Wizytówki

Reklama

wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION
22 kwietnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> INSTALLATION

Let's Do Lunch x Ado Culture. Wystawa w Hongkongu świętuje porę lunchu

NEWS-EXSPACE

Dla tysięcy pracowników biurowych w Hongkongu pora lunchu to czas celebracji posiłku - metropolia słynie z długich godzin pracy, które utrudniają gotowanie w domu. Wspólna godzina lunchu tworzy także punkt spójny dla wielu z siedmiu milionów mieszkańców miasta. Tai Kwun — Centre for Heritage and Arts (Centrum Dziedzictwa i Sztuki) w Hongkongu, śledzi te społeczne rytuały w swojej najnowszej wystawie „Let's Do Lunch”.

Zaprojektowana przez Ado Culture Let's Do Lunch to druga wystawa zorganizowana przez Tai Kwun w serii wystaw Lives in Central. Niedawno odrestaurowany Centralny Posterunek Policji w Hongkongu swoją nową rolę jako Centrum Kultury i Sztuki zaingurował wystawą “100 Faces of Tai Kwun” zaprojektowaną przez ADO Culture.

Wystawa Let's Do Lunch, odbyła się w dniach 20.12.2019 – 08.02.2020 w Honkongu. Ado Culture i Tai Kwun mieli ‘szczęście’, zdążyli przed pandemią COVID-19. Statystyki koronawirusa z dnia 22 kwietnia 2020 roku podają, że w Hongkongu, zamieszkałym przez 7,451 miliona ludzi (2018) jest 1030 zachorowań i 4 zgony (na świecie: 2 561 044 zachorowań i 177 200 zgonów). Aktualne statystyki Koronawirus (COVID-19) dostępne tutaj.

Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Na to pytanie dzisiaj odpowiedzi szukają wszyscy. Do dyskusji przyłączają się też projektanci, ludzie sztuki czy artyści street art. Powstaje i powstanie wiele ‘komentarzy’ do nowej rzeczywistości.

biznes-wczasach-pandemii-exspace

Tai Kwun sugeruje, że jedzenie może służyć jako obraz klasy robotniczej. Niezależnie od tego, czy jest to młodszy dyrektor wykonawczy klasy podstawowej, czy doświadczony dyrektor generalny dużej firmy, wszyscy tworzą gigantyczny tłum lunchowych spotkań. Aby zwizualizować ten pomysł Ado Culture odtworzyła halę gastronomiczną. Duży pokój jest wypełniony balonowymi „ludźmi” - całkowicie biała instalacja zapewnia anonimową, płaską hierarchię wśród nadmuchanych karykatur. Z boku ścianka na wynos przypomina jedno z ulubionych rozwiązań pracownika na lunch: sieć fast food.

Inne rytuały, takie jak lunche firmowe lub klienckie wykonywane przy użyciu dim sum (przekąska, która składa się z ciasta na wontony, a także z mięsa, krewetek, sosu sojowego, cebuli, pora, imbiru i oleju sezamowego), wykorzystują jedzenie jako narzędzie społecznościowe. Konieczność jedzenia jednoczy ludzi - niezależnie od tego, czy je się samotnie w zatłoczonej hali żywności, czy wspólnie na lunchu w biurze.

Te przykłady spożywania posiłków jako aktu społecznego są zilustrowane na wystawie. Instalacja Executive Lunch sugeruje, w jaki sposób pracownicy mogą wykorzystywać posiłki do łączenia się między sobą. W obszarze Fraternity pracownicy jedzą w grupach etnicznych określonych przez kuchnię. Wreszcie przestrzeń Company Lunch kontrastuje z samotnością instalacji kawiarnianej, zwracając uwagę na różnicę między jedzeniem w celach towarzyskich, a jedzeniem w celu doładowania.

Niezależnie od tego, jak ktoś zdecyduje się zjeść lunch, końcowy komentarz Tai Kwun i Ado Culture jest jasny - bez względu na to, kim jesteś i skąd pochodzisz, wszyscy uwielbiają jeść.

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

wszystkie zdjęcia: materiały prasowe Ado Culture

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

Tai_Kwun-Ado-Culture-lets-do-lunch-exspace

日安時刻」展覽 先睹爲快 Let’s Do Lunch in Central, shall we? | 大館 Tai Kwun

INFO

Instalacja: Let’s Do Lunch

Projekt: Ado Culture

Organizator: Tai Kwun

Termin: 20.12.2019 – 08.02.2020

MiejSce: 10 Hollywood Road, Central, Hong Kong

Zdjęcia: materiały prasowe Ado Culture

+ adoculture.com

+ Tai Kwun 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.