Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> TARGI
05 marca 2020
wszystkie artykuły z działu >> TARGI

Dom to wolność. Premiery VOX na targach Meble Polska 2020

NEWS-EXSPACE

Dom to wolność, a wolność to możliwość wyboru – pod takim hasłem marka VOX przygotowała swoją ekspozycję na targach Meble Polska i Arena Design. Ostatni tydzień lutego był w Poznaniu czasem premier oryginalnych pomysłów na urządzanie domów i mieszkań.

Tegoroczne targi Meble Polska i Arena Design marka VOX rozpoczęła mocnym akcentem: już pierwszego dnia ogłoszono wyniki konkursu Top Design Award, w którym kolekcja Ribbon projektu Joanny Leciejewskiej została nagrodzona w kategorii przestrzeni domowej. Jury konkursu, podobnie jak wcześniej jurorzy plebiscytu Dobry Wzór oraz Must Have, doceniło niezwykłą formę oraz wykonanie stojące za jedną z najważniejszych premier VOX z 2019 roku.

Wybierz sobie dom

Przygotowane na ten rok nowości można było obejrzeć w samym sercu Międzynarodowych Targów Poznańskich – w Pawilonie dedykowanym wyłącznie marce VOX. Przestrzeń ekspozycji wypełniło siedem „domków” - całościowych aranżacji wnętrz, które przygotowano wyłącznie w oparciu o produkty z oferty VOX. Wolność wyboru, przestrzenie wspólne, miejsca wyciszenia, natura, harmonia – to hasła, które przyświecały marce przy tworzeniu aranżacji. Dzięki temu każdy zwiedzający mógł odnaleźć pasujące do siebie wnętrze.

VOX na Meble Polska - VOX na Meble Polska - Pawilon VOX

Jadalnia zaaranżowana systemem Creative marki VOX.  Po prawej: drzwi Smart, fot. materiały prasowe VOX

- Nie istnieje jeden sposób na piękny dom. Dlatego w VOX od lat pracujemy nad rozwiązaniami ułatwiającymi tworzenie osobistych wnętrz, dopasowanych do potrzeb domowników. W Pawilonie VOX zaprezentowaliśmy przekrój możliwości, które dają nasze produkty. Wszystko po to, by każdy mógł żyć i mieszkać po swojemu – podsumowuje Julita Mańczak, PR Manager VOX.

Całe wnętrze z VOX

W Pawilonie VOX pokazywano zarówno znane już produkty, często w innej odsłonie albo w odświeżonych wykończeniach, jak i premierowe rozwiązania. Obok całkiem nowych wzorów ścian dekoracyjnych Kerradeco czy okładzin elewacyjnych Kerrafront, można było zobaczyć także nową podłogę Rigio, która dzięki twardemu rdzeniowi z włóknem mineralnym ma zwiększoną odporność na uszkodzenia.

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Przestrzeń pawilonu VOX została zaaranżowana tak, by pokazać na czym polega wolność w domu i aranżowaniu przestrzeni, fot. materiały prasowe VOX

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Gabinet urządzony systemem Creative od VOX. Projekt Marty Krupińskiej. Na pierwszym planie - fotel Fint, fot. materiały prasowe EXSPACE

exhibitors_from_poland_exspace

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Sofa Duvet oraz fotel Volt w aranżacji salonu w modnej, energetycznej zieleni, fot. materiały prasowe EXSPACE

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Aranżacja pokoju chłopca i dziewczynki z wykorzystaniem systemu Creative marki VOX, fot. materiały prasowe EXSPACE

Ciekawie prezentowały się także aranżacje drzwi, które pokazano w niestandardowych wariantach. Marka zaprezentowała na ekspozycji drzwi przesuwne Foresta w kasecie i Fresto chowane w ścianie. Uwagę przyciągały też drzwi pokryte specjalną folią, dzięki której można je pomalować na dowolne kolory i twórczo dostosować do wnętrza. Hitem mediów społecznościowych okazały się nowe wzory ścian dekoracyjnych Kerradeco. Od pastelowych kolorów z delikatnymi fakturami z kolekcji Unicolour, przez te przypominające tkaninę i drewno, aż po bardziej ekstrawaganckie wzory stylistyką nawiązujące do lat 60. XX wieku – wszystkie potem można było odnaleźć w licznych relacjach na Instagramie i Facebooku.

