Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
21 grudnia 2019
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Heimtextil 2020: to tutaj definiowana jest przyszłość tekstyliów

NEWS-EXSPACE

Heimtextil to barometr światowych trendów oraz punkt odniesienia dla branży tekstyliów. Kolejna 50. już edycja Heimtextil odbędzie w dniach 7–10 stycznia 2020 we Frankfurcie nad Menem. To największe na świecie targi tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów oraz targi, które otwierają sezon imprez w branży wystroju wnętrz na świecie.
 
Zmiany wśród wystawców Heimtextil w ostatnich latach wyraźnie wskazują, że choć rynek (nie tylko) niemiecki przechodzi obecnie trudny okres, a liczba producentów i sprzedawców detalicznych spada, targi Heimtextil ciągle zajmują czołową pozycję na świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej. Wśród ponad 3000 wystawców zaprezentuje się 38 firm z Polski. Wszystkie promowane są unikatowym serwisem online PL Catalog Exhibitors from Poland - cyfrową platformą, która wspiera polskich wystawców największych targów na świecie.

exhibitors-from-poland-heimtextil-2020

W ciągu ostatniej dekady liczba wystawców rosła z roku na rok: od 2469 (2010) do 3012 w edycji 2019. Do tego znaczącego wzrostu przyczynili się goście z zagranicy: w 2010 r. w Heimtextil wzięło udział 2125 firm spoza Niemiec. W styczniu 2019 r. liczba ta wzrosła do 2714 i od tego czasu stale rośnie. Odnotowano również zwiększenie liczby odwiedzających z zagranicy.* „Podobnie jak wcześniej, obserwujemy rosnące zainteresowanie naszymi targami w innych krajach Europy, a nawet poza jej granicami. Międzynarodowi producenci widzą w Heimtextil atrakcyjną platformę dla eksportu oraz wydarzenie inaugurujące trendy, podczas którego mogą zaprezentować swoje nowe produkty sezonowe już na początku roku” – mówi Olaf Schmidt, wiceprezes ds. tekstyliów i technologii tekstylnych w Messe Frankfurt. Na zbliżającym się Heimtextil 2020 organizatorzy po raz kolejny oczekują obecności 3000 wystawców, w tym wielu dużych graczy w branży i liderów rynku światowego. 

Największa gama produktów i unikalna prezentacja trendów

50. edycja Heimtextil, międzynarodowych targów tekstyliów dla gospodarstw domowych i obiektów komercyjnych ponownie będzie okazją do zapoznania się z największą na świecie ofertą produktów tekstylnych do wnętrz oraz unikalnej na skalę globalną prezentacji trendów. Podzielony na poszczególne obszary produktowe Heimtextil posiada całą gamę segmentów, w których jest liderem na arenie międzynarodowej.

W części „Wall Decoration” (Dekoracja ścian) Heimtextil prezentuje największy na świecie wybór tapet i pokryć ściennych. W sali 3.1 będzie można spotkać przedstawicieli takich międzynarodowych producentów jak GrandecoWallfashionGroup z Belgii i Eijffinger z Holandii. Spośród niemieckich firm obecne na targach będą Erismann, Komar, MarburgerTapetenfabrik i TapetenfabrikGebr. Rasch.
 
Sala 3.0 to również wiodąca globalna platforma: przestrzeń Trends Space oraz prezentacje wyrobów około 250 międzynarodowych projektantów tekstyliów.
Where_I_Belong_Heimtextil_Trends_20-21-exspace
 
Producenci maszyn do druku cyfrowego i przetwarzania tekstyliów będą prezentować swoje innowacyjne urządzenia w pobliżu, pod szyldem „Textile Technologies” (Technologie tekstylne). Wśród nich znajdziemy producentów drukarek cyfrowych: HP i Kornit z Niemiec oraz MS Printing Solutions z Włoch. Strefa maszyn, w szczególności tych do przetwarzania tekstyliów, na nadchodzącym Heimtextil zostanie rozszerzona i zyska nowych wystawców, w tym ZSK Stickmaschinen z Niemiec i producenta maszyn do szycia Joos z USA. Sąsiadująca z nią hala 4 z tkaninami wnętrzowymi i tapicerskimi także nie ma sobie równych na całym świecie. Nigdzie indziej wybór tkanin wnętrzowych i tapicerskich, skór i imitacji skóry nie jest tak szeroki, jak w segmencie „Decorative&FurnitureFabrics” (Tkaniny dekoracyjne i meblowe) na targach Heimtextil. W styczniu 2020 r. w tej strefie znajdzie się około 40 nowych wystawców, takich jak Dickson Constant z Francji (z marką Sunbrella), Leder Fiedler z Niemiec, Limonta i Maxpell z Włoch oraz Morgan Fabrics z USA.
 
