Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
16 października 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Tobia Zambotti zaprojektował grecką światynię z bel siana. Ma szerzyć świadomość i wspierać walkę z rakiem piersi

NEWS-EXSPACE

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Instalacja Tobii Zambottiego z Reykjaviku, w wiejskim krajobrazie Islandii, przedstawiająca grecką świątynię zbudowaną z bel siana, ma szerzyć świadomość i wspierać walkę z rakiem piersi.

Październik to międzynarodowy miesiąc świadomości raka piersi i niezliczone islandzkie firmy wytwarzają różowe produkty i sprzedają je z obietnicą przekazania części zysku Islandzkiemu Towarzystwu Badań nad Rakiem.

Wśród innych ciekawych pomysłów rolnicy z całej Islandii otrzymali możliwość owinięcia swojego siana różowym plastikiem zamiast zwykłego białego. Dlatego w ciągu ostatnich kilku lat islandzkie obszary wiejskie zostały usiane różowymi belami przypominającymi ptasie mleczko: zabawne chromatyczne „zanieczyszczenie”, które stało się nowym wiejskim symbolem.

Proces twórczy „Contemplerary” traktuje te bele jako elementy modułowe, z których można zbudować pomnik inspirowany klasyczną ruiną architektoniczną. Świątynia składa się z 294 bel siana: 90 okrągłych bel na kolumny i 204 prostokątne bele na podstawę lub crepidoma. Konstrukcja jest oczywiście bardzo ciężka, ale wygląda na niezwykle lekką, ponieważ ma taki sam efekt wizualny, jak nadmuchiwany dom do skakania.

Instalacja radykalnie kontrastuje z „księżycowym” otoczeniem, tworząc surrealistyczne doświadczenie czasoprzestrzenne, którego celem jest bycie wiralem w mediach społecznościowych, aby szerzyć świadomość i wspierać walkę z rakiem.

Instalacja CONTEMPLERARY Tobia Zambotti traktuje te bele jako elementy modułowe, które można montować w celu budowy pomnika inspirowanego klasyczną ruiną architektoniczną. Świątynia składa się z 294 bel siana: 90 okrągłych bel na kolumny i 204 prostokątnych bel na podstawę lub krepidomę. Konstrukcja jest oczywiście bardzo ciężka, ale wygląda na wyjątkowo lekką. Owinięte bele wyglądają jakby były nadmuchiwane.

Tobia-Zambotti-CONTEMPLERAR-exspace

wszystkie zdjęcia materiały prasowe Atelier Tobia Zambotti

Tobia-Zambotti-CONTEMPLERAR-exspace

Tobia-Zambotti-CONTEMPLERAR-exspace

Tobia-Zambotti-CONTEMPLERAR-exspace

biznes-wczasach-pandemii-exspace

Tobia-Zambotti-CONTEMPLERAR-exspace

Tobia-Zambotti-CONTEMPLERAR-exspace

Fot. materiały prasowe Atelier Tobia Zambotti

INFO

CONTEMPLERARY

ART INSTALLATION

+ Atelier Tobia Zambotti

Vík í Mýrdal, Iceland, 2019

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.