurzenie w naturze

Najważniejsze było zakomunikowanie kluczowego elementu DNA marki Barlinek – Natury. Stąd informacje o „lesie” klientów marki (akcji sadzenia drzew w zamian za zakupione produkty) oraz o jej innych proekologicznych inicjatywach – wspieraniu ochrony dębu Bartek czy sokołów wędrownych. Inne komunikowane na ekspozycji informacje to technologia deski warstwowej (przedstawiona na czytelnym wykresie) oraz korzyści płynące z jej zastosowania we wnętrzach. Harmonizuje z tym wszystkim główny użyty materiał – drewno, a w zasadzie deska barlinecka. Jednolite deski ułożone w cegiełkę pokrywają podłogę, na ścianie zaś mamy klasyczną jodełkę – za to w formie patchworku z wszystkich dostępnych w ofercie Barlinka rodzajów desek. Do tego dochodzą ekspozytory z dużymi próbkami desek. Klient wchodząc na ekspozycję jest więc całkowicie „zanurzony” w produkcie – jego doświadczenie ma być przekonujące i zachęcające do zakupu.

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

exhibitors_from_poland_exspace

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

Pokonać obiekcje

Skoro mowa o doświadczeniu klienta warto wspomnieć o dwóch bardzo istotnych elementach. Pierwszy to okrągły drewniany stół w centrum ekspozycji. Z pozoru wygląda po prostu jak dopasowany do estetyki całego stoiska mebel, jednak jego zadanie jest znacznie poważniejsze niż bycie tylko miejscem do demonstrowania katalogów i próbek. Z badań przeprowadzonych przez projektantów wyszło, że klienci sceptycznie podchodzą do kwestii stosowania deski warstwowej wraz z ogrzewaniem podłogowym – jednak do czasu, gdy zetkną się z takim rozwiązaniem osobiście i przekonają się o jego skuteczności. Dlatego blat stołu kryje w sobie matę grzewczą pokrytą deską barlinecką, co pozwala zademonstrować klientom efekt takiego połączenia. Inny element wpływający na pozytywne doświadczenia konsumenckie to użyte wzdłuż jednej ze ścian oświetlenie liniowe, które służy do doświetlenia i porównywania wybranych przez klientów próbek materiału.

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace


Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

Sprawdzone na targach

W bojowych warunkach targowych stoisk Warszawy, Monachium i Szanghaju zostało też sprawdzone oświetlenie ekspozycji: łączące punktowe reflektorki na szynie i świetlówki o odpowiedniej barwie światła, umieszczone nad ekspozytorami. Uwagę klientów Komfortu przyciągają dwa lightboxy z fragmentami aktualnych zdjęć wizerunkowych Barlinka oraz telewizor na którym wyświetlane są filmowe materiały promocyjne. Te nośniki obrazu wzmacniają też fizyczną ekspozycję produktu, bo po prostu pokazują go w jeszcze innej formie.

Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

INFO

autorzy projektu: Szymon Hanczar, Przemysław Słowik / hanczarstudio

powierzchnia: 37m2

inwestor: Barlinek S.A.

foto: Meluzyna Studio

rok: 2019

 Barlinek-hanczarstudio-komfort-exspace

hanczarstudio – multidyscyplinarne biuro projektowe z siedzibą we Wrocławiu z powodzeniem eksplorujące różne obszary dziedzin projektowych takich jak architektura wnętrz, stoiska targowe, wystawy, czy wzornictwo przemysłowe.

+ Barlinek S.A.

   

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.