wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
16 października 2019
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

#CDHxGeronimo. Eksplozja koloru i kreatywności w raju designu

Tymczasowość kontra ponadczasowość. Natura kontra projektowanie. Czarująca, pochłaniająca, kapryśna „CDH x Geronimo” to wciągająca instalacja świetlna powstała w wyniku współpracy niestandardowego twórcy oświetlenia Cameron Design House, a artystą balonu Jihan Zencirli aka Geronimo. 

W ramach London Design Festival 2018 Cameron Design House połączył siły z artystką balonową z Los Angeles Geronimo, aby stworzyć unikalną i wciągającą instalację świetlną w sercu Shoreditch.

Imponująca instalacja, pasująca do niebiańskiego designu London Design Festival, połączyła charakterystyczną estetykę Cameron Design House równoważącą współczesne linie i nastrojowe oświetlenie z innowacyjnym kunsztem rzeźb balonowych Geronimo, przepełnionych kolorem. Badając kontrastujące tematy: Tymczasowość kontra Ponadczasowość. Natura kontra Projektowanie, współpraca multisensoryczna zapewniła wciągające wrażenia wizualne na temat związku światła, lateksu i luksusu.

Podczas czterodniowej imprezy Londyn i L.A. zderzały się w meczu kreatywności: wyjątkowy żyrandol Helmi od Cameron Design House, obok indywidualnej rzeźby balonu Geronimo, zapewniając eksplozję koloru i kreatywności.

The Helmi chandelier by Cameron Design Cameron Design House exspace

Helmi Chandelier by Cameron Design House fot. @ London Design Festival 2018

Znany z łączenia globalnej społeczności projektantów, London Design Festival to idealne miejsce do współpracy z podobnie myślącymi artystami, aby stworzyć coś nowego i ekscytującego. Wspólny nacisk na prostotę i kunszt pokazany zarówno w naszym żyrandolu Helmi, jak i pracach Geronimo, zainspirował naturę naszej pierwszej wspólnej instalacji.”- Ian Cameron, założyciel i dyrektor kreatywny Cameron Design House.

CDHxGeronimo-LDF-exspacewszystkie zdjęcia @ London Design Festival 2018

CDHxGeronimo-LDF-exspace

CDHxGeronimo-LDF-exspace

CDHxGeronimo-LDF-exspace

CDHxGeronimo-LDF-exspace

CDHxGeronimo-LDF-exspace exhibitors_from_poland_exspace

CDHxGeronimo-LDF-exspace

Ian Cameron & Geronimo-exspace

Geronimo & Ian Cameron 

Zdjęcia @ London Design Festival2018

  

London Design Festival

London Design Festival to coroczna impreza promująca Londyn jako stolicę projektową świata. Przez 9 dni w roku prezentuje się tutaj cały wzorniczy świat.

London Design Festival kolejna edycja: 12-20 września 2020

London Design Fair 

London Design Fair, zlokalizowane w kreatywnym sercu wschodniego Londynu, to czterodniowe wydarzenie towarzyszące London Design Festiwal. London Design Fair w roku 2018 zgromadziło 550 wystawców z 40 krajów, w tym; niezależni projektanci, uznane marki, międzynarodowe pawilony krajowe, konferencje i wystawy. London Design Festival 2018 odwiedziło ponad 29 000 osób,aby zobaczyć najświeższe trendy; meble, oświetlenie, tekstylia, materiały i instalacje koncepcyjne z całego świata. 

London Design Fair kolejna edycja: 17-20 września 2020

Jihan Zencirli aka Geronimo 

Jihan Zencirli, historycznie nazywana „Geronimo” lub założycielką popularnej sub-branży projektowania balonów znana jest ze swoich dużych publicznych instalacji artystycznych. Zencirli jest twórcą i właścicielem firm Geronimo Balloons i Fondazione Geronimo. Jej medium koncentruje się na instalacji, rzeźbie, technice cyfrowej i performance. Geronimo Studio w Los Angeles mieści się w byłym studiu mieszanym należącym do założyciela Memphis Group, Petera Shire'a.

+ Geronimo Balloons

Cameron Design House

Cameron Design House to, wielokrotnie nagradzana brytyjska firma, zajmująca się oświetleniem rzeźbiarskim na zamówienie z siedzibą w Londynie. Założony przez Iana Camerona w 2014 roku, Cameron Design House stał się synonimem unikalnego, współczesnego designu i wyrafinowanego kunsztu. Każdy kawałek jest zaprojektowany i wykonany ręcznie w warsztacie studyjnym w zielonej dzielnicy mieszkalnej St John's Wood.

Od 2014 roku Cameron Design House przekształcił się w uznaną na całym świecie pracownię projektową, której jakość i precyzja są nieodłącznym znakiem towarowym elementów oświetleniowych i obsługi klienta - od projektu do dostawy. Korzystając z organicznych i precyzyjnie zaprojektowanych elementów, tworzą niestandardowe instalacje funkcji, które są wykonywane ręcznie zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta, co pozwala na indywidualne dopasowanie, konfigurację i wykończenie.

Ian ma wspólną historię między Wielką Brytanią a Finlandią i połączył wpływy tętniącego życiem centrum Londynu i spokojnej skandynawskiej wsi w swoje rzeźby. Z dumą zaprojektowany i wykonany w Wielkiej Brytanii, łącząc brytyjską tradycję eksploracji dalekiego zasięgu możliwości wraz z nordycką przesłanką czystych linii i maksymalizacji lekkości, Cameron Design House stawia na formę i funkcjonalność, aby osiągnąć piękne, trwałe projekty.

+ Cameron Design House 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.