wszystkie artykuły z działu >> ART
25 stycznia 2020
wszystkie artykuły z działu >> ART

Wystawa Aleksandry Prusinowskiej w Centrum Praskim Koneser

NEWS-EXSPACE

Wystawa Aleksandry Prusinowskiej
Centrum Praskie Koneser, Warszawa

Sala Filtracja
Wernisaż: środa 29 stycznia, godz. 19:0
Wystawa: 29 stycznia - 2 lutego 2019

Galeria ToTuart ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę jednej z najbardziej uznanych polskich autorek grafik artystycznych – Aleksandry Prusinowskiej.

Aleksandra Prusinowska tworzy zarówno intrygujące grafiki, jak i niezwykłe obrazy olejne. Inspiracje do swoich prac znajduje w podróżach, obserwacjach społecznych, sprawnie mieszając odwołania do popkultury i klasyki europejskiej sztuki. Jej akty odzwierciedlają nowoczesne ujęcie kobiecości, pokazują kobietę z pogranicza świata jawy i snu. Aleksandra Prusinowska to jedna z najlepszych polskich autorek grafik artystycznych, operująca w swoich linorytach zaskakującą ilością barw, detali i złożonymi kompozycjami. Jest wielokrotną laureatką stypendiów i nagród, a jej prace są prezentowane na międzynarodowych wystawach takich jak Guanlan International Print Biennial w Chinach. Od 2010 roku jest asystentką w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na wystawie "Koneser w KONESERZE" będą prezentowane najnowsze prace artystki oraz dzieła z pracy doktorskiej „Koneser - kolekcjoner sztuki” - linoryty. Wszystkie wystawione w Galerii prace Aleksandry Prusinowskiej będzie można nabyć.

Zapraszamy w dniach 29 stycznia - 2 lutego 2020 roku do Sali Filtracja w Centrum Praskim Koneser w Warszawie - a 29 stycznia 2020 o godz. 19:00 na uroczysty wernisaż wystawy.

Wstęp wolny! 

Aleksandra Prusinowska_Koneser_exspace

__________________________

Aleksandra Prusinowska

Aleksandra Prusinowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w 2010 roku obroniła dyplom magisterski na wydziale malarstwa w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego oraz aneks z linorytu w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Osiem lat później uzyskała tytuł doktora na wydziale Grafiki, w którym obecnie pracuje jako asystentka w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna. Była wielokrotnie honorowana stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańsk, a w 2011 roku została wyróżniona stypendium przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatką wielu nagród, otrzymała m.in. Grand Prix w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch (2015) czy wyróżnienie w XII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego (2019).

Prace Prusinowskiej zostały pokazane na wielu polskich oraz zagranicznych wystawach indywidualnych i prezentacjach zbiorowych, m.in.: The 7th Guanlan International Print Biennal (Chiny, 2019), Triennale Grafiki Polskiej (Katowice, 2018), „49 Contemporary Artists” (Fundacja EAF, Berlin, 2017), 9th International Printmaking Biennial (Duro, Portugalia, 2017), „Idee graficznego myślenia” (Galeria Spokojna, Warszawa, 2017).

Tworzy zarówno świetne grafiki artystyczne, jak i ciekawe obrazy. Inspiracje do swoich prac czerpie przede wszystkim z wzorców pop-kultury, m.in. z reklam, komiksów czy filmów, ale także z odbytych podróży. W twórczości Prusinowskiej można również znaleźć odwołania do kontekstu wielu dzieł XIXwiecznych artystów, takich jak Wyspiański czy Chełmioński. Częstym motywem jej prac są kobieca sylwetka ukazana w nieco hiperrealistyczny sposób, otoczona kolorowymi dekoracjami, oraz kobieca tożsamość.

To, co niewątpliwie wyróżnia Prusinowską to złożoność tworzonych przez nią linorytów, które zaskakują ilością swoich barw. Kolor jest także charakterystycznym elementem malowanych przez nią obrazów. Artystka w intrygujący i sensualny sposób przedstawia nowoczesne ujęcie kobiecości, przyciągając tym samym odbiorców, którym trudno oderwać wzrok od prac. 

+ Aleksandra Prusinowska 

Aleksandra Prusinowska_Faxigen XL 150 mg_110x160_Olej na p+é+-tnie

Aleksandra Prusinowsk Faxigen XL 150 mg 110x160 Olej na płótnie, wszystkie zdjęcia materiały prasowe ToTuart

Aleksandra Prusinowska_LOVE_120x89 cm

Aleksandra Prusinowska LOVE 120x89 cm Olej na płótnie

Aleksandra_Prusinowska_Contemplation II_linocut_2017_II

Aleksandra Prusinowska Contemplation II linocut 2017

Aleksandra_Prusinowska_Linocut_95x145cm_2017_Modelki_mini

Aleksandra Prusinowska Linocut 95x145cm 2017 Modelki mini

Aleksandra_Prusinowska_Linocut_95x145cm_2017_Muzy-

Aleksandra Prusinowska Linocut 95x145cm 2017 Muzy 

Rysunek 5. Aleksandra Prusinowska, Dama z g+-r, linoryt 69 x 49 cm, 2017 r_

Rysunek 5. Aleksandra Prusinowska, Dama z górą, linoryt 69 x 49 cm, 2017

Aleksandra Prusinowska_pracownia

c

Aleksandra Prusinowska_pracownia

Aleksandra Prusinowska Pracownia

______________


ToTu
art to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów. W warszawskim showroomie znajdującym się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser, stworzyliśmy wyjątkowe miejsce. Nasza oferta dedykowana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym (biura, hotele, czy przestrzenie komercyjne). Działamy nie tylko w Polsce, ale również za granicą, wystawiając prace naszych artystów na targach i wernisażach.

+ ToTuart

fot. materiały prasowe ToTuart

 

 

 

wizytówki

Komentarze:

loading
robią wrażenie
skomentowany przez    Ewelina    25 styczeń 2020, 21:39 obserwuj post

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.