Podczas targów zaprezentowane zostaną również rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz oraz specjalistyczne oferty wyposażenia obiektów komercyjnych, a projektanci wnętrz, architekci i eksperci ds. hotelarstwa będą mogli skorzystać z forum biznesowo-networkingowego w hali 4.2. 

Hale 8.0 i 9.0: wszystko dla projektantów wnętrz i międzynarodowych dostawców mebli

Hala 8.0 po raz kolejny stanie się pierwszym punktem kontaktu dla projektantów wnętrz i przedstawicieli międzynarodowego przemysłu meblowego. Zaprezentowane zostaną tu zasłony, tkaniny dekoracyjne, dywany, systemy ochrony przeciwsłonecznej i dekoracyjne, a także nowe kolekcje projektantów tkanin. N.V. Wind z Belgii i Style Library z Wielkiej Brytanii (z markami Zoffany, Harlequin, Anthology, Sanderson, Morris & Co, Scion, Clarke and Clarke oraz Studio G.) należą do najważniejszych wystawców w tej części targów. Obecni będą również liczni liderzy branży z Niemiec, tacy jak Alfred Apelt, Erfal, Gardisette, HECO Textilverlag, JAB Josef Anstoetz, Karl F. Buchheister, MHZ Hachtel, Neutex Home Deco, PauligTeppichweberei, RaschTextil, Saum &Viebahn oraz Stoeckel&Grimmler. 
 
Obszar „BeautifulLiving” (Piękne wnętrza) to marki własne oraz marki o ugruntowanej pozycji, zarówno międzynarodowe, jak i krajowe. W hali 9.0 kupujący znajdą modne produkty lifestyle’owe, takie jak poduszki dekoracyjne, koce i narzuty, bielizna stołowa i kuchenna, powlekane wykładziny stołowe, wycieraczki i inne akcesoria domowe. Bellavia Ricami i OneOff (z marką Busatti) z Włoch, Blyco z Holandii, Eskitex ze Szwajcarii, Hinterveld z RPA, SilkeborgUldspinderi z Danii i Tiseco z Belgii to tylko kilka marek spośród tych, które zaprezentują swoje nowe kolekcje domowe. Spośród marek niemieckich będą reprezentowane Auskin Europe, Deckenkunst Manufaktur Germany, Kracht, Magma Heimtex, Sander, SprügelHometex, Steinbeck, Sun Garden, Zoeppritz i wiele innych.

Hala 11.0: W kategorii lifestyle znów dużą rolę odgrywa sypialnia

W hali 11.0 zaprezentuje swoje innowacje tekstylne do sypialni około 140 firm, w tym fascynujące start-upy i wielu czołowych międzynarodowych graczy. Nowi wystawcy na Heimtextil to My Alpaca z Polski, Cinelli Piume e Piumini i Giuseppe Olmo z Włoch oraz Textile Machinery Association ze Szwecji. Oznacza to, że Heimtextil będzie również światowym liderem w segmencie wyposażenia sypialni.
 
W hali 12 będzie można obejrzeć stoiska wielu słynnych firm z branży odzieżowej i domowej. Wśród najciekawszych wystawców w tej sali będą z pewnością Christian Fischbacher, Schlossberg i Weseta Switzerland ze Szwajcarii. Inni to Essenza Home z Holandii, Vossen (z markami Bugatti i Esprit) z Austrii czy Lexington ze Szwecji.

