Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
04 listopada 2019
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Velvet Revolution - TON na Designblok. Jak z filmów Davida Lyncha!

Odwołanie do znaczenia wolności przyniosło nagrodę dla 

TON na tegoroczny Designblok 2019 w Pradze przygotował wystawę na cześć Aksamitnej Rewolucji i 30 lat wolnej twórczości - Velvet Revolution

Minimalistyczna ekspozycja, przypominająca sceny z filmów Davida Lyncha, wciągała zwiedzających, a aksamitna przestrzeń została nagrodzona najlepszą instalacją festiwalu.

Czerwony aksamit, symbolicznie służący jako materiał rewolucji, przysłowiowo rządził na tegorocznej wystawie TON podczas Designblok w Pradze.

Przestrzeń zmieniała się organicznie w czasie trwania wystawy, w zależności od tego, kto ją odwiedzał i z jaką intencją. Każdy, mógł zostawić swoją symbolikę, nieusuwalny, kreatywny znak na czerwonych ścianach instalacji.

Czerwony aksamit był również ozdobą tegorocznej nowości TON fotela GINGER, a ściany zachęcały gości do pisania wiadomości, rysowania, robienia zdjęć.

Zaprojektowany przez studio Yonoh, kompaktowy fotel Ginger łączy organiczne linie z lekką, aktualną stylistyką i komfortem siedzenia. Obły kształt leczniczych korzeni imbiru, był inspiracją dla studia Yonoh. Powstał pełnotapicerowany fotel oparty na wytrzymałej podstawie, wyglądający lekko i nowocześnie. Lekko wygięte nogi nawiązują do tradycyjnych wartości marki TON. Oparcie wraz z podłokietnikami wykonane jest z jednego elementu drewna gięto-klejonego, okrytego wysokiej jakości materiałem tapicerskim, tworząc kompaktową całość. Dzięki tym cechom fotel Ginger jest bardzo wygodny zachowując niską wagę.

TON-designblok-2019-exspace  exhibitors_from_poland_exspace

TON-designblok-2019-exspace

wszystkie zdjęcia materiały prasowe TON

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

TON-designblok-2019-exspace

Miło nam również poinformować o kolejnym sukcesie. Stoisko TON zaprezentowane w dniach 3-6 października na czwarta edycji biznesowych targów wnętrz Warsaw Home 2019 w podwarszawskim Nadarzynie znalazło się wśród 100 finalistów 70 edycji StandOUT. Warsaw Home 2019. Zapraszamy do zagłosowania na swoich ulubionych nominowanych! Link: http://exspace.pl/contests/show/176 

TON-Standout-warsaw-home-exspace

O TON

Historia

Przesycony parą element bukowego drewna wkładamy do formy, zabezpieczamy stalowym kołnierzem, suszymy, kompletujemy. Meble gięte produkujemy tą technologią  w mieście Bystrice pod Hostynem od 1861 roku, kiedy  ich produkcję rozpoczął tu Michał Thonet. Po wielu  zmianach nazwy i struktur właścicielskich, od 1953 roku sygnujemy nasze produkty marką TON, która jest niezależną i prawdziwie czeską firmą.

Idea

Misją firmy TON jest łączenie unikalnej technologii wykorzystującej pracę ręczną, z pomysłami czeskich i zagranicznych projektantów. Chcemy kontynuować rozwój tradycyjnego rzemiosła, aby  było nie tylko nawiązaniem do legendarnego modelu Nr 14, ale również zachwycało następne pokolenia.

Teraźniejszość

Nasze produkty wysyłamy do ponad 60 krajów na świecie. Realizujemy zamówienia od jednej sztuki do wnętrz domowych, po setki  krzeseł do hoteli, restauracji, kawiarni, jadalni, kościołów czy domów spokojnej starości. Zdobyliśmy szereg prestiżowych  nagród, między innymi: Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award,  Czech Grand Design.

+ TON

zdjęcia: materiały prasowe TON

  

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.