Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
28 października 2019
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

“Please swipe” - FLÖTOTTO x Meiré und Meiré na Orgatec 2018

Meiré und Meiré zaprezentowało Flötotto na Orgatec 2018 z architekturą, która była uderzająca i przyciągała wzrok. Zaprojektowane - jako trzy strefy w trzech kolorach - stoisko targowe wywołało skojarzenia z podzielonym ekranem z opcją przesuwania.

Flötotto, niemiecką manufakturę założył w 1906 roku w Gütersloh (NRD) Heinrich Flötotto. Profil produkcyjny Flötotto to meble szkolne tworzone z wykorzystaniem sklejki.

Meiré und Meiré od 30 lat pracuje dla niemieckich i międzynarodowych marek i firm na styku kultury i designu.

Flötotto na Orgatec wystawił serię PRO marki i system półek 355 „ton-sur-ton” i podkreślił klasykę, taką jak krzesło PRO, które otrzymało współczesną aktualizację.

Głównym celem było zaprezentowanie produktów Flötotto jako ponadczasowych klasyków, którymi bez wątpienia są, a jednocześnie móc pokazać: To jest nowe.

Mike Meiré: „Naturalne odcienie i skóra spotykają się z żółcią siarkową, dzięki czemu połączenie przemysłu i rzemiosła jest namacalne”.

Oragtec-FLOETOTTO-exspace

 wszystkie zdjęcia: materiały prasowe Meiré und Meiré

Oragtec-FLOETOTTO-exspace

  exhibitors_from_poland_exspace

Oragtec-FLOETOTTO-exspace

Oragtec-FLOETOTTO-exspace

Oragtec-FLOETOTTO-exspace

Oragtec-FLOETOTTO-exspace

Projekt został nominowany do nagrody FRAME AWARD ORGATEC 2018 w kategorii „NAJLEPSZE WYKORZYSTANIE KOLORU”. 

Koncepcja i architektura: Meiré und Meiré

Dyrektor artystyczny: Mike Meiré 

Zdjęcia: materiały prasowe Meiré und Meiré

_______________

Meiré und Meiré
Neo Noto 
Marc Meiré

Meiré und Meiré od 30 lat pracuje dla niemieckich i międzynarodowych marek i firm na styku kultury i designu. Ponad 100 pracowników w Kolonii opracowuje nośniki znaków dla komunikacji analogowej i cyfrowej. Jako dyrektor artystyczny Mike Meiré stworzyl wizerunek wielu ważnym czasopismom.

Neo Noto tworzy, produkuje i publikuje projekty artystyczne i kulturalne. Neo Noto działa zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu swoich klientów. Najważniejsze projekty redakcyjne Mike Meiré obejmują: wielokrotnie nagradzany magazyn eins, magazyn architektoniczny ARCH+, przeprojektowanie Neue Zürcher Zeitung (NZZ), magazyn kultury współczesnej 032c, a także GARAGE międzynarodowy magazyn poświęcony sztuce i modzie założony przez Dashe Zhukovą.

Marc Meiré zarządza pionami strategii i doradztwa Meiré und Meiré, a także operacyjnymi procesami biznesowymi. Obejmują one rozwój klienta, a także doradztwo, konsultacje i kwalifikacje kierownictwa firmy w obszarach projektowania redakcyjnego, projektów kulturalnych, public relations, kodowania marek i architektury.

+ Meiré und Meiré 

Flötotto

Niemiecką manufakturę założył w 1906 roku w Gütersloh (NRD) Heinrich Flötotto. Podobnie, jak w historii Michaela Thoneta popyt szybko prześcignął zdolności produkcyjne pierwszego zakładu, a dobra koniunktura stała się początkiem długoletniego rodzinnego biznesu. Zgodnie z informacją ze strony producenta od 1946 roku firmę przejęli synowie Heinricha: Fritz i Franz. To oni kształtowali profil produkcyjny firmy po drugiej wojnie światowej kierując ciężar produkcji między innymi na meble szkolne tworzone z wykorzystaniem sklejki. Podobnie jak w przypadku produktów VS czy Casala czas powojenny okazał się złotym okresem branż związanych ze szkołą.

+ Flötotto

  

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.