Lista znanych marek obejmuje również renomowanych producentów z Niemiec. Swoje nowe kolekcje domowe przedstawią H. W. Schmänk (z markami Biberna i Tom Tailor), Cawö Textil (Joop, s. Oliver), Elegante (Joop), Ernst Feiler, Irisette (Freundin), Stöckel&Grimmler (Esprit i SchönerWohnen), Rhomtuft (Joop) i Estella.

Po raz pierwszy swoją nową bieliznę pościelową zaprezentuje również Mirabello Carrara z Włoch. Poziom 12.1. będzie funkcjonował jako platforma dla sektora marek własnych, a tym samym punkt kontaktowy dla dużych nabywców i przedstawicieli przemysłu. W szczególności silnie reprezentowani będą tu producenci portugalscy i tureccy.

Hale 6 i 10: Różnorodne produkty z Azji

W hali 6.1, nazwanej „Asian Excellence” (Azjatycka doskonałość) prezentować się będą azjatyccy producenci wysokiej klasy tekstyliów domowych z doświadczeniem eksportowym, wzbogacając w ten sposób targi. Oferowane są tutaj tkaniny meblowe i dekoracyjne, a także zasłony, tkaniny chroniące przed słońcem i dywany. Wśród wystawców w tej części są Akara, D Decor i G.M. Syntex. Inne przedsiębiorstwa włókiennicze z Azji będą prezentować swoje wyroby indywidualnie lub w pawilonach krajowych w salach na poziomach 6.0 i 6.2, pod nazwą „AsianSelection” (Sekcja azjatycka).

Jeśli chodzi o tekstylia domowe, odwiedzający halę 10 mogą spodziewać się szerokiej gamy produktów azjatyckich producentów do zastosowania w łazience, sypialni i jadalni.

Wybranych producentów z ich najwyższej klasy kolekcjami można znaleźć w hali 10.2, natomiast hale 10.0, 10.1 i 10.3 to pawilony krajowe i prezentacje indywidualne.

Zobaczcie imponujące prezentacje z Heimtextil 2019

ATHENEA_heimtextil-2019-exspace

ATHENEA wszystkie zdjęcia Exspace.pl

ALPACA COUTURE_heimtextil-2019-exspace

ALPACA COUTURE

BUGATTI_heimtextil-2019-exspace

BUGATTI

CAPKIN_heimtextil-2019-exspace

CAPKIN

CARPET_heimtextil-2019-exspace

CARPET

DECOCENTRUM_heimtextil-2019-exspace

DECOCENTRUM

ESTELLA_heimtextil-2019-exspace

ESTELLA

ONDESIGN_heimtextil-2019-exspace

ONDESIGN

LEOLORI_heimtextil-2019-exspace

LEOLORI

passamanetria_heimtextil-2019-exspace

Passamaneria

PT_heimtextil-2019-exspace

PT

SAFECO_heimtextil-2019-exspace

SAFECO

SAFECO_heimtextil-2019-exspace

SAFECO

SOLIVER_heimtextil-2019-exspace

s.OLIVER

SUMMER STYLE_heimtextil-2019-exspace

SUMMER STYLE

textum_heimtextil-2019-exspace

Textum

textum_heimtextil-2019-exspace

Textum

TRAUMINA_heimtextil-2019-exspace

TRAUMINA

TRAUMINA_heimtextil-2019-exspace

TRAUMINA

TRIMLAND_heimtextil-2019-exspace

TRIMLAND

VOSSEN_heimtextil-2019-exspace

VOSSEN

VOSSEN_heimtextil-2019-exspace

VOSSEN

VOSSEN_heimtextil-2019-exspace

VOSSEN

kt_heimtextil-2019-exspace

KT Exclusive

wall&Deco_heimtextil-2019-exspace

Wall&Deco

wall&Deco_heimtextil-2019-exspace

Wall&Deco

WENDRE_heimtextil-2019-exspace

WENDRE

ZIMMER+ROHDE_heimtextil-2019-exspace

ZIMMER+ROHDE

ZIMMER+ROHDE_heimtextil-2019-exspace

ZIMMER+ROHDE

ZIMMER+ROHDE_heimtextil-2019-exspace

ZIMMER+ROHDE

Fot. Exspace.pl

* Liczby wystawców i zwiedzających potwierdzone przez FKM

Inne artykuły z kategorii TARGI

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.