Reklama

wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
03 grudnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Analogowy kalendarz 2020. Kolekcjonerska gratka dla miłośników polskiego designu

Kalendarz na rok 2020 wydany przez Patyna.pl stworzyły dwie pełne pasji, kreatywne kobiety: Joanna Gębal i Beata Bochińska. Ich współpraca dała niezwykły efekt, który jest najlepszym komentarzem na temat jakości i historii polskiego wzornictwa okresu PRL-u.

Limitowaną serię kalendarza można zakupić już w przedsprzedaży na Patyna.pl

Kalendarz na ścianę jest przedmiotem rodem ze świata analogu. Właśnie dlatego portal Patyna.pl, zajmujący się sprzedażą vintage designu, zaprosił do jego stworzenia dwie wybite autorki: ilustratorkę i graficzkę Joannę Gębal oraz kolekcjonerkę, autorkę i historyczkę sztuki Beatę Bochińską. Kalendarz_patyna_exspace

 

Co może wyniknąć ze spotkania dwóch silnych, kreatywnych i wrażliwych kobiet, które zawodowo realizują z sukcesami swoje pasje? Reprezentują różne pokolenia, ale łączy je radość tworzenia i obie cenią design epoki mid-century-modern w wydaniu PRL.  Pierwsza to graficzka i ilustratorka, uznana i nagradzana. Publikuje w najlepszych magazynach, komentuje z wyczuciem i przenikliwością otaczającą nas rzeczywistość, a styl jej prac charakterystyczny i rozpoznawalny zyskał grono stałych odbiorców. Druga to znana kolekcjonerka i autorka bestsellera o polskim wzornictwie „Zacznij kochać dizajn”, zajmuje się na co dzień prognozowaniem trendów. Rozumie i zna przeszłość, a jednocześnie otwarta na nadchodzące zmiany potrafi je opisać i oswoić, byśmy czuli się z nimi bezpieczni w przyszłości.

Kalendarz wydany przez Patyna.pl to 12 nigdzie wcześniej niepublikowanych mini opowiadań i osobistych wspomnień Beaty Bochińskiej o ludziach i kultowych przedmiotach oraz 12 ilustracji Joanny Gębali, które w przyszłości mogą same stać się kolekcjonerskim rarytasem idealnie nadającym się, by zawisnąć na ścianach współczesnych domów.

Kalendarz_patyna_exspace

Kalendarz_patyna_exspace

exhibitors_from_poland_exspace 

Kalendarz_patyna_exspace

Kalendarz jest do nabycia na stronie: https://patyna.pl/produkt/patynowy_kalendarz/ 

---

Patyna

Patyna to pierwsza polska platforma sprzedażowa, stworzona z myślą o przedmiotach vintage, szczególnie polskim wzornictwie z epoki PRL. Jej celem jest popularyzowanie idei poszukiwań pięknych przedmiotów na rynku wtórnym oraz zachęcanie do odtwarzania ich pochodzenia. Serwis jest przeznaczony zarówno dla butików vintage, jak i okazjonalnych poszukiwaczy skarbów, którzy za jego pomocą mogą handlować starannie wyselekcjonowanymi perełkami ze swoich kolekcji.

+ Patyna.pl

Instagram:  @patynavintage

Facebook: https://www.facebook.com/patynavintage/

  

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.