wszystkie artykuły z działu >> DESIGN
22 kwietnia 2020
wszystkie artykuły z działu >> DESIGN

Dzień Ziemi. Dla VANK bycie eko to nie frazes, to wewnętrzna potrzeba

NEWS-EXSPACE 

Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, VANK chce przypomnieć i uświadomić partnerom oraz podmiotom związanym z architekturą wnętrz o ich proekologicznym podejściu, z którym rozwiją markę od samego początku. Dla VANK bycie eko to nie frazes, to wewnętrzna potrzeba.

Podpoznańskiej fabryka wykonuje 100% oryginalnych produktów. VANK nie zanieczyszcza środowiska transportem półproduktów z innych kontynentów. Tworzy meble tylko na zamówienie, nie generuje nadmiaru produkcji i powierzchni magazynowych. Projekty są personalizowane na potrzeby aranżacji budynków. VANK stawia na wysoką jakość, odpowiedzialność za projekty i taki cykl życia produktu, aby mógł on być wykorzystywany jak najdłużej.

vank-dzien-ziemi-exspace

wszystkie zdjęcia: materiały prasowe VANK

"W dzisiejszych czasach, gdy mamy do czynienia z tak nasyconym rynkiem, oferta musi być oryginalna, a przy tym dopracowana. Taki też jest od samego początku VANK. Nagrody to narzędzie potwierdzające nasze kompetencje i dowód na to, że w Polsce można realizować wymagające technicznie projekty. Oczywiście cieszą i dają poczucie, że idziemy dobrą drogą."- mówi Anna Vonhausen, Dyrektor Kreatywna i członek Zarządu VANK w rozmowie z portalem EXSPACE.PL. Cały wywiad do przetania tutaj.

Już pierwsze działania, w 2015 roku, związane były z wykorzystaniem odpadów. W produkcji mebli firma stosuje aluminium pochodzące z recyclingu. Dodatkowo proces ten odbywa się w odlewni zlokalizowanej lokalnie względem VANK, a nie na odległym kontynencie.

vank-dzien-ziemi-exspace

2 lata póżniej, w 2017 roku, VANK rozwinął kategorię przestawnych boksów akustycznych, które: - zwiększają możliwości użytkowania obiektu i zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy kolejnych modernizacjach budynków i przeprowadzkach firm w przyszłości - niwelują problem hałasu we współczesnych biurach open space i poprawiają samopoczucie ludzi w nich pracujących.

 

biznes-wczasach-pandemii-exspace

Do transportu boksów na miejsce montażu VANK stosuje specjalne skrzynie przeznaczone do wielokrotnego użytku.

W 2019 roku firma wprowadziła innowacje z użyciem ekologicznych materiałów:

WALL_BOX_ORGANIC, w którym tylna ściana wykonana jest z biodegrowalnego, organicznego materiału - łąkowej mieszanki roślin na oddychającym podkładzie z lnu. Wyprodukowany z troską o klimat materiał otrzymał nagrodę Green Product Award 2019.

vank-dzien-ziemi-exspace

WALL_BOX_JUNGLE, w którym na ścianie montowany jest system doniczek z nawadnianiem pochodzący z recyclingu. W doniczkach tych inwestor może posadzić rośliny oczyszczające powietrze ze smogu.

vank-dzien-ziemi-exspace

VANK_CELOO - kolekcję siedzisk wykonanych wewnątrz - z biodegradowalnego, celulozopochodnego materiału konstrukcyjnego, a na zewnątrz - z tkanin odnawialnych i biodegradowalnych (wełna, len) lub tkanin z recyklingowanego poliestru.

vank-dzien-ziemi-exspace

vank-dzien-ziemi-exspace

Kolekcja została stworzona m.in. z myślą o nowych pokoleniach, które świadomie wybierają miejsca coworkingowe oraz firmy dbające o środowisko i pracowników.

We wszystkich meblach stosowane są wysokiej jakości tkaniny tapicerskie, które posiadają dokumenty EU Ecolabel, GIGA (Green Ideas Green Actions), LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). W ofercie VANK dostępne są tkaniny biodegradowalne i odnawialne w cyklu rocznym na bazie wełny naturalnej lub konopi oraz tkaniny produkowane z poliestru pozyskanego w procesie recyklingu. Wszystkie tapicerki są gotowe do ponownego przetworzenia.

vank-dzien-ziemi-exspace

Tkaniny krojone są zgodnie z filozofią less waste, a resztki z wykroju wykorzystywane są do produkcji akcesoriów lub przekazywaane organizatorom warsztatów.

vank-dzien-ziemi-exspace

VANK posiadamy niezbędne certyfikaty, aby po ich meble mógł sięgnąć biurowiec starający się o ekologiczny certyfikat BREEAM lub LEED i miano „budynku zielonego”, zbudowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

vank-dzien-ziemi-exspace

Wszystkie produkty VANK podlegają badaniom potwierdzającym ich zgodność z normami europejskimi EN.

Zdjęcia: materiały prasowe VANK

+ VANK

 

wizytówki

Komentarze:

loading
Nikt jescze nie skomentował tego artykułu.

Reklamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.