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Ściana pokryta system Kerradeco ze wzorem projektu Marty Krupinskiej, fot. materiały prasowe EXSPACE

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Każda z aranżacji w pawilonie VOX miała formę mini-domku. Każdy był pokryty system okładzinowym Kerrafront, fot. materiały prasowe EXSPACE

Oczywiście na targach nie zabrakło doskonale zaprojektowanych mebli. Oprócz kolekcji Ribbon, która była obecna na kilku wystawach w ramach Areny Design, w Pawilonie VOX można było obejrzeć i przetestować np. wielofunkcyjną sofę Slide z przesuwnymi siedziskami czy wygodne łóżko Harmonic z tapicerowanym zagłówkiem – to pierwsze takie łóżko w ofercie VOX. Już na wejściu do pawilonu zwiedzających witał nowy, rozkładany fotel Fint z wygodnym podnóżkiem. Prosta, lekka forma i możliwość regulowania kąta nachylenia fotela wyróżnia ten projekt. Cały pawilon urządzono nowym systemem mebli Creative projektu Marty Krupińskiej, który do oferty VOX trafi w drugiej połowie roku. Mimo zakończenia targów Pawilon VOX żył jeszcze przez tydzień – na jego terenie prowadzono bowiem badania focusowe nowych produktów.

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Salon w aranżacji na lata 60. XX wieku pokazywał możliwości systemu Creative. Centrum stanowiła sofa Slide z przesuwnym siedziskiem. Grafiki wykonano specjalnie na tę wystawę - wszystkie elementy wyposażenia zaprojektowała Marta Krupińska, fot. materiały prasowe VOX

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Strefa wypoczynku na stoisku VOX, fot. materiały prasowe EXSPACE

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Przykładowa aranżacja pokoju chłopca i dziewczynki, fot. materiały prasowe EXSPACE

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

Na stoisku VOX każdego dnia można było spotkać się z ekspertami marki, fot. materiały prasowe EXSPACE

Wirtualna rzeczywistość dla każdego

Centrum pawilonu stanowiła strefa VOXBOX. To nowatorskie narzędzie do aranżowania domowych przestrzeni, które pozwala w prosty sposób urządzić całe wnętrze z poziomu domowego komputera. Co więcej – odwiedzając salon VOX, dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), można przespacerować się po urządzonym przez siebie pomieszczeniu.

- Okulary VR połączone z VOXBOXem były chętnie wykorzystywane przez odwiedzających targi. Dla wielu naszych gości był to pierwszy spacer w wirtualnej rzeczywistości, a efekty które widzieli zarówno w okularach, jak i na ekranie robiły na nich wrażenie. Bo VOXBOX nie tylko pomaga aranżować, ale też „doświadczać” wnętrza, w którym zamieszkamy. Dzięki synchronizacji z naszym e-sklepem klient już podczas projektowania widzi listę produktów wykorzystanych we wnętrzu i może złożyć zamówienie, zamieniając wizję w rzeczywistość – mówi Maciej Syroczyński, który odpowiada za rozwój projektu VOXBOX.

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

W pawilonie wydzielono też specjalną strefę dla systemu VOXBOX - narzędzia online do projektowania wnętrz. Strefa wyposażona była w okulary VR, dzięki którym można było przespacerować się po zaprojektowanym pomieszczeniu. Analogiczne rozwiązania są dostępne w salonach VOX, fot. materiały prasowe VOX

O znaczeniu wirtualnej rzeczywistości w procesach zakupowych mówił na scenie Areny Design Artur Kurasiński. Firma VOX zaprosiła eksperta w dziedzinie nowych technologii i biznesu, by opowiedział gościom o tym, jak marki na całym świecie wykorzystują technologię VR, odpowiadając w ten sposób na potrzeby współczesnego konsumenta.

- Wirtualna rzeczywistość jest naprawdę potężnym doznaniem. Dzięki bodźcom jakie są nam dostarczane zanurzamy się w środowisku, które kreujemy za pomocą technologii. VR jest w stanie wyzwolić w nas emocje i doznania, których nie dostarczy nam książka czy film – podkreślał ekspert w swoim wykładzie „Ekonomia doświadczeń i projektowanie – VR jako odpowiedź na potrzeby współczesnego konsumenta”.

W tym kontekście narzędzia takie jak VOXBOX nie tylko wspierają klientów w procesie zakupowym, ale przede wszystkim pozwalają w pełni przekonać się, czy podjęte decyzje są trafione. Nie mamy tylko wizualizacji albo rysunku, ale przestrzeń, w którą możemy wejść i z którą możemy namacalnie obcować.

Pawilon_VOX_meble_polska_exspace

System VOXBOX, fot. materiały prasowe VOX

Na targach pokazano też koncepcję Biblioteki Materiałów, która ma uzupełniać cyfrowe narzędzie do planowania. To nowa strefa, która ma na stałe zagościć w salonach VOX w najbliższych miesiącach. Obszerna baza tkanin, płyt meblowych, okładzin ściennych, podłóg czy listew będzie pomocą dla klientów w przygotowywaniu zestawienia faktur i kolorów jakie wybiorą do swojego domu.

MULTIMEDIA https://www.skanowanie.xyz/vox_pawilon - nie byłaś/eś na targach Meble Polska? Zrób sobie wirtualny spacer po pawilonie VOX i poznaj nowości marki.

fot: materiały prasowe EXSPACE, materiały prasowe VOX


wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.