wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA
15 marca 2020
wszystkie artykuły z działu >> ARCHITEKTURA

Najlepszy projekt ekologiczny. Zobacz projekt domu symbiotycznego

NEWS-EXSPACE

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało nagrodę dla BXBstudio Bogusław Barnaś oraz Studio Projektowe Paweł Jarosz za projekt Domu Symbiotycznego.

Dom Symbiotyczny autorstwa BXBstudio Bogusław Barnaś & Studio Projektowe Paweł Jarosz (2016-2019) na nowo definiuje styl życia współczesnego człowieka który polega na powrocie do tradycyjnych zasad symbiozy człowieka z naturą przy jednoczesnym zachowaniu komfortu oraz najnowszych zdobyczy technologicznych.

kominy_buffy_bandany-szczupak-exspace

Dom Symbiotyczny to prawdopodobnie najlepszy projekt na czasy kwarantanny wywołanej wirusem SARS-CoV-2 . Zapewnia nie tylko niezależność energetyczną, bliski kontakt z naturą i zróżnicowaną przestrzeń rekreacyjną ale jest również żywicielem dla mieszkańców oraz stanowi naturalną biosferę dla roślin i zwierząt, zarówno domowych jak i hodowlanych.

Dom Symbiotyczny to laureat PLGBC Green Building Awards 2019 - najlepszy projekt ekologiczny roku 2019. Ideą konkursu PLGBC Green Building Awards i przyznawanych w nim wyróżnień jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Konkurs dedykowany jest firmom z branży budownictwa i nieruchomości. Tegoroczna edycja została poszerzona o nowe kategorie. To jedyna tego typu inicjatywa, która wyróżnia najlepsze projekty green building w Polsce.

Idea i pierwsze wizualizacje Domu Symbiotycznego z nurtu tzw. Biophilic Design zostały zaprezentowane podczas Davos World Communication Forum Łódz 2016 w ramach wykładu "Future of the Human Space", następnie podczas sympozjum naukowego PAU w ramach wykładu: "Świat w obliczu globalnej konsumpcji - architektura ekologiczna, dom aktywny i aktywna farma", oraz na International Sustainable Architecture Congress w Belgradzie w 2017 roku. Projekt został zaprezentowany w całości w marcu 2019 roku na OKK! Design w Warszawie jako nowa typologia domu i sposobu zamieszkiwania pod nazwą Dom Symbiotyczny oraz Osiedle Symbiotyczne.

W kontekście miasta Dom Symbiotyczny tworzy unikalny naturalny mikroklimat natomiast w kontekście wsi w sposób naturalny wpisuje się w zastany krajobraz. Zespoły domów symbiotycznych mogą tworzyć Osiedla Symbiotyczne oraz Dzielnice Symbiotyczne wraz z przestrzeniami wspólnymi, tworząc zupełnie nową jakość przestrzeni urbanistycznej.

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny, projekt BXBstudio Bogusław Barnaś & Studio Projektowe Paweł Jarosz, wszystkie zdjęcia materiały prasowe BXBstudio Bogusław Barnaś

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Dom Symbiotyczny-BxB_studio_exspace

Zaprojektowany przez BXBstudio Bogusław Barnaś & Studio Projektowe Paweł Jarosz Dom Symbiotyczny o prostej konstrukcji i ergonomicznym układzie funkcjonalnym, posiada elementy które czynnie integrują mieszkańca ze środowiskiem naturalnym: Akwarium kąpielowe, Symbiotyczna bez-smogowa szklarnia, Autonomiczny kurnik, Tradycyjna stodoła, Kominek symbiotyczny, Symbiotyczna działka.

O architekcie Bogusław Barnaś (BXBstudio)

Bogusław Barnaś (BXBstudio) ukończył Architekturę na PK oraz FH Muenster w Niemczech. W 2009 założył BXBstudio skupiając doświadczenie zdobyte m.in w Londynie u Normana Fostera. W latach 2012-2017wykładał na KAAFM. W 2014 zaliczony do grona 20 najbardziej utalentowanych młodych architektów świata wg wydawnictwa Wallpaper*. W 2015 w gronie 15 najlepszych polskich architektów przed czterdziestką wg Property Design. W roku 2018 otrzymał nagrodę „Architekci Małopolski 2017” za projekt Małopolskiej Chaty Podcieniowej oraz PLGBC Green Building Awards za najlepszy projekt ekologiczny dla Eco Warsaw Tower. W tym samym roku Property Design umieściło BXBstudio na liście 25 najpopularniejszych polskich biur architektonicznych. W 2019 ponownie nagrodzony przez PLGBC za Dom Symbiotyczny w kategorii najlepszy projekt ekologiczny.

+ BXB studio Bogusław Barnaś

biznes-wczasach-pandemii-exspace

bxbstudio-exspace-polska-chata

bxbstudio-exspace-Polska Zagroda

bxbstudio-exspace-giewont

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.