Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> FELIETON
05 kwietnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> FELIETON

Facebook a COVID-19. 15 porad jak prowadzić firmowy Fanpage

NEWS-EXSPACE

Dla wszystkich uziemionych w domu to jest bardzo dobra wiadomość: Internet w czasie pandemii COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 to jedyne skuteczne narzędzie komunikacji.

Jeżeli zmienia się świat, to my musimy zmienić się razem z nim. Warto próbować, bo jedno, co wiemy na pewno o przyszłości to fakt – że nic nie wiemy. A social media to dzisiaj potężne narzędzie. Spróbujmy budować relacje biznesowe oparte na empatii i nowej jakości.

biznes-wczasach-pandemii-exspace

 

Każdy z nas, który prowadzi firmy posiada potencjał odnalezienia się w nowej sytuacji. Mamy kompetencje, mamy możliwości. Jak mówić, by nas słuchano?

Facebook a COVID-19. 15 porad jak prowadzić firmowy Fanpage

- Zapomnij o komunikatach na Fanpage w formie jaką tworzyłeś to do tej pory.

- Umieszczasz kolejne posty z kolejnymi produktami i dziwisz się, że posty na Twoim Fanpage mają mniej polubień? Zmień sposób komunikowania.

- Pokaż, że jesteś w podobnej sytuacji jak wszyscy, bo niepewność jutra dotyczy nas wszystkich, zarówno małych firm jak wielkich gigantów.

- Zrób to w formie optymistycznej.

- Posty, które tworzymy, muszą być żywe, interesujące, ale spójne w swoich kluczowych ideach.

- Warto być interesującym partnerem, który czasem zaskakuje, czasem śmieszy, ale jest przewidywalny w tym, jaki tworzy obraz siebie.

- Zapomnij o nachalnej promocji swoich produktów, a komunikaty o tym, że dasz 10%, 20% czy 50% rabatu odstaw do lamusa - to naprawdę nie jest dzisiaj istotne, za chwile może nie być nikogo kto to kupi.

- Pokaż siebie, pokaż swój zespół na zdjęciach.

- Pokaż siebie, pokaż swój zespół na filmikach.

- Pijecie kawę, smoothie, odpoczywacie - to są obrazki, które z odpowiednim komentarzem uprzyjemnią czytanie postów każdemu miłośnikowi Waszego Fanpage.

- Fotografuj się na tle swoich produktów.

- Opowiadaj o nich w krótki filmikach.

- Komunikuj jak odnajdujesz się w nowej rzeczywistości.

- Pamiętaj, że po drugiej stronie jest osoba, która też potrzebuje otuchy, dobrego słowa, dobrej energii.

- Zastanów się czy nie zmienić # hasztagów na Instagramie i na Facebooku, wiele z nich jest dzisiaj nieaktualnych, odnoszą się do sytuacji, które wrócą za rok, a może jeszcze później #wedomore.

I ostatnia porada: kawę pijemy bez maseczki :)

Dajcie znać, czy nasze porady Wam pomogły.

Jesteśmy dla Państwa i wierzymy, że wspólnie uda nam się przejść ten trudniejszy czas. Piszcie, dzwońcie, zadawajcie pytania. Na pewno wspólnie uda nam się zaprojektować dogodne dla każdej strony rozwiązania. Nie bójmy się, ale bądźmy rozsądni! Dużo zdrowia. Dbajmy o siebie, o innych, o swoje rodziny! #zostańwdomu

autor grafiki: Maciej Matecki

kominy_buffy_bandany-szczupak-exspace

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Bardzo dziękuję, wow dużo zmian w komunikacji, ale podoba mi się by pokazywać siebie i opowieści o produktach
skomentowany przez    Ewka    04 kwiecień 2020, 11:37 obserwuj post
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.